Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, έχει την καλοσύνη κάποιος που γνωρίζει να μου πεί τη διαφορά μεταξύ των 2 παρακάτω μοντέλων, και ποιό είναι καλύτερο (αν είναι) ;

 

http://www.skroutz.gr/s/8318433/LG-24MP58VQ.html

http://www.skroutz.gr/s/7869688/LG-24MB35PH-B.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την πηρα σημερα την οθονη. δε λεω πολυ καλα χρωματα φωτεινοτητα κτλ αλλα πολυ εντονο bleed κατω δεξια. δε μπορω να καταλαβω τοσο δυσκολο ειναι να την σφραγισουν καλυτερα για να μην εχουν bleed? εννοειτε η οθονη παει για επιστροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενα ισως το αυτονοητο. να την εχουν τσεκαρει και να βαζουν τουλαχιστον στην περιγραφη οτι εχει προβλημα με backlight bleed και να μην κοροιδευουν τον κοσμο λεγοντας οτι η συσκευη ελεγθηκε και ειναι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μετα απο πολύ κόπο κατάφερα να μαζέψω το ποσο των 180 ευρώ και βρήκα την Samsung Monitor 24'' LC24F396 σε προσφορα μεταχειρισμενη με εγγυηση 1,5 χρονο ακομα στα 140 ευρω άξιζει γενικά σαν μόνιτορ μου αρεσει παρα πολυ π ειναι curved εχει ο φιλος μου την 27 και ειναι πολυ ωραια και εχει τρομερη οθονη γιατί δεν μπορεσα να βρω καποιο review στο ίντερνετ και αν σε αυτα τ λεφτά υπάρχει κατι καλύτερο? Η ενασχόληση με το πσ ειναι gaming και εργασιες στην σχολή αρκετές ωρες δηλαδή . ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενα ισως το αυτονοητο. να την εχουν τσεκαρει και να βαζουν τουλαχιστον στην περιγραφη οτι εχει προβλημα με backlight bleed και να μην κοροιδευουν τον κοσμο λεγοντας οτι η συσκευη ελεγθηκε και ειναι κομπλε

Ναι σώθηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι προτεινετε πολύ την 24MP58VQ  θα έχει μεγαλες διαφορες σε σχέση με την Samsung που ανέφερα παραπάνω εχω nvidia κάρτα γραφικών.

όχι και οι 2 έχουν freesync για την κάρτα σου. εξαιρετική οθόνη και η samsung.. αν θέλεις curved αντί για flat οθόνη χτύπα την. 

(προσοχή λίγο όμως γιατί λες είναι μεταχειρισμένη,τσέκαρε για bleed κτλ πρώτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να θέλω να πάρο οθόνη 

 

και να τρέμω τα dead pixel και ips glowing pfffff

 

γιατί δεν φτιάχνουν σωστές οθόνες ρε φιλε δεν καταλαβαίνω

 

σκεπτόμουν να πάρω 4k αλλα τρέμω με την ιδέα

 

η dell λέει 6 maura για αντικατάσταση

 

η LG δεν δίνει καν εγγύηση zero dead pixel για 27 και άνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...