Προς το περιεχόμενο

Ο σχεδιαστής της Lenovo, David Hill, θέλει να μάθει αν ενδιαφέρεσαι για ένα retro-styled ThinkPad


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι τεχνικος υπολογιστων,εχουν περασει απο τα χερια μου τοσα laptop η σειρα thinkpad T41 T42 κτλ ειναι οτι χειροτερο εχει περασει απο τα χερια μου.εκτος απο τη σχεδιαση η οποια ειναι αιωνιες πισω,ακομη θυμαμαι την ανυπαρκτη ψυξη της vga.Με αποτελεσμα φυσικα να βγαζουν προβληματα εκει.

 

το επιβεβαιωνω κι εγω

 

Εγώ που είμαι πιο παλιός και εφτιαχνα τα t20,t21,t22 ήταν απίστευτα και σκυλιά..... μακάρι να ξαναφτιάξει κάτι τέτοιο η lenovo έστω και εμφανισιακά..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα Thinkpad απο μικρός (λόγω του πατέρα μου που εργαζόταν στην ΙΒΜ).. έκτοτε έχω αλλάξει αρκετές δουλειές σε διάφορες μεγάλες εταιρείες πληροφορικής και τράπεζες (οπου δούλευαν με Dell κτλ...) το Thinkpad ΠΑΝΤΑ όμως μαζί μου στην τσάντα μου ως κύριο μηχάνημα και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν με απογοητευσάν... Απο Τ20 μέχρι X220 σήμερα.. τα πιο πιστά μηχανήματα των επαγγελματιών.

 

Μάκαρι να βγάλουν Retro Thinkpad απο εμένα έχουν ηδη την αγάπη μου:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αηδία και μισή...

Αντί να ψάχνει στυλιστικές ιδέες καλύτερα να επενδύσει σε καλύτερης ποιότητας πλαστικά που πιάνεις το Laptop με το ένα χέρι και έχεις το 2ο σε εγρήγορση μην φύγει κανένα κομμάτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κλασικό πληκτρολόγιο. 'Ο,τι καλύτερο έχει υπάρξει σε φορητό υπολογιστή.

 

Χ61 ακόμα λυπάμαι που το έδωσα :(

 

Μακάρι να κάνουν κίνηση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

retro-styled ThinkPad!Το λέει και η λέξη:retro.Βέβαια στο...Ελλαδακιστάν είστε όλοι άφραγκοι Ωνάσηδες και μου αγοράζετε μόνο-κατά τη δική σας άστοχη κρίση-πανάκριβα μηχανάκια εκ των οποίων δε ξέρετε να χρησιμοποιήσετε ούτε το 10%.Αν θέλετε κατασκευή από ατσάλι,πλήκτρα απο ανθρακόνημα,και οθόνη ολόγραμμα τότε δείτε minority report!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πληκτρολογια των παλιων thinkpad ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ. Εχει ενας φιλος μου ενα που του εχει κρατησει 14 χρονια και λειτουργει ακομα με Fedora επανω. Τι να πω, μακαρι να γινει, ειδικα αυτο το κοκκινο στη μεση που δεν ξερω πως το λενε λυνει χερια, δεν χρειαζεται να σηκωσεις τα χερια σου απο το πληκτρολογιο και ειναι και πιο ακριβες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...