Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρεπει να εχω κανει βλακεια γιατι

εχω μπει μεσα και μαθαινω απο τα data τι εχει παιχτει πιο παλια.

Αρα απ οτι καταλαβαινω,δεν θα με αφησει να γυρισω πισω.

αν πατησω restart from the last save και το κανω διαδοχικα θα καταφερω να παω πισω?

λογικα χλωμο! αλλα αν ξερει καποιος,ας μου πει.

Επεξ/σία από namastegt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είσαι στο Mother of Gaia quest (ετσι δεν λεγοταν?) μην πας πισω, σε αυτο το quest βρισκεις ενα power cell για το armor στην κορυφη του πυργου.. Δες καποιο guide και θα καταλαβεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok πηρα και αυτο.παντως εχω γινει killer machine.Σε αυτο το σημειο συνανταω συνεχεια στο δρομο μου πολλα ισχυρα

macine μαζεμενα.μιλαμε για απιστευτες μαχες και αδρεναλινη στο φουλ.

παντως το story για μενα ειναι πολυ καλο και εχει ενδιαφερον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είσαι στο Mother of Gaia quest (ετσι δεν λεγοταν?) μην πας πισω, σε αυτο το quest βρισκεις ενα power cell για το armor στην κορυφη του πυργου.. Δες καποιο guide και θα καταλαβεις..Τ.Ωστε να μπορεσω να παρω το τελευταιο  power cell .

Το quest ,νομιζω λεγεται the mountain that fell  αν  δεν κανει pop to q  δεν μπορω να παω ετσι? Γιατι δεν βλεπω στον χαρτη που ειναι το mother of Gaia.

Η' μπορω να παω να το παρω οποτε  θελω ?

Σωστα η' καπου το εχω χασει ?

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι εχω καταλαβει τα power cell,στα δινει μεσα απο το main mission.

Γιατι ειδα σε ενα οδηγο που ειναι και οταν πηγα δεν με αφηνε να πλησιασω.

Εγω ημουνα στο σημειο που εισαι στην αρενα και πριν μου ειχε πει ο Sylens 

οτι δεν μπορω να γυρισω πισω,αλλα τελικα αφου το εβγαλα συνεχιζω κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι εχω καταλαβει τα power cell,στα δινει μεσα απο το main mission.

Οχι καμια σχεση ή μαλλον οχι δεν ισχυει για ολα.

http://www.ign.com/wikis/horizon-zero-dawn/Power_Cell_Locations

Εδω αναλυτικα που ακριβως βρισκεται το καθενα

 

Εδω οπτικα να ξερεις που ακριβως βρισκεται τι

https://www.youtube.com/watch?v=e8iyv4o_0yU

 μου ειχε πει ο Sylens 

οτι δεν μπορω να γυρισω πισω,αλλα τελικα αφου το εβγαλα συνεχιζω κανονικα.

Οσον αφορα αυτο,νομιζω το ειχαμε αναφερει και πιο πισω αλλα μονο στην τελευταια αποστολη The looming shadow(αν θυμαμαι καλα το ονομα)ειναι που στην ουσια δεν ξαναγυριζεις πισω μιας και ειναι η αποστολη πριν το τελος.

 

Απλα στο παραπανω σημειο που αναφερεις σου βγηκε αυτη η επιλογη υπο την λογικη οτι αν δεν περασεις το συγκεκριμενο σημειο/quest δεν μπορεις μετα να κανεις λοιπες δραστηριοτητες λογω του ολου event που ακολουθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ολα οκ,με βοηθησε το βιντεακι πολυ.

Το τελευταιο power cell ηταν στο all mother.

ειχα κανει βλακεια και εφυγα χωρις να το παρω,ειναι στην καβατζα διπλα στην κλειστη πορτα.

Επομενος παω για να το τελειωσω,βεβαια με στεναχωρει γιατι μου αρεσει πολυ.

Ελπιζω να βγει γρηγορα καποιο dlc και μακαρι να ειναι σαν expansion οπως το witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι θα μπορούσε να ήταν τόσο μα τόσο καλύτερο.

 

Έχει κάτι side quests και storylines που θα μπορούσαν να εξελιχθούν πολύ περισσότερο. Να γίνουν πραγματικά έπη. Εχθες τελείωσα τα side quest του Sunhall και απόρησα με το πόσο σύντομα τα κάνανε. Είχανε απίστευτες προοπτικές για character development και πιό πλούσια quests.

 

Γενικά θεωρώ ότι περιεχόμενο είναι πολύ φτωχό σε σχέση με τον πανέμορφο χάρτη, το lore και τους χαρακτήρες που έφτιαξαν. Ήθελε πιό πολλά meaningful quests και character development.

 

Για το sequel αν είναι έξυπνοι, θα πρέπει να επενδύσουν στους writers και quest designers. Ας δανειστούνε κανέναν από την CDPR. Δεν χρειάζονται τίποτε άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανανε ηδη αυτο αν και νομιζω οτι περισσοτερο ειχαν φοβο μιας και μιλαμε για νεο Ip με hype

 

http://www.gamesradar.com/ex-bethesda-and-cd-projekt-red-developers-helped-build-horizons-open-world/

 

Οταν τους πηρε 1.5χρονο για να φτιαξουν το Thunderjaw και 6-7χρονια για να βγαλουν το παιχνιδι,οσο να ναι υπαρχει αγχος και αμφιβολιες για την τελικη αποδοχη απο τον κοσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χουμε ξαναπεί για πρώτη προσπάθεια στο είδος ήταν υπέροχη

 

υπάρχουν σειρές με ιστορία πίσω τους που δεν προσφέρουν περισσότερη συγκίνηση πλέον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι εξαιρετική προσπάθεια. Δικαίωσα τον εαυτό μου που αγόρασε PS4 Pro με αφορμή το παιχνίδι αυτό.

 

Και είμαι σίγουρος ότι το sequel θα είναι πολύ καλύτερο.

 

Για το θέμα του σεναρίου, quests/subquests είναι εμφανές καθώς παίζεις το game, ότι η εταιρία επένδυσε σημαντικούς πόρους (ανθρώπους, χρόνο, χρήμα) στο τεχνικό κομμάτι (βλέπε π.χ Thunderjaw) και όχι τους αντίστοιχους στο quest design, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το quest design ειναι κακό.

 

Αυτό που έχει είναι πολύ καλό, θα μπορούσε να ήταν περισσότερο και πιό πλούσιο, ώστε να εκμεταλευτεί στο έπακρο τον άψογο κόσμο του, διότι όλα υπάρχουν ήδη: Τεχνικός τομέας, καταπληκτικό lore, ενδιαφέροντες χαρακτήρες, πόλεις, χωριά, μαγευτικές τοποθεσίες, τέρατα, κακοί κλπ κλπ κλπ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι εξαιρετική προσπάθεια. Δικαίωσα τον εαυτό μου που αγόρασε PS4 Pro με αφορμή το παιχνίδι αυτό.

 

Και είμαι σίγουρος ότι το sequel θα είναι πολύ καλύτερο.

 

Για το θέμα του σεναρίου, quests/subquests είναι εμφανές καθώς παίζεις το game, ότι η εταιρία επένδυσε σημαντικούς πόρους (ανθρώπους, χρόνο, χρήμα) στο τεχνικό κομμάτι (βλέπε π.χ Thunderjaw) και όχι τους αντίστοιχους στο quest design, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το quest design ειναι κακό.

 

Αυτό που έχει είναι πολύ καλό, θα μπορούσε να ήταν περισσότερο και πιό πλούσιο, ώστε να εκμεταλευτεί στο έπακρο τον άψογο κόσμο του, διότι όλα υπάρχουν ήδη: Τεχνικός τομέας, καταπληκτικό lore, ενδιαφέροντες χαρακτήρες, πόλεις, χωριά, μαγευτικές τοποθεσίες, τέρατα, κακοί κλπ κλπ κλπ.

 

ωρα να παιξεις Bloodborne για να γινεις αντρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω προχωρησει και εγω αρκετα  ειμαι  sto  heart of Nora του main story ,το παιχνιδι οσο προχωραει και ξετυλιγεται το κουβαρι στης ιστοριας γινεται ολο και καλυτερο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωρα να παιξεις Bloodborne για να γινεις αντρας

 

Λές ε? Ακόμα δεν έπαιξα το season pass του DS3 και είμαι και ΝG++. Νομίζω έχω χορτάσει για την ώρα με τα παιχνιδια της From.

Το εχω προχωρησει και εγω αρκετα  ειμαι  sto  heart of Nora του main story ,το παιχνιδι οσο προχωραει και ξετυλιγεται το κουβαρι στης ιστοριας γινεται ολο και καλυτερο .

 

Μαζί το παίζουμε το παιχνίδι? Ακριβώς εκεί είμαι. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...