Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστω πολυ παιδιά από EU απο που προτείνετε ?

 

amazon,hardwareversand,alternate.de αλλά αν μπορείς πάρε από Ελλάδα.

 

 

@nivek αν κλίνεις προς την XB270HU πάντως η δικιά μου η αίσθηση είναι πως μαζί με την Asus PG278Q έχουν τα περισσότερα quality control θέματα από οθόνες του είδους,και οι άλλες έχουν αλλά σε αυτές βλέπω πολλές επιστροφές.

 

 

Η Dell S2415H φαίνεται πολύ καλή επιλογή, όμως τα 2 καταστήματα που την έχουν διαθέσιμη στο skroutz δεν υποστηρίζουν πληρωμή με δόσεις, και θα ήταν σημαντικό αν μπορούσα να πληρώσω με δόσεις. Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή;

 

Μέχρι πόσα δίνεις τελικά; O ΧmorsX σου έκανε πολλές προτάσεις,δε σου κάνει καμμία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι  ενννοεις   πως  η ASUS PG278Q KAI H  acer XB270HU εχουν τα περισσοτερα   quality  control θεματα και οτι επισης εχουνε  πολλες επιστροφες ;;;;;l

 

 

εννοεις οτι εινε προβληματικες;;;,,μπορεις να μου το εξηγησεις να το καταλαβω αυτο:;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι  ενννοεις   πως  η ASUS PG278Q KAI H  acer XB270HU εχουν τα περισσοτερα   quality  control θεματα και οτι επισης εχουνε  πολλες επιστροφες ;;;;;l

 

 

εννοεις οτι εινε προβληματικες;;;,,μπορεις να μου το εξηγησεις να το καταλαβω αυτο:;

 

Πολλες φορες οι οθονες ερχονται προβληματικες. Αν σου τυχει αυτο πας για αντικατασταση. Και οι δυο εχουν βγαλει πολλες προβληματικες, αλλα τουλαχιστον η Acer ειναι κορυφαια οταν δουλευει οπως πρεπει, ενω η Asus δεν ειναι. Επισης η Asus εχει πιο επιβαρυμενο ιστορικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εννοεις προβληματικες εννοεις στην μεταφορα τους απο μια χωρα σε μια αλλη χωρα η εννοεις οτι βγαζουνε προβληματικες οθονες;;;  η καθε εταιρια;;

 

 

εγω την lg που ειχα και την  πηρα απο ελλαδα μεχρι και σημερα  που μου καταστραφηκε σημερα την ειχα  6  χροννιa

 

αλλα προβληματα δεν ειχα ομως

 

 

αρα  εννοεις οτι ειμε  50 / 50   η να μου βγει χαλασμενη    η να μου βγει σωστη;;  αυτο εννοεις;;

 

οταν ομως εννοεις  πολλες φορες εννοεις με ενα ποσοστο  του 80 τις 100 αυτο εννοεις¨΄;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς επειδή οι προτάσεις ειναι πολλές, συζητούσαμε τις εναλλακτικές και καταλήξαμε στην Dell S2415H. το budget ειναι μεχρι 250

 

Είναι κάπως λίγη για το σύστημα που φτιάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις προβληματα μεσο μεταφορας;;; η οτι  αυτες οι 2 εταιριες το 80 τις 100  οι οθονες τους που κατασκευαζουνε εινε προβληματικες;;;

 

γιατι αν εινε ετσι τοτε  φοβαμε να κανω αγορα μεσω εξωτερικου.. και αν εινε και χαλασμενη αντε εγω να βρω μετα το δικιο μου..

 

παντος η lg  που ειχα 5 χροννια δεν μου ειχε βγει προβληματικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς λίγη;

 

 

1) Δεν είναι τόσο καλή η κατανομή χρημάτων που κάνεις όσον αφορά την οθόνη σε σχέση με το συνολικό budget

 

2) Θα κάνεις πιο άνετη και καλύτερη δουλειά στις χρήσεις που περιέγραψες στο άλλο νήμα με μια καλύτερη.Εγώ στη θέση σου θα στόχευα σε 29'' 21:9 τουλάχιστον ή 27'' 1440p αν καταφέρεις και τη πιάσεις χρηματικά.Θα είσαι πολύ καλύτερα και θα χει μεγάλη διαφορά το σύστημα,trust me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις σε παρακαλω να μου το εξηγησεις ;;

 

εννοεις  προβληματα κατασκευης τους  ¨΄΄΄΄;;;;  η προβληματα   οταν αγοραζεις  πραγματα απο το εξωτερικο οτι  μπορει να μην σου βγουν καλα:;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θελω να καταλαβω και εγω το τι πρεπει να κανω;;αυτην την στιγμη ειμε χωρις οθονη και πρεπει να δω το τι πρεπει να κανω

 

γιατι αλλες επιλογες απο οθονες δεν  υπαρχουνε...και ειδικα γα gaming.,και εγω θελω να παρω μια καλη καταλαβες;;;

 

 

οποτε τι μου συμβουλευεις να κανω  να  αγορασω την  acer  h να παραμεινω με το λαπτοπ μου προσωρινα μεχρι να  βγουνε νεα μοντελα απο το νεο ετος και οταν η αγορα στην ελλαδα ισως αλαξει προς το καλυτερο;;

 

 

και οταν θα αρχισουν οι εταιριες στην ελλαδα να αγοραζουν απο την ευρωπη  νεες οθονες κτλ κτλ;;

και γι αυτο ζηταω την συμβουλη σας

 

 

τι να κανω μου ετυχε αυτο το δυσαρευστο γεγονος σημερα  και μου καταστραφηκε   η οθονη  μου..

 

ουτε εγω σκεφτομουνα να κανω αγορα νεας οθονης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα μην πανικοβαλεσαι.

 

Απο εκει και περα, το google ειναι φιλος σου. 8/10 δεν ειναι προβληματικες, αλλα οι πιθανοτητες να σου κατσει μια προβληματικη ειναι αρκετα μεγαλες, οτι οθονη και να παρεις. Εσυ παρτην απ' εξω, και αν ερθει προβληματικη την στελνεις πισω για αντικατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...