Προς το περιεχόμενο

E3 2015: Χαζέψαμε με το Uncharted 4: A Thief’s End


Sir Pretender

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ ακραία σύγκριση έκανα για να τονίσω το point μου.  ;)

 

Δεν ηταν ακραια, ηταν αστοχη συγκριση. To οτι το Unity σε 1080p μπορει να δειξει καλυτερο απο ενα 8bit παιχνιδι του 1980 upscaled σε 4Κ δεν λεει τιποτα. Το παιχνιδι αυτο δεν αξιοποιει στο παραμικρο την μεγαλυτερη αναλυση.

 

Και οταν εκανα την συγκριση των αναλυσεων παντα  μιλουσα για το ιδιο παιχνιδι, οχι για διαφορετικα παιχνιδια. Και για παιχνιδια που σηκωνουν 4Κ.

 

Οποιοδηποτε παιχνιδι σηκωνει 4Κ δειχνει τραγικα καλυτερο στην αναλυση αυτη σε σχεση με τα 1080p, ιδικα παιχνιδια μεγαλου μεγεθους οπως τα open world.

Και για να δειξει ενα τετοιο παιχνιδι το καλυτερο δυνατο του αποτελεσμα ως προς τα γραφικα, πρεπει να τρεξει σε μεγαλη αναλυση, γι αυτο και μιλησα για 4Κ οταν ανεφερα το Witcher 3 αρχικα.

 

Το 4Κ gaming ειναι ακριβο ακομα, και δεν συμφερει ακομα καθως σε 1-2 χρονια θα εχει γινει πολυ πιο συμβατο.

Εγω πηγα σε 4Κ γιατι ηθελα μεγαλη TV, και στις 55" το 4Κ ηταν μονοδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Βαρετα παιχνιδια τοσο βαρετα που το χειροτερο game στο android εχει παραπανω φαντασια... Ελεος με το ρεσιταλ ρεαλιστικοτητας και το δηθεν movie style.... Αμα ηθελα ταινια θα εβλεπα ταινια που τις εχω κοψει εδω και 7 χρονια... αλλα sony ειναι αυτη εταιρια μη gaming και οχι δεν σας τρολλαρω αυτη ειναι η γνωμη μου απλα ομως ελεος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρετα παιχνιδια τοσο βαρετα που το χειροτερο game στο android εχει παραπανω φαντασια... Ελεος με το ρεσιταλ ρεαλιστικοτητας και το δηθεν movie style.... Αμα ηθελα ταινια θα εβλεπα ταινια που τις εχω κοψει εδω και 7 χρονια... αλλα sony ειναι αυτη εταιρια μη gaming και οχι δεν σας τρολλαρω αυτη ειναι η γνωμη μου απλα ομως ελεος.

Τι είδους παιχνίδια παίζεις; Όλα είναι θέμα γούστου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα παιχνίδια εκπαιδεύουν τον κόσμο να γίνουν σάκοι του μποξ σε καταστάσεις πραγματικής μάχης. Ετσι και πάει και σταθεί κάποιος πίσω από καφάσι, ελενιτ, τσίγκο στην διάρκεια πραγματικών πυρών έχει φύγει σε χρόνο dt.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρετα παιχνιδια τοσο βαρετα που το χειροτερο game στο android εχει παραπανω φαντασια... Ελεος με το ρεσιταλ ρεαλιστικοτητας και το δηθεν movie style.... Αμα ηθελα ταινια θα εβλεπα ταινια που τις εχω κοψει εδω και 7 χρονια... αλλα sony ειναι αυτη εταιρια μη gaming και οχι δεν σας τρολλαρω αυτη ειναι η γνωμη μου απλα ομως ελεος.

Δηλαδή θες να μ πεις ότι προτιμάς να παίζεις candy crush ας πούμε? Έχει πιο πολύ φαντασία ένα παιχνίδι σαν αυτό από το uncharted και το κάθε uncharted? Δεν λέω γούστα είναι αυτά, αλλά η παραδοχή που έκανες δεν εμπίπτει σε προσωπικό γούστο αλλά λάθος αντίληψη του τι είναι ρηχό παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε δεκτές όλες οι απόψεις!

Η δικιά μου είναι πως ΌΛΑ τα παιχνίδια της εταιρείας είναι ΟΡΓΑΣΜΟΣ και φυσικά το ίδιο φαίνεται να είναι και το παραπάνω! Μην δίνετε σημασία στα σχόλια για κάρτες γραφικών, για 4Κ , για βαρετά σενάρια, για , για , για ...
Όσοι έχετε PS4 , πάρτε το παιχνίδι και ----->>

 

best-orgasm-ever-it-was.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Uncharted 2 και 3 ειναι παιχνιδια 8-10 ωρων singleplayer gameplay (με παρα πολυ βιντεο) με μετριο και προβλεψιμο story, και τελειως αδιαφορο multiplayer. Το gameplay πολυ ευκολο και επαναλαμβανομενο.

Μου αρεσαν παντως, θα το παιξω και το 4, αλλα δεν προκειται να ξαναδωσω 60-70 ευρω για Uncharted. Θα το νοικιασω για 2 μερες και θα το τερματισω.

 

Ειναι απο τα παιχνιδια που αν καποιος δεν τα εχει, μπορει να τα δει και στο youtube.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που σταμάτησα το gaming από το mk2 και που το τελευταίο κόλλημα με multiplayer game το έφαγα με το counter strike μπορώ να πω ότι πορωθηκα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αν και… πασχίσαμε να εντοπίσουμε bug, glitch, artifact, ένα πρόβλημα τέλος πάντων έτσι, για το ονόρε, εν τέλει δεν βρήκαμε το παραμικρό ψεγάδι"

 

Από το 6:25 και μετά το τζιπ περνάει μέσα από μια περιοχή γεμάτη νερά. Τα effects του νερού είναι ελεϊνά και τρισάθλια!

 

Έτσι για να μπορείς να πεις ότι βρήκατε και κάτι.

 

PS: Φαντάζομαι ότι θα τα προσθέσουν αργότερα τα συγκεκριμένα effects, ελπίζω δηλαδή γιατί λέω να το πάρω δώρο στον αδερφό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δεν ειναι ο σκοπος μου να κανω flame κλπ επιτρεψτε μου να μην επεκταθω στη συζητηση ξεφευγοντας απο το θεμα.
Ολα ειναι θεμα γουστου φυσικα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει τις επιλογες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα ps4 μονο και μονο γι αυτο το παιχνιδι.. οταν εδωσε αναβολη για 12+ μηνες επαθα φρικη αλλα τελικα... ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!

 

ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 6:25 και μετά το τζιπ περνάει μέσα από μια περιοχή γεμάτη νερά. Τα effects του νερού είναι ελεϊνά και τρισάθλια!

Το ότι δεν επιβραδύνει καθόλου μέσα στα νερά δε σε προβλημάτισε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...