Προς το περιεχόμενο

samsung galaxy s4 mini 129€ vodafone [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ] [ΤΕΛΟΣ]


Chrisl7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα διαβασει 1 αποψη απο μελος οτι ειναι καλυτερα να παραγγειλεις με αντικαταβολη.Για τον λογο οτι για παραλαβη απο καταστημα πρεπει το καταστημα βασει του αριθμου παραγγελιων να παραγγειλει απο την αποθηκη τα τεμαχια.Ομως τα "χρεωνεται" και οταν καποιες παραγγελιες ακυρωθουν τοτε το καταστημα επιβαρυνεται.

 

 

Οποτε παρηγγειλα με αντικαταβολη.Μονο εγω το εκανα? :huh:

 

@Matrixxx

 

Εννοεις οτι ειναι καλυτερα με αντικαταβολη,σωστα?

 

Η μηπως εκανα μ@@@@ια? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ή z1 compact?

 

Απο τη στιγμη που δεν ειναι στα ιδια χρηματα, δεν τιθεται θεμα συγκρισης. Το θεμα ειναι αυτο ή το g2 mini που εχει καλυτερη μπαταρια, παραπλήσια ή και λιγο καλυτερη καμερα, 4πυρηνο και μεγαλυτερη οθονη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4-πύρηνο τι το αναφέρεις; Για καλό;

G2 Mini

S4 Mini

 

Το S4 Mini έχει 1330 ΜΒ αξιοποιήσιμη RAM, το G2 Mini έχει 864ΜΒ.

Το S4 Mini έχει καλή AMOLED, το G2 mini μία μετριότατη IPS (750:1 contrast).

Σε αυτονομία υπερτερεί το G2 mini αλλά ως εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που δεν ειναι στα ιδια χρηματα, δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

ψαχνει για κινητο καιρο ο αδελφος μου κ ειμαστε αναμεσα στην προσφορα αυτη κ στον αν αξιζει την διαφορα χρηματων το z1 compact που του αρεσει επισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4-πύρηνο τι το αναφέρεις; Για καλό;

G2 Mini

S4 Mini

 

Το S4 Mini έχει 1330 ΜΒ αξιοποιήσιμη RAM, το G2 Mini έχει 864ΜΒ.

Το S4 Mini έχει καλή AMOLED, το G2 mini μία μετριότατη IPS (750:1 contrast).

Σε αυτονομία υπερτερεί το G2 mini αλλά ως εκεί.

 

Φυσικα γιατι αλλο; Σε single core εννοειται και υπερεχει το s4 mini αφου ειναι και σε μεγαλυτερη συχνοτητα αλλα multicore μια υπερεχει το ενα, μια υπερεχει το αλλο. Φανταζομαι συνολικα και με το bloatware της samsung δεν θα ειναι πιο γρηγορο απο το multicore της LG (σε κατι benchmark εχω δει οτι οντως υπερεχει το s4 mini). Τωρα για την επιπλεον μνημη ειναι στα + αλλα το σιγουρο ειναι οτι δεν εχεις διαθεσιμα επιπλεον 500ΜΒ αλλα λιγοτερα.

 

Γενικα κοντραριζονται. Δεν ειναι οτι το παιρνεις και με κλειστα τα ματια.

 

ΥΓ. μιλαω για περιπτωσεις stock χωρις root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Moto G, καλό-χρυσό αλλά έχει μόνο 1GB RAM και δεν παίρνει ούτε 1080p video. Έλεος με τη Motorola δηλαδή...

Το μοτορολα με το 1γβ ραμ είναι πολύ πιο smouth από το Samsung με όλες αυτές τις βλακείες που είναι φορτωμένο. Επίσης το moto τρέχει stock lollipop. Εντάξει Καλό το s4 για τα 130 αλλά δεν συγκρίνεται με το Moto παρά μόνο στη κάμερα που το ξεπερνάει. Προσωπικά όμως προτιμώ να έχω ένα λειτουργικό κινητό Όπως το μοτο παρά το Samsung που θα λαγκαρει μέχρι και ο dialer

 

Εδω είχε τρελό lag το s4 το κανονικό που ήταν υποτίθεται ναυαρχίδα. Φαντάσου ο πετσοκομμενος φτωχός συγγενής του τι θα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Moto G, καλό-χρυσό αλλά έχει μόνο 1GB RAM και δεν παίρνει ούτε 1080p video. Έλεος με τη Motorola δηλαδή...

 

Αν το συγκρινεις και με το moto E (2015), εκει χανει ακομα πιο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το συγκρινεις και με το moto E (2015), εκει χανει ακομα πιο πολυ.

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά αλλά το μόνο που λείπει από το moto e 15 είναι ένα led flash Αλλιώς δεν θα είχε κανένα αντίπαλο μέχρι και τα 180-200 ευρώ (από Ελλάδα πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά αλλά το μόνο που λείπει από το moto e 15 είναι ένα led flash Αλλιώς δεν θα είχε κανένα αντίπαλο μέχρι και τα 180-200 ευρώ (από Ελλάδα πάντα)

 

Οχι δεν το λεω καθολου ειρωνικα. Ισα ισα που το ειχα πρωτογραψει οταν ειχε ανακοινωθει οτι μονο το led flash του λειπει για να ειναι το "ιδανικο" smartphone και υστερει απο τον ανταγωνισμο που δεν το εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...