Προς το περιεχόμενο

samsung galaxy s4 mini 129€ vodafone [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ] [ΤΕΛΟΣ]


Chrisl7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι γεγονός ότι δεν επέλεξες την πιο κατάλληλη συσκευή για πρώτη φορά Android. :)

Αν κάποιος αποφασίσει να πάει σε custom μεριά, υπάρχουν τα πάντα. Port από S5 Mini, από Galaxy Α3, CM11, CM12 και πάει λέγοντας...

 

Γνώμη μου μένεις stock για λίγο καιρό, απλά απενεργοποιείς πολλές άχρηστες εφαρμογές και λειτουργίες της Samsung. Όταν το βαρεθείς, ξεκλειδώνεις bootloader με τα ειδικά εργαλεία για να μην ενεργοποιηθεί το KNOXX και παίζεις όπως θέλεις...

 

Θέλω να ξεμπερδεύω και να μη χρειάζεται να ξανασχοληθώ απο τη στιγμή που θα έχω settάρει το κινητό όπως θέλω, γι αυτό λέω να κάνω ότι είναι με το καλημέρα και να το παρατήσω (ή τέλος πάντων να πειράζω περιστασιακά ψιλολόγια). Έχω αρκετή εμπειρία απο κλειδώματα/ξεκλειδώματα συσκευών/κονσολών flashαρίσματα κτλ οπότε απλά ψάχνω τον κατάλληλο οδηγό για την πιο lite εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου μένεις stock για λίγο καιρό, απλά απενεργοποιείς πολλές άχρηστες εφαρμογές και λειτουργίες της Samsung. Όταν το βαρεθείς, ξεκλειδώνεις overloaded...

Γίνεται να απενεργοποιηθουν οι εφαρμογές στο S4 mini χωρίς root;

 

Όσο για το branded που ρωτάτε, νομίζω κάνα 2 εφαρμογές έχει. Δεν πρέπει όμως να έχει logo κατά την εκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνεται να απενεργοποιηθουν οι εφαρμογές στο S4 mini χωρίς root;

 

Όσο για το branded που ρωτάτε, νομίζω κάνα 2 εφαρμογές έχει. Δεν πρέπει όμως να έχει logo κατά την εκκίνηση.

 

 

Μονο 2 εφαρμογες?Το εχεις διαβασει καπου αυτο?

 

Κανα logo πανω στο κινητο να μην εχει οπως καποια παλια κινητα.   :lol:

 

Ξερει κανεις αν απενεργοποιουνται οι branded εφαρμογες?

 

ΥΓ:Μιλησα το πρωι με Vodafone και ειπαν οτι εφοσον υπαρχει αποθεμα  θα παραλαβω καπου σε 2-3 εργασιμες.

 

 

Μετα απο κανα 4ωρο με πηραν τηλεφωνο απο την Γενικη Ταχυδρομικη για να παραλαβω αυριο.

 

Ξαναμιλησα παλι να ρωτησω σχετικα με την παραγγελια και αν ειναι branded και δεν ξερουν.Το courier θα φερει δελτιο αποστολης και αποδειξη ειπαν.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο 2 εφαρμογες?Το εχεις διαβασει καπου αυτο?

 

Κανα logo πανω στο κινητο να μην εχει οπως καποια παλια κινητα.   :lol:

 

Και για τα δυο ετσι ειπωθηκε στο review. Προσωπικα το bloatware φοβαμαι.

 

 

 

Κοιταξτε εδω lag στο samsung σε σχεση με το lg (απο το 10:25 εως το 11:10).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες,αυτό που πηρα εγω από κατάστημα,είναι τετραπυρηνο στ0 1.2..??? Να τους το παω πισω?

 

 

Εχεις παραλαβει απο την προσφορα του θεματος?Ποτε ειχες παραγγειλει?

 

Το 4πυρηνο(4χ1,2 Ghz) ειναι το μοντελο του 2015 Ι915Ι Plus και μαλλον εχει καλυτερη καρτα γραφικων.Λογικα θα ανταποκρινεται καλυτερα σε σχεση με το 2 πυρηνο οταν εχεις πολλες εφαρμογες ανοιχτες 

 

Ενω το 2πυρηνο ειναι 2x1,7 Ghz.2 πυρηνες αλλα πιο "δυνατοι".

 

Και για τα δυο που σχολιασες, τις εφαρμογες και το logo.

 

 

Εννοω logo Vodafone πανω στο κινητο να μην εχει τυπωμενο.Οχι στην εκκινηση.Εχει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες,αυτό που πηρα εγω από κατάστημα,είναι τετραπυρηνο στ0 1.2..??? Να τους το παω πισω?

 

Ποιο μοντελο ειναι; Το i9195 ή το i9195i (s4 mini Plus); Κοιταξε το στις ρυθμισεις (κατω κατω). Ή Βαλε το cpu-z να δεις ποιον επεξεργαστη φοραει.

 

Εννοω logo Vodafone πανω στο κινητο να μην εχει τυπωμενο.Οχι στην εκκινηση.Εχει?

Δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

snapdragon 410..Δεν εκανα παραγγελια,μολις το ειδα πηγα στο κατάστημα..(είναι το i)

 

-------------

4xarm cortex a53 at1,19

Επεξ/σία από matrixxx
συγχωνευση μηνυματων
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

snapdragon 410..Δεν εκανα παραγγελια,μολις το ειδα πηγα στο κατάστημα..(είναι το i)

 

Τον snapdragon 400 εχουν και τα 2 μοντελα.

 

Τι σου γραφει η εφαρμογη cpu-z?Την"κατεβασες"?

 

Το κουτι και το εγχειριδιο χρησης ποιο μοντελο γραφουν οτι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον snapdragon 400 εχουν και τα 2 μοντελα.

 

Τι σου γραφει η εφαρμογη cpu-z?Την"κατεβασες"?

 

Το κουτι και το εγχειριδιο χρησης ποιο μοντελο γραφουν οτι ειναι?

Διάβαζε πιο προσεκτικά τι γράφει ο άλλος. Ο 410 είναι τετραπυρηνος και τον φοράει το plus. Άρα μιλάμε για συσκευή του 2015 και όχι του 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζε πιο προσεκτικά τι γράφει ο άλλος. Ο 410 είναι τετραπυρηνος και τον φοράει το plus. Άρα μιλάμε για συσκευή του 2015 και όχι του 2013.

 

 

Διαβασα τι εγραψε,αλλα νομιζα οτι και τα 2 μοντελα εχουν τον 400.

 

Ποσο το αγορασε ομως να μας πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ποσο το αγορασε ομως να μας πει...

Από το τοπικ εμαθε την προσφορα, ηταν από τους πρωτους που ποσταραν, αρα δεδομενο ότι το πηρε στην τιμη της προσφορας, διαφορετικα θα το ελεγε.

 

Αν και ειχε δηλωσει ότι το πηρε φτηνοτερα, μαλλον λαθος ειχε κανει αφου το 129 χωρις ΦΠΑ είναι 104.88€ :

http://www.insomnia.gr/topic/573658-samsung-galaxy-s4-mini-129€-vodafone-εξαντλημενο-ξανα-διαθεσιμο/page-1?p=54091425#entry54091425

 

Χτυπησα ένα για τη γυναικα μου με τιμολογιο τελικη τιμη 90 γιουρα..Ευχαριστω για την ενημερωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,το link για τη τιμη που εβαλες το ειδα αφου ειχα ηδη ποσταρει.Αλλιως δεν θα τον ρωτουσα.

 

Δηλαδη και τα 2 μοντελα εχουν την ιδια τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...