Προς το περιεχόμενο

Το Hellblade είναι ένα τρομακτικό ταξίδι στην ψυχική κόλαση ενός ατόμου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παιχνίδι ειναι πολύ καλη δουλειά ..έχοντας παίξει και τα αλλά τρία ελπίζω μονο να μην γίνει μονότονο όπως όλα τους από ενα σημείο και πέρα ..η θεματολογία ειναι αστα να πάνε ..ελπίζω μονο να μην γίνει η αφορμή να φύγει κανένας αθώος επειδή θα πέσει σε λάθος χέρια ..κατα τα αλλά πιο πολύ με ενοχλούν οι εικόνες αποκεφαλισμών παντού σε τηλεόραση Ίντερνετ παρά ενα παιχνίδι που θα κοστίζει αρχικά 69.90 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη τα εχω κι εγω ,σου λεω πως δε μπορείς .

Αυτα που λες τα εχουν πεθ και κατι παππουδες πριν 20 χρονια οταν πρωτοβγηκαν τα πρωτα βιαια παιχνιδια.

Και καθε χρονο μετα.

Εχουμε φτασει 20 χρονια παππούδων λοιπόν που λεμε βλακείες .

Μη συμμετεχεις .

Σε κοβω για Λιακοπουλιακο.

Κανω λάθος ;

 

Έστω και ένας να κατάλαβε το νόημα όσων έγραψα, εμένα μου αρκεί. Και φυσικά φίλε μου nhzt που δεν σε γνωρίζω αλλά σε ευχαριστώ για την υποστήριξη δεν μπορώ να δεχτώ bulling από κανένα 20 χρόνο που έχει κάνει πουρέ το μυαλουδακι του μπροστά σε μια οθόνη... Βλέπεις έχω και τα διπλά του χρόνια και μπορώ να αξιολογώ καλύτερα τις καταστάσεις.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω κατι γατακια εδω μεσα να λενε πως τα παιχνιδια δεν συμβαλουν αρνητικα ή θετικα στη παιδια και το τροπο αντιλιψης των πραγματων στο παιδι θελω να πω πως ειναι ψεκασμενος απο κουνια.

Το βλεπουμε απο τις κουκλες μπαρμπιε μεχρι ολα τα παιχνιδια εχουν γινει αρρωστα. Οι αριθμοι δεν εχουν βγει κατα τυχη και δεν χρειαζεται καποιος παιζωντας παιχνιδια βιας απο τη κουνια να γινει φωνιας κατα αναγκη ή μη αλλα ο τσαμπουκας και το αισθημα τις βιας που θα του περασει ως κομματι του ανταγωνισμου,υποστιριξη του εαυτου του κλπ ειναι αρκετα για να κανει τη κοινωνια μας ακομα χειροτερη.
Και οσοι ειναι αντρες ξερουν πολυ καλα οι γυναικες που ηταν και που φτασανε με το προτυπο τις μπαρμπιε και του πλουσιου κεν ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω κατι γατακια εδω μεσα να λενε πως τα παιχνιδια δεν συμβαλουν αρνητικα ή θετικα στη παιδια και το τροπο αντιλιψης των πραγματων στο παιδι θελω να πω πως ειναι ψεκασμενος απο κουνια.

 

Το βλεπουμε απο τις κουκλες μπαρμπιε μεχρι ολα τα παιχνιδια εχουν γινει αρρωστα. Οι αριθμοι δεν εχουν βγει κατα τυχη και δεν χρειαζεται καποιος παιζωντας παιχνιδια βιας απο τη κουνια να γινει φωνιας κατα αναγκη ή μη αλλα ο τσαμπουκας και το αισθημα τις βιας που θα του περασει ως κομματι του ανταγωνισμου,υποστιριξη του εαυτου του κλπ ειναι αρκετα για να κανει τη κοινωνια μας ακομα χειροτερη.

Και οσοι ειναι αντρες ξερουν πολυ καλα οι γυναικες που ηταν και που φτασανε με το προτυπο τις μπαρμπιε και του πλουσιου κεν ετσι;

 

Εγώ μόνο βελτίωση βλέπω στην κοινωνία. Το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι δεν μένουν κρυφές οι ηλιθιότητες πια και συνεπώς νομίζουμε ότι έρχεται η κυριαρχία των ηλιθίων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οσοι ειναι αντρες ξερουν πολυ καλα οι γυναικες που ηταν και που φτασανε με το προτυπο τις μπαρμπιε και του πλουσιου κεν ετσι;

 

Ε ο Κεν τρέχει σαν μαλακας μια ζωή για να διατηρήσει τα πλουτη, να είναι και άντρας ζορικος και πετυχημενος και η Μπαρμπι την αραζει στην πισίνα με κοκτέιλ και δόξα ναχει ο Θεός από Κεν βρωμάει ο τόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατι τετοια παιχνιδια θεωρω σαβουροκονσολες τα ps4/xbox one. Πηξαμε στα αιματα και στους δαιμονες. Enough is enough.

 

Αν ειχα παιδι, δε θα του επετρεπα να παιξει τετοιες σαχλες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κανέναν να θέλει να απαγορευτεί το Internet που είναι ο πιο εύκολος τρόπος να βρεις το οτιδήποτε που μπορεί να επηρεάσει αρνητικά.

 

Οι υπόλοιπες γραφικοτητες γνωστές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχα παιδι, δε θα του επετρεπα να παιξει τετοιες σαχλες

σοβαρά εμείς πόσες μακακιες κάναμε που δεν μας αφήνανε οι δικοί μας :P  θα βρει τρόπο και θα σε δουλέψει για να κάνει αυτό που θέλει το παιδί,τα έκανες και εσύ τα έκανα και εγώ και όλοι και θα μας τα κάνουν τα παιδιά μας νόμος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να ταυτιστεί κανένα "ευάλωτο ψυχικά" κολεγιοπαιδο και να αρχίσει να θερίζει καθηγητές και συμμαθητές. Έλεος πια στην κάθε μορφή βίας που βομβαρδίζει τον ανθρώπινο εγκέφαλο από μικρή ηλικία. Γιατί ένα παιχνίδι που υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπρεπε να ψυχαγωγουσε τον άνθρωπο, θα πρέπει να τον βάλει βαθιά στον ψυχισμό ενός διαταραγμενου ψυχικά ήρωα. Έχουν εμπορευματοποιησει τα πάντα πια. Είναι ντροπή αυτού του είδους τα "παιχνίδια" να φέρουν αυτό τον χαρακτηρισμό και να αγοράζονται από χαζογονεις στα βλαστάρια τους. Ελπίζω απλά εκεί στα ράφια που θα το πουλάνε στο εξωτερικό "γιατί για την Ελλάδα δεν έχω καμία ελπίδα " να αναφέρουν με μεγάλα γράμματα πως το προϊόν αυτό θα πρέπει να πωλείται καθαρά και μόνο σε ενήλικα άτομα...

 

 

και το βιβλιο ψυχαγωγια ειναι. Και αν εγω διαβασω Φυσικη και την επομενη φτιαξω ατομικη βομβα, θα φταινε τα βιβλια; Ή η Φυσικη;

Άστο badbad μην ασχολείσαι, κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν αυτό που θέλεις να πεις. Είτε γιατί δεν αισθάνονται σαν εσένα, είτε γιατί δεν σκέφτονται όπως εσύ, είτε γιατί δεν γνωρίζουν τι είναι προστασία ψυχικής υγείας.

Καλύτερα να απευθυνθείς στους δημιουργούς.

Εγώ καταλαβαίνω ότι είναι ένα πολύ προχωρημένο παιχνίδι, το οποίο όμως μπορεί να επηρεάσει αρνητικά κάποιους έφηβους, όμως το χρήμα και η διασκέδαση ειναι πάνω από αυτά.

Νομίζεις ότι έγινε τίποτε με τις διαμαρτυρίες εναντίον του Grand Theft Auto 5 για τις σκηνές βίας;

Στο ξαναλέω μην ασχολείσαι.

Ήδη το bulling με το "It's time to stop posting" πήρε 8 like.

 

περισσσοτερο καλο θα κανει, γιατι θα δειξει με κινουμενη εικονα και αλληλεπιδραση, για εμπειριες και τροπο σκεψης ανθρωπων, πολυ εξω απο την φαντασια των περισσοτερων "κοινων" εγκεφαλων

Εγώ λέω να πούνε του κυρίου Fletcher να κοιτάξει λίγο τους ίδιους που σκέφτηκαν να βγάλουν τέτοιο παιχνίδι.

Αν χρειάζεται κάποιος να μπει στο μυαλό ενός τέτοιου ατόμου για να το βοηθήσει και όχι για να "παίξει" αυτός πρέπει να είναι κάποιος ειδικός και όχι ο καθένας, πόσο μάλλον παιδιά.

 

αν ο καθενας μπορουσε να καταλαβει πως σκεφτονται, δεν θα ειχαμε αναγκη τους ειδικους...

 

βιβλιο- ποιος εφηβος θα κατσει να διαβασει;

ζωγραφικη/φωτογραφια- πιο ευκολα

ταινια- ακομα πιο ευκολα

mainstream παιχνιδακι- ετσι και αλλιως ειναι η βασικη μορφη ψυχαγωγιας και καλλιεργειας των σημερινων νεων

 

Καλά τα λες μάγκα μου και έχεις ένα point. Θα έγραφα και άλλα αλλά έπαιξα λίγο battlefield και λίγο gta, δεν κατάλαβα οτι δεν είναι ρεαλιστικά, οπότε βγάζω το M16 από την αποθήκη μπαίνω στο αμάξι και πάω να κάνω ένα μακελειό στα γρήγορα.. :rolleyes:

 

κι εγω που μεγαλωσα με roadrash, αναρωτιεμαι πως διαολο ειμαι ζωντανος και εξω απο την φυλακη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Senua, πάσχει από γενικευμένη διαταραχή άγχους, από κατάθλιψη και έχει παραισθήσεις και ψευδαισθήσεις με το παιχνίδι να παρουσιάζει τα άυλα αυτά στοιχεία της ψυχοσύνθεσης της ηρωίδας, ως πραγματικούς δαίμονες που θα πρέπει να αντιμετωπίσει

 

Μαλιστα.Κοινως το παιχνιδι σου δειχνει ποσο υποφερει ενας ανθρωπος με ψυχικα νοσηματα.Πρωτα ειδα τα σχολια και μετα το θεμα.Το αρνητικο ποιο ειναι το ταξιδι στο μυαλο ενος ανθρωπου με ψυχικα νοσηματα?Το πρωτο που μου ρχετε στο μυαλο ειναι μια προσεγγιση προς ενα θεμα ταμπου που βασανιζει τις δυτικες κοινωνιες.Ο διαταραγμενος εγκεφαλος δεν θα το παιξει καν το παιχνιδι για αρχη γιατι τον φοβιζει σαν ερεθισμα.Δεν ειδα κανεναν βεβαια να διαμαρτυρετε για τον σχιζοφρενη δολοφονο με το πριονι.Σχιζοφρενεια ειναι ανισοροπια νευροδιαβιβαστων στο κεντρικο νευρικο συστημα.Αυτο προκαλει εσωτερικες φωνες παραισθησεις και απο ενα σημειο και μετα ο ασθενης αγκαλιαζει τις παραισθησεις και γινονται ενα και το αυτο.Η ταινια κοινως χρεωνει τον σχιζοφρενη για δολοφονο και τον στιγματιζει κοινωνικα.Ποσοι απο εσας που κραζετε το παιχνιδι εχετε δει αυτη την ταινια αραγε.Πολυ κακο για το τιποτα τα αρρωστημενα ερεθισματα ειναι ενα κλικ μακρια με το ποντικι για το καθε παιδι-ενηλικο.Το θεμα ειναι πως εχει θωρακιστει το παιδι και ο ενηλικος οχι ενα βιντεοπαιχνιδι που δεν ξερω καν πως θα το απεικονισει ολο αυτο.Αρρωστημενο για μενα ερεθισμα ειναι το serbian film.Η ταινια ειναι ενα κρας τεστ για τον εαυτο σου ολοκληρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το φτιαξουν σωστα θα χρειαζεσαι seroquel

Αν χρειαζετε σεροκουελ θα επρεπε να το παιρνει ετσι και αλλοιως προληπτικα.Με ενα ζαναξακι καλα θα ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τετοιου ειδους παιχνιδια ενισχυουν εναν ηδη προϋπαρχον διαταραγμενο ψυχισμο ενος μιρκου ή και αμομη ενος μεγαλου παιδιου.

 

 

εχεις καποια σχετικη ερευνα;

Επειδη βλεπω κατι γατακια εδω μεσα να λενε πως τα παιχνιδια δεν συμβαλουν αρνητικα ή θετικα στη παιδια και το τροπο αντιλιψης των πραγματων στο παιδι θελω να πω πως ειναι ψεκασμενος απο κουνια.

 

Το βλεπουμε απο τις κουκλες μπαρμπιε μεχρι ολα τα παιχνιδια εχουν γινει αρρωστα. Οι αριθμοι δεν εχουν βγει κατα τυχη και δεν χρειαζεται καποιος παιζωντας παιχνιδια βιας απο τη κουνια να γινει φωνιας κατα αναγκη ή μη αλλα ο τσαμπουκας και το αισθημα τις βιας που θα του περασει ως κομματι του ανταγωνισμου,υποστιριξη του εαυτου του κλπ ειναι αρκετα για να κανει τη κοινωνια μας ακομα χειροτερη.

Και οσοι ειναι αντρες ξερουν πολυ καλα οι γυναικες που ηταν και που φτασανε με το προτυπο τις μπαρμπιε και του πλουσιου κεν ετσι;

 

ενας εγκεφαλος 2-3-5-7 χρονων εχει μεγαλη διαφορα απο εναν 16+

 

 

(για σενα δεν παιρνω και ορκο...)

 

 

ο σχιζοφρενης δολοφονο με το πριονι δεν εχει καμμια σχεση με την σχιζοφρενεια σαν ασθενεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...