Προς το περιεχόμενο

Doom [2016]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μάγκες βγήκε gameplay trailer, και ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ, OLDSKOOLIΑ *** ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!  :-D 

 

 

Άνοιξη 2016

 

Το παιχνίδι θα έχει multiplayer, και εργαλείο για map making, modding.

 

Link για το παλιό (κλειδωμένο πλέον) topic: http://www.insomnia.gr/topic/241217-doom-2015-μάλλον/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάγκες βγήκε gameplay trailer, και ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ, OLDSKOOLIΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :-D  :-D  :-D

 

 

Άνοιξη 2016

 

Το παιχνίδι θα έχει multiplayer, και εργαλείο για map making, modding.

ΦΟΒΕΡΟ ΤΕΛΕΙΟ!!! !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πω πω τι μου θύμισε το βιντεάκι, άντε τώρα περίμενε μέχρι την άνοιξη του 2016 nooba!

 

Εμένα μου θύμισε άλλα παιχνίδια πάντως. :P

Ειδικά τα finishers. (aerial takedown σε Doom; )

 

Άλλα όπως προείπα, δεν με χαλάει. ^_^

Το gameplay που έδειξαν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάμε από τα βασικά. Έχουν κάνει καλή δουλειά με την καραμπίνα στον ήχο, ίσως λίγο πιο μεταλλική απ'όσο θα έπρεπε. Λείπει όμως το animation όπλισης, που το κάνεις μπρος πίσω (ή κρα-κρα-κρα στο δίκανο) και γουστάρεις. Ας την κάνανε φουτουριστική όπως τώρα και ας βάζανε κάτι παρόμοιο.

 

Από gameplay φάνηκε γρήγορο και όντως μου έβγαλε μια old schoolιά αλλά είμαι πιο κουμπωμένος. Τα Doom παίζονται στο level design, που πάντα ήταν μανούρα το να βρεις τα κλειδιά και να προχωρήσεις, και προφανώς από τις τρομερές ιδέες στη δομή των επιπέδων. Μου φαίνονται περίεργο σε Doom τα finishers (+) και τα άλματα (δε μπορώ σοβαρά να θεωρήσω αρνητικά τα άλματα αλλά...αλλά), μου άρεσε πάρα πολύ ο περίγυρος και ο σχεδιασμός των τεράτων, αλλά μου θύμισε περισσότερο Duke Nukem (πλην της καφρίλας) παρά Doom σα gameplay. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλύτερα πιο fun από serious imho, αλλα ναι μονο οι ατάκες λείπουν :D

 

Τις κρατάνε για το επόμενο. :P

 

Περιμένω όταν θα γίνει η σκηνή όπως στο (παλιό) comic.

 

fd3A2cQ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι του χρόνου έχουμε να δούμε αλλαγές. Θέλω να δω φάτσα του marine στο κέντρο να τον βλέπω να αλλάζει φράσεις και η μάπα του να στραπατσαρίζεται και επίσης να ακούσω χράπα-χρούπα στην μονόκανη καραμπίνα με συνοδεία το animation φυσικά. Προς το παρόν i like what i see.  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη μου ειναι πως η επιτυχια του παιχνιδιου θα εξαρτηθει καθαρα απτο multiplayer.Το demo ετσι οπως το ειδα αν και απολαυστικο,παραθυμιζει shooting gallery για να χει δυνατο single player campaign

 

Σιγουρα η αγορα θελει ενα ποιοτικο old school shooter και αυτο πλεον δειχνει να εχει ολα τα φοντα για να παραδωσει αυτο που θελουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση με old school shooter, άλλη μια αδιάφορη κονσολάδικη πατάτα φαίνεται. Σαν το Bulletstorm σε άλλο σκηνικό και με ακόμα χειρότερο ΑΙ.

 

Για καθώς πρέπει "old school" FPS θα πρέπει να περιμένουμε μπας και δείξουν κανα Serious Sam 4, Shadow Warrior 2 (αν μείνουν πιστά στην παράδοση τους) ή καινούριο υλικό από Unreal Tournament

 

Ή ακόμα καλύτερα CSGO Reborn σε source2 (σιγά μην δείξουν αλλά λέμε τώρα)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι του χρόνου έχουμε να δούμε αλλαγές. Θέλω να δω φάτσα του marine στο κέντρο να τον βλέπω να αλλάζει φράσεις και η μάπα του να στραπατσαρίζεται και επίσης να ακούσω χράπα-χρούπα στην μονόκανη καραμπίνα με συνοδεία το animation φυσικά. Προς το παρόν i like what i see.  

 

Έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...