Προς το περιεχόμενο

Ελεος με την Shell!


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τεσσερα διηλιστηρια εχει η ελλαδα. ολοι απο εκει αγοραζουν αρα ρολο παιζει το τι προσθετα βαζουν μεσα οι εταιριες συν αν το πρατιριο κανει λαμογιες η οχι το εχουμε πει αυτο.εγω βαζω τωρα ελλιν παντα απο ενα συγκεκριμενο. πριν εβαζα shell καθε τριτι αλλα ελεος με την ουρα τοση ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, eliasjuve είπε

Η άλλη λαμογιά που κάνει η shell στη γειτονιά μου τουλάχιστον είναι ότι όποτε πάω πάντα έχει τελειώσει η απλή αμόλυβδη.

Yup,μου έτυχε τελευταία φορά που έβαλα.

3 στραβά,το πριξιμο για την 97αρα,προώθηση μιας κάρτας(δεν το σκέφτηκα ούτε δευτερόλεπτο,κατευθείαν άκυρο) και τώρα τελευταία η ξαφνική απολια της απλής.

Δεν διαμαρτύρομαι,απλά η τακτική τους δουλεύει εναντίον τους και εκπλησσομαι που υπάρχει ολόκληρο θρεντ με τόσα περιστατικά,νόμιζα ήταν τοπικό το θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω 1)  γιατι καποιοι βενζιναδες ανοιγοκλινουν το ''πιστολι''  πολλες φορες ενω σου βαζουν βενζινα???  2 ) και γιατι σε καποιους η βενζινα  τους μυριζει πολλη περισσοτερο ενω βαζει --γεμιζει  ????

Να ρωτησω 1)  γιατι καποιοι βενζιναδες ανοιγοκλινουν το ''πιστολι''  πολλες φορες ενω σου βαζουν βενζινα???  2 ) και γιατι σε καποιους η βενζινα  τους μυριζει πολλη περισσοτερο ενω βαζει --γεμιζει  ???? <εδω οι αγαπημενες εταιριες πχ shell ............ που δεν!!!!! νοιαζονται για τον ανθρωπο!! οχι για την τσεπη του.... >

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πλάκα που διαβάζω αυτό το θέμα εν έτη 2018. Το θέμα με τη συμπεριφορά της Shell υπάρχει εδώ και πάνω απο 10 χρόνια και πραγματικά απορώ πως κάποιοι πηγαίνουν και βάζουν σε αυτή την εταιρία καύσιμα. Έχω πλακωθεί με τουλάχιστον τρία πρατήρια για το "μα είναι καλύτερη η VPower" και " ε τελείωσε η απλή και σας βάζω VPower".
Είναι απλά τραγική η τακτική τους και ιδίως όταν στις ταμπέλες βάζουν τιμή απλής χαμηλότερη απο όλες, τσιμπάς, μπαίνεις και φυσικά πληρώνεις VPower χωρίς να πάρεις χαμπάρι.
Μακριά και αγαπημένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, teo_3 είπε

Έχει πλάκα που διαβάζω αυτό το θέμα εν έτη 2018. Το θέμα με τη συμπεριφορά της Shell υπάρχει εδώ και πάνω απο 10 χρόνια και πραγματικά απορώ πως κάποιοι πηγαίνουν και βάζουν σε αυτή την εταιρία καύσιμα. Έχω πλακωθεί με τουλάχιστον τρία πρατήρια για το "μα είναι καλύτερη η VPower" και " ε τελείωσε η απλή και σας βάζω VPower".
Είναι απλά τραγική η τακτική τους και ιδίως όταν στις ταμπέλες βάζουν τιμή απλής χαμηλότερη απο όλες, τσιμπάς, μπαίνεις και φυσικά πληρώνεις VPower χωρίς να πάρεις χαμπάρι.
Μακριά και αγαπημένοι.

Κάθε Τρίτη γράφουν ότι η vpower πάει σε προσφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 12/8/2018 στις 12:05 ΜΜ, teo_3 είπε

Έχει πλάκα που διαβάζω αυτό το θέμα εν έτη 2018. Το θέμα με τη συμπεριφορά της Shell υπάρχει εδώ και πάνω απο 10 χρόνια και πραγματικά απορώ πως κάποιοι πηγαίνουν και βάζουν σε αυτή την εταιρία καύσιμα. Έχω πλακωθεί με τουλάχιστον τρία πρατήρια για το "μα είναι καλύτερη η VPower" και " ε τελείωσε η απλή και σας βάζω VPower".
Είναι απλά τραγική η τακτική τους και ιδίως όταν στις ταμπέλες βάζουν τιμή απλής χαμηλότερη απο όλες, τσιμπάς, μπαίνεις και φυσικά πληρώνεις VPower χωρίς να πάρεις χαμπάρι.
Μακριά και αγαπημένοι.

Μακριά;;;;;;.Μα είμαστε πρόβατα.Πήγαινα απόψε για κάποια δουλειά Βριλήσια.Στο δρόμο αρκετά βενζινάδικα και δύο shell.Τα περισσότερα μέτρια έως ελάχιστη κίνηση.Στα δύο shell να γίνεται το έλα να δεις.Ουρές μέχρι το δρόμο να περιμένουν λές και το βάζουν τζάμπα.Καλά τι γίνεται κάθε Τρίτη και γίνεται αυτός ο χαμός.Τζάμπα βενζίνη έχει;;;;;.

Η αποθέωση.Στο γύρισμα στο ένα είχαν κλείσει την είσοδο γιατί υπήρχε βυτίο μέσα για ανεφοδιασμό και απέξω περίμεναν κάποια αυτοκίνητο να ανοίξει η είσοδος.:D

Προσωπικά δεν πάω ποτέ shell γιατί καίω υγραέριο και το έχει 10 με 12 λεπτά το λίτρο παραπάνω από εκεί που βάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όταν ήμουνα κοντά σε shell είχα παρατηρήσει σε αρκετά   shell   την μέρα που ήταν σε προσφορά η 97αρα η απλή ήτανε Ποιο ακριβή από τις άλλες μέρες άρα μούφα προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, papoys1 said:

Μακριά;;;;;;.Μα είμαστε πρόβατα.Πήγαινα απόψε για κάποια δουλειά Βριλήσια.Στο δρόμο αρκετά βενζινάδικα και δύο shell.Τα περισσότερα μέτρια έως ελάχιστη κίνηση.Στα δύο shell να γίνεται το έλα να δεις.Ουρές μέχρι το δρόμο να περιμένουν λές και το βάζουν τζάμπα.Καλά τι γίνεται κάθε Τρίτη και γίνεται αυτός ο χαμός.Τζάμπα βενζίνη έχει;;;;;.

Η αποθέωση.Στο γύρισμα στο ένα είχαν κλείσει την είσοδο γιατί υπήρχε βυτίο μέσα για ανεφοδιασμό και απέξω περίμεναν κάποια αυτοκίνητο να ανοίξει η είσοδος.:D

Προσωπικά δεν πάω ποτέ shell γιατί καίω υγραέριο και το έχει 10 με 12 λεπτά το λίτρο παραπάνω από εκεί που βάζω.

Νομίζω κάθε Τρίτη παίζει προσφορά σούπερ αμόλυβδης σε τιμή απλής ή κάτι τέτοιο. Φυσικά το μεγαλύτερο ποσοστό που πάνε να "τουμπανιάσουνε" τα αυτοκίνητά τους με σούπερ, τις επόμενες φορές που θα πάνε για απλή, θα φάνε στο κεφάλι μια ωραιότατη V Power και ούτε μυρωδιά δεν θα το πάρουνε.
Μακριά λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει καταντήσει αηδία 

Εχθές ήθελα να βάλω βενζίνη και επειδή είχε μια προσφορά που βάζουν κάθε Τρίτη γινόταν σε όλα τα πρατήρια χαμός.

 

Περίμενα 16 αμάξια μπροστά μου να βάλω βενζίνη.ελεος πια.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Έχει καταντήσει αηδία 

Εχθές ήθελα να βάλω βενζίνη και επειδή είχε μια προσφορά που βάζουν κάθε Τρίτη γινόταν σε όλα τα πρατήρια χαμός.

Περίμενα 16 αμάξια μπροστά μου να βάλω βενζίνη.ελεος πια.

E μη βάζεις Shell, σιγά :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Έχει καταντήσει αηδία 

Εχθές ήθελα να βάλω βενζίνη και επειδή είχε μια προσφορά που βάζουν κάθε Τρίτη γινόταν σε όλα τα πρατήρια χαμός.

Περίμενα 16 αμάξια μπροστά μου να βάλω βενζίνη.ελεος πια.

Και δεν πας αλλού ρε Στέλιο; γιατί να περιμένεις τόση ώρα για να βάλεις στη Σελ; Δεν έχεις άλλα βενζινάδικα κοντά;

Προσωπικά έχω κόψει τη συγκεκριμένη εταιρία εδώ και πολλά χρόνια μόνο και μόνο για το πρήξιμο. Επίσης και συγκεκριμένα βενζινάδικα άλλων εταιριών στα οποία πρέπει να κάνεις και ολοκληρο διάλογο κάθε φορά γιατί δε θέλεις έλεγχο στα λάδια στο νερό κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kronos73 είπε

Και δεν πας αλλού ρε Στέλιο; γιατί να περιμένεις τόση ώρα για να βάλεις στη Σελ; Δεν έχεις άλλα βενζινάδικα κοντά;

Προσωπικά έχω κόψει τη συγκεκριμένη εταιρία εδώ και πολλά χρόνια μόνο και μόνο για το πρήξιμο. Επίσης και συγκεκριμένα βενζινάδικα άλλων εταιριών στα οποία πρέπει να κάνεις και ολοκληρο διάλογο κάθε φορά γιατί δε θέλεις έλεγχο στα λάδια στο νερό κτλ.

Ρε συ ήταν στον δρόμο μου + εκεί που ήμουν δεν είχε πολλά βενζινάδικα (είχε αλλά 2 αλλα είναι αποδεδειγμένα απατεώνες)

4 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

E μη βάζεις Shell, σιγά :P

Δεν είχα επιλογές δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

7+ χρόνια τώρα βάζω μόνο Shell στο αυτοκίνητο και δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο. Συνήθως βάζω τη v power και σε κάνα μεγάλο ταξίδι κλπ το φουλάρω που και που με την 100άρα. Όσες ελάχιστες φορές χρειάστηκε να βάλω από άλλη εταιρεία, είχα αισθητή διαφορά στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου (προς το χειρότερο). 

Επίσης σαν ψυχαναγκαστικός (λίγο :p), φροντίζω πάντα να το γεμίζω εντελώς κάθε φορά που φτάνω σε πρατήριο και έτσι έχω μια σχετικά καλή εικόνα σχετικά με την αυτονομία και την κατανάλωση. 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, billdanos said:

7+ χρόνια τώρα βάζω μόνο Shell στο αυτοκίνητο και δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο. Συνήθως βάζω τη v power και σε κάνα μεγάλο ταξίδι κλπ το φουλάρω που και που με την 100άρα. Όσες ελάχιστες φορές χρειάστηκε να βάλω από άλλη εταιρεία, είχα αισθητή διαφορά στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου (προς το χειρότερο). 

Επίσης σαν ψυχαναγκαστικός (λίγο :p), φροντίζω πάντα να το γεμίζω εντελώς κάθε φορά που φτάνω σε πρατήριο και έτσι έχω μια σχετικά καλή εικόνα σχετικά με την αυτονομία και την κατανάλωση. 

:)

Απλά πληροφοριακά, ο αισθητήρας για να καταλάβει ότι εσύ έβαλες διαφορετικών οκτανίων καύσιμο θέλει μίνιμουμ 2 γεμίσματα για να μπορέσει να προσαρμοστεί. Βάζοντας ένα γέμισμα 100ρας, ιδίως εάν το αυτοκίνητο είναι ατμοσφαιρικό (κοινώς όχι turbo) σου εγγυώμαι ότι η μόνη διαφορά που θα δεις θα είναι στην ψυχολογία σου και στην τσέπη σου. (έχουν γίνει πολλά τέστ και μπορείς να τα βρεις και στο ίντερνετ).
Τα καύσιμα βγαίνουν απ το ίδιο εργοστάσιο επομένως το να παρατηρήσεις "αισθητή διαφορά στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου" με άλλο καύσιμο κυρίως έγκειται στην καθαρότητα του πρατηρίου παρά στην όποια διαφορά μάρκας βενζίνης. 

Φιλικά και ενημερωτικά πάντα. Ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέξει ότι θέλει, ανοιχτή αγορά έχουμε. Αρκεί να μην πέφτει στην λούμπα των εταιριών και του μάρκετινγκ χωρίς να το ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μόνο shell βάζω. Από θέμα εξυπηρετησης δεν είχα ποτέ πρόβλημα αν και τα πρατήρια ήταν σχετικά κεντρικά. Αυτό με τα λαδια κλπ το εχω ακουσει συνολικά το πού 5 φορες και κυρίως σε βενζιναδικα επαρχίας. Λάδια σε βενζιναδικο δεν θα εβαζα και ας ήταν τσάμπα.

 

Τις περισσότερες φορές εβαζα σε ότι shell εβρισκα. Ένας φίλος επαθε ζημια απο ένα που εβαλε πριν λίγο καιρό και από τότε βάζω μόνο σε ιδιοκτητο shell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...