Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10000mAh @ ALLBUY 12.24€


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 434
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2Α βγαζει το xiaomi. Λογικα ο φορτιστης σου ειναι μικροτερος. Παντως μην το παρει καποιος μονο και μονο για αυτο γιατι πρεπει να δεχεται και το smartphone-tablet τοσο μεγαλα ρευματα. Για παραδειγμα μπορει η συσκευη του να εχει περιοριστη στα 0,6-0,9Α.

εμενα λεει  ο φορτηστης ειναι input 100-240ac  300ma 50 -60hz

ouput5.0vdc   850ma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

μωρε εγω εχω και 4 vpn δικά μου, 2 εντος και 2 εκτος ελλαδας... σιγα μην καθομαι να παιζω κρυφτούλι με το bg για 2-3$... απλα το ανέφερα για τους υπολοιπους που λενε οτι δε δουλευει... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα λεει  ο φορτηστης ειναι input 100-240ac  300ma 50 -60hz

ouput5.0vdc   850ma

 

 

Αρα ο φορτιστης σου μπορει να δωσει το max 850mA ρευμα δηλαδη 0,85A (λογικα ειναι sony o φορτιστης σου). Αν το κινητο σου επιτρεπει να φορτιζεται με μεγαλυτερα ρευματα, τοτε με το xiaomi θα μπορει να φορτιστει πιο γρηγορα σε περιπτωση αναγκης.

 

ΥΓ. Σε μικροτερες μπαταριες κινητων βαζουν μικροτερα ορια στο ρευμα φορτισης. Πχ. σε μια συσκευη με μπαταρια 1500 mAh, δεν υπαρχει περιπτωση ο κατασκευαστης να επιτρεπει να την φορτισεις με ρευμα 2A γιατι θα καταστραφει πολυ πιο γρηγορα. Ζητημα ειναι να επιτρεπει ρευμα 1A. Συνεπως δεν θα αντιληφθεις σημαντικη διαφορα στη διαρκεια φορτισης με τον φορτιστη απο οτι με το xiaomi.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό. 6250mAh είναι στην πραγματικότητα το power bank, άρα πρέπει να σου βγάζει δύο φορτίσεις και να σου μένει λίγο ακόμη. ;)

  

Στα 3,6V είναι 10000mah και στα 5.1V είναι 6250mah η χωρητικότητα. Έτσι γράφει από κάτω αν δεν κάνω λάθος

Τελικα 1000% δεν ειναι 6250mah η χωρητικοτητα. Φορτισα δυο φορες το note 3 (3200mah) και μια το galaxy της γυναικας μου (1900mah) και το power bank δεν εσβησε. Εχει μεινει στο ενα λαμπακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα παρει πριν κανα 2 χρονια ενα powerbank για το note 3 μου..εκανε ωρες να φορτισει (και να φορτισω το κινητο μ) κ το πεταξα..αυτο φορτιζει γρηγωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα παρει πριν κανα 2 χρονια ενα powerbank για το note 3 μου..εκανε ωρες να φορτισει (και να φορτισω το κινητο μ) κ το πεταξα..αυτο φορτιζει γρηγωρα;

Φίλε μου έχεις μείνει όμως και 2 χρόνια πίσω :P

 

1) Το πόσο γρήγορα φορτίζει το powerbank δεν εξαρτάται από το ίδιο αλλά από τον φορτιστή που χρησιμοποιείς.

2) H xiaomi κυκλοφόρησε καινούριο μοντέλο που υποστηρίζεις fast charge. 10.000mAh σε 4 ώρες http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_234110.html

3) To πόσο γρήγορα φορτίζει το κινητό εξαρτάται από την έξοδο του powerbank και το ρεύμα που μπορεί να λάβει το κινητό σου. Στην περίπτωση μας το Powerbank δίνει 2.1A οπότε το Note 3 θα σου φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον φορτιστή στην πρίζα σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχεις μείνει όμως και 2 χρόνια πίσω :P

 

1) Το πόσο γρήγορα φορτίζει το powerbank δεν εξαρτάται από το ίδιο αλλά από τον φορτιστή που χρησιμοποιείς.

2) H xiaomi κυκλοφόρησε καινούριο μοντέλο που υποστηρίζεις fast charge. 10.000mAh σε 4 ώρες http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_234110.html

3) To πόσο γρήγορα φορτίζει το κινητό εξαρτάται από την έξοδο του powerbank και το ρεύμα που μπορεί να λάβει το κινητό σου. Στην περίπτωση μας το Powerbank δίνει 2.1A οπότε το Note 3 θα σου φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον φορτιστή στην πρίζα σου :)

Λίγο που έψαξα δεν είναι xiaomi αυτό το powerbank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω ψάξει.. Σε 3-5μερες θα το έχω οπότε θα μπορώ να επιβεβαιώσω :)

The ZMI may not be that widely known brand as Xiaomi, but they sell some of their products on the Official MI online store in China. One of those products is 10000mAh power bank.

 

Περιμένουμε εντυπώσεις! Πάντως και οι 4 ώρες που φορτίζει ψιλομούφα μου φαίνονται. Πιστεύω ένα 5ώρο θα το θέλει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...