Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα,

 

ενδιαφερομαι για αγορα οθονης γιατι η δικια μου με αφησε..μετα απο ψαξιμο και διαθεσιμο budget ~250E κατεληξα σε αυτες τις 2 επιλογες. http://www.skroutz.gr/s/9203636/Samsung-C27F396FHU.html

http://www.skroutz.gr/s/8287603/LG-29UM58-P.html

 

χρηση games (mmo, moba) ταινιες, εργασια (autocad solidworks ansys photoshop).

καρτα γραφικων 970

 

Εχετε καποια αλλη να μου προτεινετε?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Καλησπέρα. Μην πάρεις va για gaming και photoshop. Ή lg είναι καλή επιλογή, αν προτιμήσεις 27 1080p δες την σχεδον glossy HP 27es.

 

http://www.bestprice.gr/item/2154865268/hp-pavilion-27es.html?qid=38ziBOddIVe_52493&seq=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ή lg 23mp68vq πρέπει να είναι καλύτερη απο την 58, ακόμη και αν δε θέλεις freesync. Αν θέλεις freesync δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Μετά μόνο στα 250 ευρώ αν δε θέλεις freesync, την lg 29um58.

 

Βρέθηκε μπάτζετ για την lg 29um58, ερώτηση: μπορώ να παιξω με την rx 470 σε 1920*1080 ή καλύτερα σηκώνει η κάρτα μου ανάλυση 2550*1080?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.Σκέφτομαι να αγοράσω ένα ultrawide monitor για τον υπολογιστή μου.Μέχρι 900 ευρώ ο προυπολογισμός μου..Για ρίχτε καμιά ιδέα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε μπάτζετ για την lg 29um58, ερώτηση: μπορώ να παιξω με την rx 470 σε 1920*1080 ή καλύτερα σηκώνει η κάρτα μου ανάλυση 2550*1080?

 

Εννοεις το αναποδο απο αυτο που γραφεις προφανως. Eιναι μικρη καρτα για την αναλυση σε καινουριους τιτλους. Χανεις και το freesync.

 

Ειναι καλη οθονη, αλλα για gaming ειναι χειροτερη λυση.

Καλησπέρα σε όλους.Σκέφτομαι να αγοράσω ένα ultrawide monitor για τον υπολογιστή μου.Μέχρι 900 ευρώ ο προυπολογισμός μου..Για ρίχτε καμιά ιδέα..

 

Καλησπερα. Με 1000 ευρω αγοραζεις κορυφαια 32" 4Κ, που ειναι σημαντικα μεγαλυτερη και σε μεγεθος και σε αναλυση απο τις 34" ultrawide.

 

Αν ομως πρεπει να ειναι ultrawide, μια Dell η μια απο αυτες της LG ειναι καλη λυση.

 

Για ποιο λογο θελεις την οθονη παντως? Για παιχνιδια αγοραζεις πιο καταλληλες, για ταινιες το ιδιο. Real estate μεγαλυτερο και σε μεγαλυτερο μεγεθος κερδιζεις με μια 32" 4Κ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω σε αυτό έχω σκαλώσει.. επίσης τι θα έλεγες γι'αυτό εδώ ;;

δεν eixa pote μου ultra wide διότι κάνω photo editing και δεν βολεύουν με την καμια 21:9
 
σε παιχνίδια λογικά θα είναι φοβερή
 
αλλα επειδή όλα γύρο μας προς το παρόν είναι 16:9 16:10
 
είναι ακόμα νωρίς για ultra wide
 
λογικά εάν παίζεις games θα είσαι αστέρι  
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις το αναποδο απο αυτο που γραφεις προφανως. Eιναι μικρη καρτα για την αναλυση σε καινουριους τιτλους. Χανεις και το freesync.

 

Ειναι καλη οθονη, αλλα για gaming ειναι χειροτερη λυση.

 

Καλησπερα. Με 1000 ευρω αγοραζεις κορυφαια 32" 4Κ, που ειναι σημαντικα μεγαλυτερη και σε μεγεθος και σε αναλυση απο τις 34" ultrawide.

 

Αν ομως πρεπει να ειναι ultrawide, μια Dell η μια απο αυτες της LG ειναι καλη λυση.

 

Για ποιο λογο θελεις την οθονη παντως? Για παιχνιδια αγοραζεις πιο καταλληλες, για ταινιες το ιδιο. Real estate μεγαλυτερο και σε μεγαλυτερο μεγεθος κερδιζεις με μια 32" 4Κ.

Για gaming το θέλω το μόνιτορ και έλεγα να πάω σε ultrawide curved για να δω κάτι διαφορετικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://linustechtips.com/main/topic/563869-dell-u3415w-vs-lg-34uc98-w-vs-samsung-s34e790c-comparison-and-review/

 

πρόσεχε τα bezels πρώτα πριν κανεις οποιαδήποτε κίνηση πήγαινε δες εάν σου αρέσει η νέα σειρά τον LG που βγάζει internal bezels πιο μεγάλα από το external.
 
για dell-κοίταξες? βγάζουν καλύτερα 10 bit panel οι dell

Dell 
Diagonally Viewable Size:
86.5 cm
34" (34-inch wide viewable image size)
Aspect Ratio:
Widescreen (21:9)
Panel Type, Surface:
In-plane switching, anti glare with hard coat 3H
Optimal resolution:
3440 x 1440 at 60Hz
Contrast Ratio:
1000 to 1 (typical)
Dynamic Contrast Ratio : 2 Million:1 (Max)
Brightness:
300 cd/m2 (typical)
Response Time:
8 ms (gray to gray) Normal Mode
5 ms ( gray to gray) FAST Mode
Viewing Angle:
178° vertical / 172° horizontal
Adjustability:
Height-adjustable stand (115mm), tilt, swivel and built in cable-management
Color Support:
Color Gamut4 (typical): 91% (CIE1976), sRGB 99% ( average Delta E of<3)
1.074 Billion colors
Pixel Pitch:
0.2325 mm
Backlight Technology:
LED
Display Type:
Widescreen Flat Panel Display
Display Screen Coating:
Antiglare with hard-coating 3H
Audio Output:
NA

LG=PANEL SPECIFICATIONSScreen Size Class (diagonal)34"Panel TypeIPSColor Gamut (CIE1931)sRGB over 99%Color Depth (Number of Colors)10bit (8bit + A-FRC)Pixel Pitch (mm)0.2325 mm x 0.2325 mmResponse Time5ms GTGRefresh Rate60 HzAspect Ratio21:9Resolution3440x1440Brightness (cd/m2)300 cd/m2Contrast Ratio5M:1Viewing Angle178 / 178Surface TreatmentHard Coating (3H), anti-glare

 

 

 

εγώ λέω LG με κλειστά ματάκια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...