Προς το περιεχόμενο

Πλήρης ανανέωση για την εφαρμογή του Insomnia για iPhone και iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok η εφαρμογη δεν εχει επεξεργασια για δημοσιευση! Ακομα, ειχε κολλησει και δεν δημοσιευε τιποτα, αλλα εκανα εξοδο και επανεισοδο και τωρα ολα οκ.

 

Κατα τ αλλα τελεια, ευχαριστουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα 

πολύ καλή η εφαρμογή αλλά έχει κάποια θέματα  όπως σε μένα έχει εμφανίσει όλα τα προσωπικά μηνύματα από την αρχή μέχρι και σήμερα καθώς και δεν μπορώ να τα σβήσω . και κατά την έναρξη με πέταξε μια δυο φορές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δε θυμούνται το εδώ φόρουμ υποστήριζε κάποτε tapatalk, πράγμα το οποίο σταμάτησε εδώ και χρόνια

 

Η εφαρμογή για android σταμάτησε να έχει συμβατότητα από το ics ή το jb, δε θυμάμαι ακριβώς

 

Το θέμα είναι ότι από τότε που πολλοί στραφηκαμε στο browser τα πράγματα έχουν προχωρήσει αρκετά.

 

Πλέον γενικά θεωρώ άχρηστες τις εφαρμογές για τα forum, μιας και σε ένα καλό κινητό με μεγάλη οθόνη ο browser προσφέρει σαφώς καλύτερη εμπειρία σε πολλές περιπτώσεις χωρίς καν mobile site, ακόμα και το desktop σηκώνει άνετα μια σχετικά δυνατή συσκευή.

 

Όσο για το Tapatalk, πλέον με κούρασε έχω πάνω από χρόνο να δω την εξέλιξη του, το πρόβλημα αν θυμάμαι καλά απο πιο ειλικρινή δήλωση admin άλλου φόρουμ είναι ότι κόβει τις διαφημίσεις και ίσως δε μετριέται σωστά η επισκεψιμότητα.

 

Με λίγα λόγια κάνει κακό στα "οικονομικά" ενός φόρουμ, τα περί ασφαλείας και επιπλέον χαρακτηριστικών αν και έχουν κάποια βάση στη πραγματικότητα δε στέκουν, ειδικά τα περί ασφαλείας που όπου έχει υπάρξει θέμα ήταν από mods που μάλλον είχαν παλιές εκδόσεις και σπασμένες του tapatalk, οπότε έγιναν εύκολα στόχοι.

Το ότι το υποστηρίζουν μεγαλύτερες σελίδες με πιο εξειδικευμένους χρήστες τύπου XDA νομίζω ότι απαντάει μια χαρά σε όποιον αναρωτιέται για την αξιοπιστία της συγκεκριμένης εφαρμογής..

 

Βέβαια το τι κάνει ο καθένας με το "μαγαζί" του είναι δικαίωμα του, ειδικά αν ζει από αυτό.

Δεν είναι παρεΐστικος ιστότοπος το insomnia

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι παρεΐστικος ιστότοπος το insomnia

 

Καποτε ήταν .. οταν αποφασισαν να το αλλαξουν αυτο τοτε αρχισε να χαλαει το forum ... Ευτυχως τώρα τελευταία αρχισε να στρώνει λιγο παλι μαλλον επειδη ανελαβαν mods με περοσσοτερη ορεξη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εφαγαν τοσα βρισιδια εδω και 3 χρονια θυμηθηκαν να το φτιαξουν..απο εκει φαινεται η ελληνικη προχειροτητα..στο εξωτερικο θα το ειχαν ετοιμο σε 1 μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εφαγαν τοσα βρισιδια εδω και 3 χρονια θυμηθηκαν να το φτιαξουν..απο εκει φαινεται η ελληνικη προχειροτητα..στο εξωτερικο θα το ειχαν ετοιμο σε 1 μηνα

 

 

Mην σου πω και στις 2 εβδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αφου εφαγαν τοσα βρισιδια εδω και 3 χρονια θυμηθηκαν να το φτιαξουν..απο εκει φαινεται η ελληνικη προχειροτητα..στο εξωτερικο θα το ειχαν ετοιμο σε 1 μηνα

 

 

Η αλήθεια είναι ότι τα βρισίδια σου βοήθησαν σημαντικά στην κινητοποίησή μας να φτιάξουμε εξ αρχής την εφαρμογή. Άλλωστε, δεν έχουμε τίποτε άλλο να κάνουμε στη ζωή μας και, ως γνωστόν, οι εφαρμογές φτιάχνονται πολύ εύκολα, χωρίς κόπο και φυσικά χωρίς χρήμα. 

 

Αν, παρ'όλα αυτά, δεν έμεινες ευχαριστημένος, θα συνιστούσα τα εξής απλά βήματα: 

  • α. να ζητήσεις επιστροφή των χρημάτων σου. Με τόκο.
  • β. να προχωρήσεις σε σχετική καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή.
  • γ. να προχωρήσεις σε μήνυση/αγωγή κατά του forum, ζητώντας πίσω όλα όσα επένδυσες.
  • δ. [υπάρχει και τέταρτη λύση αλλά επειδή είναι παρεξηγήσιμη, ενώ στην πραγματικότητα είναι ευχή, δεν την γράφω εδώ, ο νοών νοείτο]
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τέτοιος πανικός. .. Γυρνάς σε mobile version και όλα μια χαρά. .. Ποιός ο λόγος να κατεβαζεις και να φορτώνεις με apps το κινητό σου..... κανένας. ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδεχούμενη η νεα εφαρμογή με τα νεα χαρακτηριστικα και feature.<br />

Αν και με το που την άνοιξα μου κρασαρε μετα λίγα δευτερόλεπτα.(iPad Air 2)<br />

Με την δεύτερη ολα κομπλέ αν και για συνδεθώ στο λογαριασμό μου μονο σε portrait mode με άφηνε να γράψω τον κωδικό χρήστη,ενώ το username κανονικά σε landscape mode.<br />

<br />

Ευχόμαστε να δούμε αντιςτοιχη εφαρμογή και για τα windows x64 ενόψει των Windows 10 διοτι η τωρινή ειναι ελλιπέστατη,ούτε κάν τα live tiles δουλεύουν σωστα(δεν ανανεώνονται ποτε με νέο περιεχόμενο(νεα/ειδήσεις )εκτός αν πατήσεις χειροκίνητα την εφαρμογή all the time.

Βέβαια να πω καποια αρνητικά.<br />

Πρώτων δεν εχει refresh button(παρα πολυ χρήσιμο,ελπίζω να μπει οπως και στην προηγούμενη εκδοςη)<br />

Δεύτερον δεν υπάρχει button η εντολή τροποποίησης ενός μηνύματος που εχεις γράψει,εξού και γράφω εκ νέου το μήνυμα αυτο εκτός αν μου διαφεύγει κατι που δεν το εχω βρει.

Τρίτο αρνητικό οτι για να πας στο τελευταίο post ενός θέματος πρέπει να σκρολαρεις μέχρι να βρεθείς κάτω κάτω σελίδα,ενώ πριν μπορούσες πάνω πάνω απλά πατώντας refresh η τον αντιςτοιχο αριθμό της σελίδας.<br />

Για το δεύτερο αρνητικό που ανέφερα οπως βλεπω γίνεται συγχώνευση του δεύτερου μηνύματος μεςα στο πρώτο αλλα άμα θέλω να τροποποίησω κατι απο το αρχικό μήνυμα που εχει αποθηκευτεί στο forum στο αντιςτοιχο post πως γίνεται η δεν γίνεται;

Τέταρτο αρνητικό σε σχεςη με την προηγούμενη εκδοση οτι δεν υπάρχει η δυνατότητα υπογραφής,εκτός αν μου διεφευγει μεςα απο τις ρυθμίσεις που κοίταξα <br />

<br />

Ανάμεικτα τα συναισθήματα θα ελεγα απο την νεα εφαρμογή.<br />

Η προηγούμενη μου άρεσε/κάλυπτε περισσοτερο και ας μην ειχε την ενότητα των αγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...