Προς το περιεχόμενο

Ε3 2015: Ντριπλάροντας με το PES 2016


Sir Pretender

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο εγώ δεν βρίσκω ευχαρίστηση σε αυτού του είδους τα παιχνίδια? 

 

Προτιμώ να βλέπω τους φιλους μου να παιζουν και να πλακωνονται παρα να παιζω εγω ο ιδιος. 

 

Για καποιο λογο εχω την εντυπωση πως αυτου του τυπου παιχνιδια εχουν φτασει σε ενα κορεσμο, δεν εχουν κτ αλλο να σου δωσουν (imo) περα απο καλυτερα γραφικα και καλυτερο χειρισμο. 

 

Ισως να κανω και λαθος γτ η τελευταια μ αποπειρα να παιξω PES ή fifa ηταν αρκετα χρονακια πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον έχετε μπερδευτεί ειδικά το 15 ειναι Φανταστικό και πολυ ρεαλιστικό, μαλλον για εσας ειναι δύσκολο να το παίξετε γι'αυτο λέτε ολα αυτα, οποίος κατάλαβε κατάλαβε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον έχετε μπερδευτεί ειδικά το 15 ειναι Φανταστικό και πολυ ρεαλιστικό, μαλλον για εσας ειναι δύσκολο να το παίξετε γι'αυτο λέτε ολα αυτα, οποίος κατάλαβε κατάλαβε

 

Τι πάει να πει ρεαλιστικό?? Εννοείς πως το motion των παικτών είναι πιο αληθοφανές και δε περπατάνε σα ρομπότ?? ΟΚ, δεκτό. Και? Τι να τον κάνω αυτόν τον ρεαλισμό, από τη στιγμή που το gameplay είναι για τα μπάζα?? Μέσα σε μια φάση μπορεί να γίνουν 500 κόντρες, παίκτες να σκουντουφλάνε ο ένας πάνω στον άλλον, εκεί που δείχνει ο αμυντικός σε μια διεκδίκηση να την 'έχει' την φάση, ξαφνικά σταματάει να τρέχει και κάνει τζόκινγκ, απλά και μόνο για να την πάρει ο επιθετικός... Δε ξέρω ποιοι βρήκαν διασκεδαστικό αυτό το παιχνίδι, για εμένα πάντως είναι απαράδεκτο. Αυτό που δεν αντιλαμβάνονται στην KONAMI, είναι πως η πλειοψηφία των παικτών, θέλουν ένα ποδοσφαιράκι να μπορούν να το ευχαριστιούνται στο χαλαρό, με παρέα, περιστασιακά. Οι περισσότεροι δεν έχουν χρόνο να κάτσουν να ασχοληθούν τοοοόσο μαζί του, να μάθουν τρίπλες κτλ για να γίνουμε master του είδους, ώστε να μπορούμε να το ευχαριστηθούμε... Έχουμε και άλλα πράγματα στη ζωή μας να κάνουμε. Άφήστε που πρώτη φορά έπαιξα Pro και να μη μπορώ να βρω μόνος μου πως χτυπάς πέναλτυ και να στείλεις τη μπάλα σε γωνία. Χρειάστηκε να το ψάξω. Δυστυχώς το 2015 και το 2014 ήταν ίσως τα 2 χειρότερα της σειράς. Και από ότι φαίνεται και το 16 το ίδιο θα είναι.

 

Α, και ξέχασα να πω πως είχαν οι Ιάπωνες την εκπληκτική ιδέα, να μη μας επιτρέπουν να κάνουμε edit position την ώρα που κάνουμε αλλαγές. Πρέπει να πας σε άλλη επιλογή... Έλεος δηλαδή, ποιος το σκέφτηκε αυτό??? Μέχρι και εκεί, πιο αργό και βαρετό το κάνανε... Ήμαρτον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πάει να πει ρεαλιστικό?? Εννοείς πως το motion των παικτών είναι πιο αληθοφανές και δε περπατάνε σα ρομπότ?? ΟΚ, δεκτό. Και? Τι να τον κάνω αυτόν τον ρεαλισμό, από τη στιγμή που το gameplay είναι για τα μπάζα?? Μέσα σε μια φάση μπορεί να γίνουν 500 κόντρες, παίκτες να σκουντουφλάνε ο ένας πάνω στον άλλον, εκεί που δείχνει ο αμυντικός σε μια διεκδίκηση να την 'έχει' την φάση, ξαφνικά σταματάει να τρέχει και κάνει τζόκινγκ, απλά και μόνο για να την πάρει ο επιθετικός... Δε ξέρω ποιοι βρήκαν διασκεδαστικό αυτό το παιχνίδι, για εμένα πάντως είναι απαράδεκτο. Αυτό που δεν αντιλαμβάνονται στην KONAMI, είναι πως η πλειοψηφία των παικτών, θέλουν ένα ποδοσφαιράκι να μπορούν να το ευχαριστιούνται στο χαλαρό, με παρέα, περιστασιακά. Οι περισσότεροι δεν έχουν χρόνο να κάτσουν να ασχοληθούν τοοοόσο μαζί του, να μάθουν τρίπλες κτλ για να γίνουμε master του είδους, ώστε να μπορούμε να το ευχαριστηθούμε... Έχουμε και άλλα πράγματα στη ζωή μας να κάνουμε. Άφήστε που πρώτη φορά έπαιξα Pro και να μη μπορώ να βρω μόνος μου πως χτυπάς πέναλτυ και να στείλεις τη μπάλα σε γωνία. Χρειάστηκε να το ψάξω. Δυστυχώς το 2015 και το 2014 ήταν ίσως τα 2 χειρότερα της σειράς. Και από ότι φαίνεται και το 16 το ίδιο θα είναι.

 

Α, και ξέχασα να πω πως είχαν οι Ιάπωνες την εκπληκτική ιδέα, να μη μας επιτρέπουν να κάνουμε edit position την ώρα που κάνουμε αλλαγές. Πρέπει να πας σε άλλη επιλογή... Έλεος δηλαδή, ποιος το σκέφτηκε αυτό??? Μέχρι και εκεί, πιο αργό και βαρετό το κάνανε... Ήμαρτον.

 

Άμα θέλεις τέτοιο ποδοσφαιράκι παίζεις το PES 6 και τελείωσε η υπόθεση. Δεν γίνεται να μένει στάσιμο στο gameplay απο τη στιγμή που βγαίνει κάθε χρόνο καινούρια έκδοση και υπάρχει άμεσος ανταγωνισμός με το FIFA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fifa 14 παίζω εγώ σε κάτι φιλαράκια και είναι μια χαρά,στο pro που έχω του 11 τα γκολ μπαίνουν για ψίλου πήδημα(καθόλου ρεαλιστικό),δεν ξέρω για τα καινούρια αλλά τα fifa μου αρέσουν περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pro 15 περσυ ειχε καλυτερα γραφικα με το fifa 15 εχουν υπαρξει βιντεακια στο utube που το δειχνουν...πηρε καλυτερες βαθμολογιες και κριτικες απ το fifa 15...συμφωνω τα τελευταια χρονια το fifa ηταν κυριαρχο,αλλα μετα το περσινο fifa που ηταν σχεδον ιδιο με

το 14 πιστευω θα εχουμε ανατροπη στα ποδοσφαιρακια μετα απο χρονια....η fox engine παραδιδει σεμιναρια γραφικων και εφοσον εμεινε και φετος το pes μονο καλυτερο μπορει να γινει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έπαιξα στο Ps4 το Fifa 14 το Pro πέθανε για εμένα. Προσπάθησα να του δώσω άλλη μία ευκαιρία με το Pro 2015 αλλά μπαααα. Τώρα που και το Fifa 15 μου άρεσε ακόμα περισσότερο δεν νομίζω να ξαναγυρίσω στο Pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι sorry αλλα άμα πατάς το r1 συνέχεια κ κουράζεις τον αμυντικό η τον επιθετικό συνέχεια ε πως να παει ο παίχτης νομιζω πως ολα σχεδόν ειναι μελετημένα οπως κ στη πραγματικότητα , και κόντρες αν θυμάμαι γίνονται κ στη πραγματικότητα εγω δε μπορώ να καταλάβω που λέτε για pes6 8 13 2015 δεν εχουμε η κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Γιατί φέτος είναι όλα τα ποδοςφαιρικα τρέιλερ είναι λες και οι παίχτες είναι έτοιμοι για ρακέτες στην παραλία;;; Έχουν χορηγό το τζοτζομπα;;;;</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θέλεις τέτοιο ποδοσφαιράκι παίζεις το PES 6 και τελείωσε η υπόθεση. Δεν γίνεται να μένει στάσιμο στο gameplay απο τη στιγμή που βγαίνει κάθε χρόνο καινούρια έκδοση και υπάρχει άμεσος ανταγωνισμός με το FIFA.

 

Κανείς δεν είπε να μένει στάσιμο το gameplay. Κάθε Pro ειχε τις αδυναμίες, αλλά και τα καλά του στοιχεία. Κρατάς τα καλά και προσπαθείς να διορθώσεις τα λάθη, αλλά και να προσθέσεις νέα στοιχεία όπως λες. Άλλο αυτό, και άλλο το να βγάζεις το Pro 2014, το οποίο ήταν ένα τεράστιο βήμα πίσω για την πλειοψηφία των παικτών. Και να συνεχίζεις να πατάς επάνω σε εκείνο για τα επόμενα. Διότι από όλους όσους παίζουν Pro, το ξαναλέω, η πλειοψηφία δε το παίζει για να γίνει master player, αλλά στο χαλαρό με το παρεάκι. Και δυστυχώς αυτούς τους παίκτες, το Pro τους χάνει. Έκανα το λάθος και αγόρασα το Pro 2014. Το 2015 το νοίκιασα πριν το πάρω, και το αποτέλεσμά ήταν πως για πρώτη φορά από τότε που βγήκαν τα Pro, να μην αγοράσω ένα game της σειράς... Η δική μου πρόβλεψη είναι πως αν το Pro συνεχίσει έτσι, θα πάρει αργά ή γρήγορα το δρόμο του NBA Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...