Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδα αυτην 

 

https://www.skroutz.gr/s/8675419/LG-27UD68-W.html

 

λεει τιποτα?

 

Δε ξερουμε ποσο καλη ειναι χωρις review, περιμενω οτι δε θα εχει καποιο προβλημα. Τα 4Κ σε 27" ειναι πολυ μεγαλη αναλυση ομως και δε θα την προτεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα!!Εχω μια οθονη Samsung SyncMaster P2050(20") εδω και 7 χρονια,οποτε ηρθε η ωρα να παρω μια καινουργια και να κρατησω αυτη ως δευτερευουσα!Γενικως καθομαι αρκετες ωρες στον υπολογιστη ειτε για απλο surfarisma ειτε λογω εργασιων σχολης(προγραμματισμος)!Οποτε θα ηθελα μια οθονη ξεκουραστη για τα ματια,δεν με ενδιαφερει το gaming.Budget εως 150 ευρω.
Σας ευχαριστω!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!Εχω μια οθονη Samsung SyncMaster P2050(20") εδω και 7 χρονια,οποτε ηρθε η ωρα να παρω μια καινουργια και να κρατησω αυτη ως δευτερευουσα!Γενικως καθομαι αρκετες ωρες στον υπολογιστη ειτε για απλο surfarisma ειτε λογω εργασιων σχολης(προγραμματισμος)!Οποτε θα ηθελα μια οθονη ξεκουραστη για τα ματια,δεν με ενδιαφερει το gaming.Budget εως 150 ευρω.

Σας ευχαριστω!!

 

Καλησπερα. Δες τις δυο παρακατω, η 58VQ ειναι πιο νεα και μαλλον καλυτερη.

 

https://www.skroutz.gr/s/8318433/LG-24MP58VQ.html

https://www.skroutz.gr/s/5728164/LG-24MB56HQ.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα σας. Μετα απο 10 χρονια εινα να αλλαξω την 19αρα οθόνη που ειχα και θα ηθελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας.

Ενδιαφερομαι για 24αρα, matte  γιατι σχεδον επανω απο τον υπολογιστη εχω πολυφωτο οποτε με φοβιζει μην εχω τυχον αντανακλασεις αν ειναι glossy .

Θελω καποια flicker free με οσο το δυνατο λιγοτερο Glow ή Backlight bleed, καλυτερη αποδοση στα χρώματα και κυρίως ξεκούραστη στα ματια γιατι καθομαι μπροστα της πολλες ωρες.  Η χρηση που κάνω ειναι μονο ιντερνετ και εγγραφα  με πολλες και συνεχομενες ωρες διαβασμα λογω σχολής. Παιχνιδια οχι, ουτε καν πασιεντζα και που και που καμμια ταινία και κανα photoshop ερασιτεχνικά βέβαια.

Ταβάνι στη τιμη τα 180-200 βαριά-βαριά.

Απο οσες κοιταξα (οχι απο κοντα-οπου ειδα δεν τις ειχαν) σκεφτομαι για την LG 24'' 24MP58VQ ή την Samsung 24'' LS24E510CS

Περισσοτερο μαλλον κλινω προς την LG λογω zero pixel και χαμηλοτερης τιμης αλλα και τη Samsung την καλοβλεπω αν το πανελ της που ειναι mva ειναι καλυτερο για τη χρήση που τη θέλω.

 

Θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτες τις οθονες αλλα και οποιαδηποτε αλλη προταση ευπροσθεκτη. Σας ευχαριστώ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα σας. Μετα απο 10 χρονια εινα να αλλαξω την 19αρα οθόνη που ειχα και θα ηθελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας.

Ενδιαφερομαι για 24αρα, matte  γιατι σχεδον επανω απο τον υπολογιστη εχω πολυφωτο οποτε με φοβιζει μην εχω τυχον αντανακλασεις αν ειναι glossy .

Θελω καποια flicker free με οσο το δυνατο λιγοτερο Glow ή Backlight bleed, καλυτερη αποδοση στα χρώματα και κυρίως ξεκούραστη στα ματια γιατι καθομαι μπροστα της πολλες ωρες.  Η χρηση που κάνω ειναι μονο ιντερνετ και εγγραφα  με πολλες και συνεχομενες ωρες διαβασμα λογω σχολής. Παιχνιδια οχι, ουτε καν πασιεντζα και που και που καμμια ταινία και κανα photoshop ερασιτεχνικά βέβαια.

Ταβάνι στη τιμη τα 180-200 βαριά-βαριά.

Απο οσες κοιταξα (οχι απο κοντα-οπου ειδα δεν τις ειχαν) σκεφτομαι για την LG 24'' 24MP58VQ ή την Samsung 24'' LS24E510CS

Περισσοτερο μαλλον κλινω προς την LG λογω zero pixel και χαμηλοτερης τιμης αλλα και τη Samsung την καλοβλεπω αν το πανελ της που ειναι mva ειναι καλυτερο για τη χρήση που τη θέλω.

 

Θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτες τις οθονες αλλα και οποιαδηποτε αλλη προταση ευπροσθεκτη. Σας ευχαριστώ!!!

 

Καλησπερα. Δεν υπαρχει λογος να παρεις va, γλιτωνεις bleed και glow αλλα αποκτας gamma shift το οποιο ειναι χειροτερο, καθως και περισσοτερο ghosting, το οποιο βεβαια δε θα σε ενδιαφερει τοσο. Το γεγονος οτι δεν εχει απο τη φυση της σταθερο gamma την κανει ακαταλληλη για photoshop παντως.

 

Η LG που βλεπεις ειναι καλη, αν θελεις ακομη καλυτερη οθονη δες τις 25" ΙPS Acer G257HL και Asus MX259H καθως και την HP 27xw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα βλακεια και εδωσα την QNIX γιατι μου ειχε πει γνωστος οτι πουλαει μια 27 dell 4k αλλα αντι πρωτα να δω αν την εχει ακομα και μετα να δωσω την δικια μου εκανα το αντιθετο και την ειχε πουλησει.

 

Επειδη εχω ξεμεινει με μια LG M2352 και λεφτα δεν εχω ουτε για 27αρα 2k καινουρια οχι 4k λεω να παρω την Dell 2515

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,θελω να κανω μια ερευνα τιμων για μια καινουργια οθονη που θελω να αγορασω.

Σκεφτομαι να την παρω απο εξωτερικο και αναζητω ενα site συγκρισης τιμων απο μαγαζια του εξωτερικου (ΕΥΡΩΠΗ) οπως το σκρουτζ.

Αν εχετε στο νου σας καποιο,ριξτε ενα λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,θελω να κανω μια ερευνα τιμων για μια καινουργια οθονη που θελω να αγορασω.

Σκεφτομαι να την παρω απο εξωτερικο και αναζητω ενα site συγκρισης τιμων απο μαγαζια του εξωτερικου (ΕΥΡΩΠΗ) οπως το σκρουτζ.

Αν εχετε στο νου σας καποιο,ριξτε ενα λινκ

Geizhals για βόρεια Ευρώπη, curia για σύγκριση μεταξύ amazons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Δεν υπαρχει λογος να παρεις va, γλιτωνεις bleed και glow αλλα αποκτας gamma shift το οποιο ειναι χειροτερο, καθως και περισσοτερο ghosting, το οποιο βεβαια δε θα σε ενδιαφερει τοσο. Το γεγονος οτι δεν εχει απο τη φυση της σταθερο gamma την κανει ακαταλληλη για photoshop παντως.

 

Η LG που βλεπεις ειναι καλη, αν θελεις ακομη καλυτερη οθονη δες τις 25" ΙPS Acer G257HL και Asus MX259H καθως και την HP 27xw.

 

Σε ευχαριστώ πολύ XmorsX για την βοηθεια σου, πολύ ωραιες και αυτες που μου προτεινες αλλα βγαινουν εκτος του budget μου ειδικα η HP 27xw θα ηταν σουπερ αν μπορουσα να διαθεσω το ποσο.

Οποτε, μετα το Πασχα παω να χτυπησω την LG!!! περιμενα που περιμενα τοσο καιρο ψαχνοντας, λεω να περιμενω λιγο ακομη το 10ημερο των εκπτωσεων του Μαιου μπας και κανουν καμμια καλυτερη τιμη .. που δεν το νομιζω βέβαια.

Σε ευχαριστω και παλι για τη βοήθεια σου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/6233844/LG-22MP57VQ.html XMorsX αξίζει η οθόνη ν την πάρω?

 

Ναι ειναι καλη, αλλα η 58VQ ειναι στην ιδια τιμη και ειναι νεοτερη. Αν εχεις προσβαση στα καταστηματα που την δινουν οικονομικα προτιμησε την.

 

https://www.skroutz.gr/s/8296128/LG-22MP58VQ.html?keyphrase=LG+22MP58VQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελικα εκανα παραγγελια την 2515 και ο Θεος βοηθος.

 

Ειναι δυνατον να εχω δει 2k και 4k monitor και να εχουν bleeding και η 27MS73 που ειχα που ηταν τηλεοραση να μην ειχε καθολου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελικα εκανα παραγγελια την 2515 και ο Θεος βοηθος.

 

Ειναι δυνατον να εχω δει 2k και 4k monitor και να εχουν bleeding και η 27MS73 που ειχα που ηταν τηλεοραση να μην ειχε καθολου;

 

Παντα το bleeding σε ips οθονες ειναι ενα ενδεχομενο. Μη σκας και αν ειναι ασχημα η οθονη που θα σου ερθει την αλλαζεις.

Οκ αυτή θ πάρω

XMorsX έχεις κ καμοια άλλη να δω κ σε σαμσουνγκ μέχρι 130 ευρώ ίδιες ίντσες!!

 

Οχι. H Samsung εχει την παρακατω, αλλα δεν την προτεινω οσο την LG διοτι οι samsung pls συνηθως εχουν περισσοτερο glow, ειδικα απο την στιγμη που ειναι πιο παλιο μοντελο.

 

https://www.skroutz.gr/s/6855339/Samsung-LS22E391HS.html

 

Βεβαια στο εξωτερικο βρισκεις την νεα σειρα των samsung με freesync, αυτες θα αξιζαν τον κοπο να τις παραγγειλεις απ'εξω αν σε ενδιαφερει το freesync.

 

https://geizhals.eu/samsung-s22f350fhu-ls22f350fhuxen-a1424012.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...