Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι εσύ έσεις θεματάκια σου. Αν βάλεις τον μέσο χρήση να κάτσει σε μια οθόνη 2K από 27" και κάτω θα μπορέσει να κάτσει και το οποίο ναι είναι γραμμένο με την συναναστροφή μου με τον κόσμο. Απλά πράγματα. Και άσε το γκάλοπ και τις εξυπνάδες.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Όχι εσύ έσεις θεματάκια σου. Αν βάλεις τον μέσο χρήση να κάτσει σε μια οθόνη 2K από 27" και κάτω θα μπορέσει να κάτσει και το οποίο ναι είναι γραμμένο με την συναναστροφή μου με τον κόσμο. Απλά πράγματα. Και άσε το γκάλοπ και τις εξυπνάδες.  

Μου αρεσει που εχεις επιχειρηματα τελικα, ευτυχως διαβαζει ο κοσμος και κρινει, δεν ειναι εξυπναδες, ευεξαπτος εισαι πολυ, δεν βαλαμε κανεναν να κανει οτι του ειπα, εσυ εισαι αντιθετα απολυτως σε αυτα που λες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Μου αρεσει που εχεις επιχειρηματα τελικα, ευτυχως διαβαζει ο κοσμος και κρινει, δεν ειναι εξυπναδες, ευεξαπτος εισαι πολυ, δεν βαλαμε κανεναν να κανει οτι του ειπα, εσυ εισαι αντιθετα απολυτως σε αυτα που λες !

Και ποιο είναι το άλλο επιχείρημα από το να γνωρίζεις τι γνώμη έχει ο κόσμος?  Εξυπνάδες είπες γιατί τα περί γκάλοπ είναι ειρωνεία χωρίς εγώ να σε έχω ειρωνευτεί σε κανένα σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Σαν ανάλυση είναι σαν μια κλασική 24αρα.

Αρα ειναι ενταξει? Δεν χρειαζεται να μεγαλωνεις γραμματα κλπ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά από την άλλη θα πρέπει να έχεις την οθόνη αρκετά πιο μακριά γιατί αλλιώς θα στραβωθείς.  Εκεί δεν ξέρω πως θα σου φαίνεται γιατί η απόσταση των γραμμάτων θα είναι μεγαλύτερη. Εδώ παίζουν ρόλο και τα μάτια που έχει ο καθένας. Είναι καλύτερα να δεις από κοντά μία αλλά με lockdown, click away κλπ  αυτό είναι αδύνατο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Όχι αλλά από την άλλη θα πρέπει να έχεις την οθόνη αρκετά πιο μακριά γιατί αλλιώς θα στραβωθείς.  Εκεί δεν ξέρω πως θα σου φαίνεται γιατί η απόσταση των γραμμάτων θα είναι μεγαλύτερη. Εδώ παίζουν ρόλο και τα μάτια που έχει ο καθένας. Είναι καλύτερα να δεις από κοντά μία αλλά με lockdown, click away κλπ  αυτό είναι αδύνατο.

 

Σε σχεση με 27 ? ποια ειναι πιο βολικη σε αυτη την αναλυση? Μηπως ειναι καλυτερα 27 FHD? Τωρα ειμαι με  24 FHD και ψαχνω για μεγαλυτερη ΟΘΟΝΗ.

Επεξ/σία από POUARO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

27αρα FHD είναι χάλια. Η καλύτερη επιλογή είναι η 27αρα 2k με scaling στα 125%. Αλλά επαναλαμβάνω μπορεί να σου κάνει και 32άρα 2k. Είναι θέμα ματιών και απόστασης. Από 32 και πάνω όμως καλύτερα σε curve για να είναι πιο ξεκούραστη στα μάτια έτσι ώστε να μικρύνει το πέρα δώθε των ματιών. Εκτός και αν κάνεις scaling και στην 32αρα. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια για να δω πως θα είναι.

Επεξ/σία από BlueBlood7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ακούτε κανέναν κάντε υπομονή να δείτε τα μεγέθη από κοντά και κάνετε ότι σας εξυπηρετεί, τίποτα δεν είναι απολυτο. Και εγώ έψαχνα οθόνη και είχα καταλήξει σε 49 , βέβαια δεν μπόρεσα ποτέ να δω από κοντά ώστε να κρίνω ο ίδιος, αλλά διάβασα πάρα πολλά comments σε amazon κλπ ότι στις άκρες είναι λίγο κουραστικά τα πράματα και είπα να παωσσε ποιο safe επιλογή στις 38. Αν όμως δεν βιάζεσαι κάνε υπομονή να δεις από κοντα

Επεξ/σία από Amaretos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2021 στις 8:45 ΜΜ, jimmy1973 είπε

ναι-το gigabyte εχει οντως πολυ καλες κριτικες και το εχω δει και με τα ματια μου να παιζει.

για εμενα ειναι το καλυτερο Ips 27αρι σε αυτην την κατηγορια μαζι με το MSI MAG274QRF-QD.

 

Καλησπερα 

 

βγηκε σε προσφορά το 
LG 27GL850-B Gaming Monitor 27" QHD 144Hz και στα μεγάλα μαγαζιά    Αξίζει να επενδύσω σε αυτό; 
 

Η προσφορά είναι καλή νομίζω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nickgr27 είπε

Καλησπερα 

 

βγηκε σε προσφορά το 
LG 27GL850-B Gaming Monitor 27" QHD 144Hz και στα μεγάλα μαγαζιά    Αξίζει να επενδύσω σε αυτό; 
 

Η προσφορά είναι καλή νομίζω 

 

το συγκεκριμενο εχει πολλους υποστηρικτες.

προσωπικα δεν το εχω δει,οποτε και δεν εχω προσωπικη αποψη.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl850-b

απο τα πιο αξιοπιστα σαιτ για rewiews προβολικων μεσων.

διαβαζεις κριτικες και κρινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimmy1973 είπε

το συγκεκριμενο εχει πολλους υποστηρικτες.

προσωπικα δεν το εχω δει,οποτε και δεν εχω προσωπικη αποψη.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl850-b

απο τα πιο αξιοπιστα σαιτ για rewiews προβολικων μεσων.

διαβαζεις κριτικες και κρινεις.

Τελικά δεν με βλέπω να παίρνω monitor έχω μπλέξει τα αυγά και τα πασχάλια 

Στο site που μου έστειλες έχει και συγκριτικό με το Dell 

https://www.skroutz.gr/c/43/othones-upologiston.html?keyphrase=S2721DGF

Και στα σημεία το τρώει το LG ειδικά στο κομμάτι του gaming. 
 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, nickgr27 είπε

Τελικά δεν με βλέπω να παίρνω monitor έχω μπλέξει τα αυγά και τα πασχάλια 

Στο site που μου έστειλες έχει και συγκριτικό με το Dell 

https://www.skroutz.gr/c/43/othones-upologiston.html?keyphrase=S2721DGF

Και στα σημεία το τρώει το LG ειδικά στο κομμάτι του gaming. 
 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου 

εαν ξεκινησεις και ψαχνεσαι,τι,πως,γιατι,οντως μπλεκεις...

γενικα παντως ειναι απο τα δημοφιλη game monitor αλλα σιγουρα εχει και τα κουσουρια του.

Επεξ/σία από jimmy1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...