Προς το περιεχόμενο

Ελεος με την Shell!


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, for4 είπε

και εγώ θέλω να ξέρω μήπως τύχει και περάσω από εκεί να βάλω "καλή" βενζίνα 😄😄

12 λεπτά πριν, Alxnks είπε

Απαντησα πιο πανω,μην κανουμε και διαφημιση στο γυφτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Bp στη Νεα Εισοδο τυπε. Η καλυτερη βενζινη.Μην αμελησεις να δεις πως κρατανε και πιεζουν τη μανικα.

τυπε θα παω να φουλαρω και το αγροτικο και το ΙΧ και θα ζητησω και προσφορα για πετρελαιο θερμανσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, opcorsa είπε

τυπε θα παω να φουλαρω και το αγροτικο και το ΙΧ και θα ζητησω και προσφορα για πετρελαιο θερμανσης

Αν δωσεις κατι παραπανω στα κοριτσια μπορει να ειναι διατεθειμενες να σε ζεστανουν αυτες.

Εδω δεχονται να βαζουν βενζινη με τα ελαχιστα ρουχα για 25 ευρω.

Στο μυαλο τους μαλλον βλεπουν αυτο:

proxy.php?code=36f5bd6bc9e8121d3bd2c5978

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Αν δωσεις κατι παραπανω στα κοριτσια μπορει να ειναι διατεθειμενες να σε ζεστανουν αυτες.

Εδω δεχονται να βαζουν βενζινη με τα ελαχιστα ρουχα για 25 ευρω.

Στο μυαλο τους μαλλον βλεπουν αυτο:

proxy.php?code=36f5bd6bc9e8121d3bd2c5978

τυπε σκεφτομαι να ανοιξω βενζιναδικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με όσους πιστεύουν πως υπαρχει βενζίνη 100αρα. Πως γίνεται πουθενά στον κόσμο να μην υπάρχει 100αρα εκτός της Ελλάδας;; 

Σας πουλάνε παραμύθι και επειδή πριν χρόνια έγινε μεγάλος ντόρος αναγκαστικά άλλαξαν ονόματα και τις λένε ultimate, racing κτλ. 100αρα δεν υπάρχει πουθενά!! Μέχρι 98 οκτανια, ναι. 

Ρωτήστε και αυτούς που σας την πουλάνε αν μπορούν να σας δώσουν εγγύηση πως όντως είναι 100αρα. Είναι κρίμα όλα αυτά τα παλικάρια που γίνονται μαλάκες γιατί τους υποχρεώνουν αλλά δε γίνεται κι εμείς σαν πελάτες να τρώμε συνέχεια χόρτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

-εχει χιλιοαναλυθει ανεξαρτητα απο την φιρμα/ονομα του πρατηριου αν θελει ο ιδιοκτητης να νοθευσει θα το κανει

-στο παρελθον σε διαφορα πολς ειχαμε πρωτιες στο θεμα νοθειας

-επισης ειναι δεδομενο οτι επαρχια οι πιθανοτητες ειναι ακομη μεγαλυτερες

-και οτι στα νησια και σε παραθαλλασιους προορισμους βαρανε ως και 0,5 ανω στο λιτρο ειναι κλασσικη πολιτικη για το καλοκαιρι οσο αρπαξουν πιο πολυ

-για  97/100ρα  οσα λενε οι υπαλληλοι  οτι καθαριζουν τις βαλβιδες,τον κινητηρα κτλ ειναι απο υπερβολες ως σαλτσες 

τελος και οπως εχω ξαναπει αναλογα με την περιοχη που ειστε υπαρχει στην πιατσα μια κοινη γνωμη για τα οσο πιο καθαρα πρατηρια,συνηθως τα προτιμουν και οι ταριφες,προτιμηστε τα,ειδικα οσοι εχουν πετρελαιοκινητα οχηματα οι συνεπειες σε βρωμικο καυσιμο για πομπα μπεκ θα τσουξουν πολυ περισσοτερο στην τσεπη

 

Θα συμφωνησω 100%. Εγω ειχε τυχει και ειχα βαλει 3-4 φορες απο ενα της Shell το οποιο ειναι απο τα ελαχιστα που ειναι 24/7 ανοιχτο, μου εβγαζε προβληματα λογω νοθειας το μηχανακι συνεχεια, με σβησιματα κλπ, το πηγα στον μηχανικο και μου κανει "η μιση πολη μου εχει φερει το μηχανακι να τους σβηνει μετα που βαζουν βενζινη απο εκει". Σταματησα να βαζω απο εκει, πηγαινα συχνα οπως ειπες κι εσυ στο βενζιναδικο που πανε οι ταριφες, δεν μου ξαναδημιουργησε προβλημα απο τοτε.

 

Καλως ή κακως οι επαγγελματιες οδηγοι δεν εχουν καμια ορεξη να βγαζει το οχημα τους προβληματα οποτε σιγουρα πανε στο πιο "εγγυημενο" πρατηριο.

Επεξ/σία από pavlos1908
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Εχει ενα BP στην Καλαματα που εχει πιτσιρικες που βαζουν βενζινη.
Αυστηρο κριτηριο για προσληψη το αν δειχνουν ωραιες με κολαν/σορτσακι,καθως μονο αυτα φορανε.
Μιλαμε για την απολυτη ξεφτιλα και οι μ@λ@κισμενες χαιρονται που ερχεται ο κοσμος να τις βλεπει να βαζουν βενζινη με κοντο σορτσακι,λες και ειναι τιποτα μοντελα στα paddock του motogp.

Και το κερασακι στην τουρτα,απο τα ηχεια παιζουν τα χειροτερα βλαχοσκυλαδικα..

Αυτα ειναι. cult καταστασεις. παντα ηθελα να πηγαινω σε βενζιναδικο με κοριτσια οπως τα paddock και να βαραει τερμα μουσικη κανενα κλαρινιτζιδικο .

οταν κατεβω στουπα για δυημερο θα το επισκευτω το βενζιναδικο.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Αυτα ειναι. cult καταστασεις. παντα ηθελα να πηγαινω σε βενζιναδικο με κοριτσια οπως τα paddock και να βαραει τερμα μουσικη κανενα κλαρινιτζιδικο .

οταν κατεβω στουπα για δυημερο θα το επισκευτω το βενζιναδικο.

Τα κοριτσια μας σε περιμενουν! Οταν δουλευα Γενικη ηταν το πιο βολικο για καυσιμα,αλλα δεν πηγαινα για τους 2 αυτους λογους.
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Τα κοριτσια μας σε περιμενουν! Οταν δουλευα Γενικη ηταν το πιο βολικο για καυσιμα,αλλα δεν πηγαινα για τους 2 αυτους λογους.
 

πως να το κανουμε αλλο ειναι να πηγαινεις σε βενζιναδικο με κοριτσια αλλο σε βενζιναδικο να βαζει βενζινη ο πακμαν.

17 λεπτά πριν, opcorsa είπε

τυπε σκεφτομαι να ανοιξω βενζιναδικο :P

εγω πλυντιριο αυτοκινητων 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, for4 είπε

η ΕΚΟ και η ΒΡ ανήκουν στα ΕΛ.ΠΕ. όπως σωστά αναφέρεις. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα καύσιμα είναι τα ίδια. Διαφορετικά πρόσθετα πέφτουν στην καθεμία. Στα καύσιμα της ΒΡ οι προδιαγραφές είναι σύμφωνα με τις οδηγίες της ΒΡ. Για αυτό άλλωστε τα βυτία φορτώνουν από διαφορετικά σημεία τα καύσιμα της ΕΚΟ και από άλλα της BP. Και επίσης υπάρχει και το βιομηχανικό που είναι καύσιμο χωρίς πρόσθετα όπως το δίνει η ΕΛ.ΠΕ. στις εταιρίες.

Είναι τα ίδια καύσιμα φίλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Φίλε κάνω παρεμφερή δουλειά και στο λέω με βεβαιότητα 

νομίζω ότι δεν είναι,

επειδή όμως δεν θέλω να το παίζω ειδήμων όταν υπάρχει πιθανότητα να κάνω λάθος μιας και δεν είμαι μέσα σε κάποια από αυτές τις εταιρίες για να ξέρω 100% θα κάνω μια έρευνα από βδομάδα και θα επανέλθω για να ενημέρωσω και τους υπόλοιπους. Όχι ότι θα έχει και κάποια τεράστια διαφορά αν είναι ίδια ή όχι. Έτσι για την κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, varg88 είπε

Απορώ με όσους πιστεύουν πως υπαρχει βενζίνη 100αρα. Πως γίνεται πουθενά στον κόσμο να μην υπάρχει 100αρα εκτός της Ελλάδας;; 

Σας πουλάνε παραμύθι και επειδή πριν χρόνια έγινε μεγάλος ντόρος αναγκαστικά άλλαξαν ονόματα και τις λένε ultimate, racing κτλ. 100αρα δεν υπάρχει πουθενά!! Μέχρι 98 οκτανια, ναι. 

Ρωτήστε και αυτούς που σας την πουλάνε αν μπορούν να σας δώσουν εγγύηση πως όντως είναι 100αρα. Είναι κρίμα όλα αυτά τα παλικάρια που γίνονται μαλάκες γιατί τους υποχρεώνουν αλλά δε γίνεται κι εμείς σαν πελάτες να τρώμε συνέχεια χόρτο!!

LOL

Γερμανία

https://www.aral.de/de/retail/kraftstoffe-und-preise/unsere-kraftstoffe/aral-ultimate/aral-ultimate-102.html

Βραζιλία

https://gasolina.hotsitespetrobras.com.br/petrobras-podium/gasolina-podium

Ιταλία

https://oilproducts.eni.com/en_GB/products/fuels/racing-fuels/blu-super

https://www.tamoil.it/Prodotti/Carburanti+e+combustibili/Benzina/Benzina+WR100/

E85, όπου υπάρχει, 100+

Αγωνιστικά καύσιμα χωρίς μόλυβδο, 104-105 ...

Επεξ/σία από NT1G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...