Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' ότι καταλαβαίνω δηλαδή, οι επιλογές μου περιορίζονται στις ultrawide της lg. Με λίγο ψάξιμο, βλέπω ότι τα περισσότερα από τα παιχνίδια που παίζω υποστηρίζονται στην ανάλυση αυτή ή, τελοσπάντων, υπάρχουν λύσεις.

Αν είναι εύκολο, θα ήθελα να διευκρινιστεί αν αξίζουν περισσότερες ίντσες στην ίδια ανάλυση (1920χ1080). Είναι μια σκέψη και αυτή.

Ρωτάω, γιατί τα παιχνίδια που παίζω θεωρώ ότι αναδεικνύονται πολύ περισσότερο σε μεγαλύτερες οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@DEADLAZARUS δες αυτες που προτεινε ο firepc.Οχι οι μεγαλυτερες οθονες θελουν και μεγαλυτερη αναλογη αναλυση.

 

 

@aggelianna τι hardware εχει το συστημα που θα μπει; Τα χρηματα σου φτανουν και για 27'' 1440p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aggelianna τι hardware εχει το συστημα που θα μπει; Τα χρηματα σου φτανουν και για 27'' 1440p.

τι με ρωτας τωρα βρε millennium? δεν εχω ιδεα, ενα κουτι ειδα εχθες που εγραφε 1070 απ'εξω κ κατι αλλο γιγακατι... σου λεει κατι αυτο?27 μου προτινε και ο firepc,τωρα το αλλο που λες δεν ξερω τι σημαινει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LG 27UD68 vs ASUS MG279Q..

4k IPS 60hz vs 2k IPS 144hz

 

Τι θα διαλεγατε αν παιζατε μονο single player και οχι competitive? 100 euro διαφορα εχουν...

 

υπαρχει 1070 sli standby...

 

Παει smoother faster το 144 αλλα witcher3 tomb raider farcry primal που τα δα σε 4κ 28" χαζεψα με το fidelity....

 

TN panels τρωνε x. Δεν παιζω fps τυπου doom3 bf1 cs κλπ. Μονο αντε κανα crysis3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι με ρωτας τωρα βρε millennium? δεν εχω ιδεα, ενα κουτι ειδα εχθες που εγραφε 1070 απ'εξω κ κατι αλλο γιγακατι... σου λεει κατι αυτο?27 μου προτινε και ο firepc,τωρα το αλλο που λες δεν ξερω τι σημαινει :-)

 

29'' Ultra Wide σου προτεινε o firepc.Αν θες φθηνοτερη και πιστευεις οτι θα του αρεσει μια Ultra Wide δες τες.

 

Με 400-500ε που λες παιρνεις καλη 27'' 2560x1440 οπως την Asus PB278QR http://www.skroutz.gr/s/5183964/Asus-PB278QR.html

 

ή την Iiyama XUB2792QSU με Freesync αν εχει ή παει σε amd καρτα γραφικων αργοτερα (gtx 1070 εχει μαλλον)

 

http://www.skroutz.gr/s/10630680/Iiyama-Prolite-XUB2792QSU-B1.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27" και 4k όπως λένε όλοι που το έψαξα, τρώνε άκυρο. Άρα Asus.

 

Τhanks..

Μαλλον θα κατσω στα αυγα μου τοτε, γιατι αν εξαιρέσεις τα 144Ηz, τωρα είμαι με ultra wide IPS 29" LG29UM58-P overclocked στα 75Ηz.

 

29" 21:9 vs 27" 16:9 1440p βλεπω μικρες διαφορες, είναι περιπου στα ιδια, η μια χανει λιγο σε υψος για το wide και η άλλη το αντιθετο.

 

Καλυτερο immersion στα games γενικα η 29αρα. Ειδικα σε κατι WoW και RTS τα σπαει και εισαι λιγο σε God Mode..Λιγο καλυτερο ppi η 27αρα στα 108ppi, από 96ppi στην 29αρα που είναι καλο και αυτό.

 

Το θεμα είναι ότι εμενα με ένα field of view στο γραφειο στα 50cm με το ζορι αυτο, ότιδηποτε πανω από 29" με κουραζει... 

34" uw με κουραζει είμαι πολύ κοντα, μου είναι too much wide στο vision, 32" νομιζω το ιδιο.

 

Δηλαδη μου κανουν οι 29" ultra wide και 27" 16:9, και μπορει να μου εκανε και σε 4K 27" γιατι είμαι κοντα, πχ 30cm.

 

Απορια, οι 24αρες 2K γιατι δεν εχει καμια 144Hz η G-Synch ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να βγαλουν καμια 29αρα 144hz αλλα δεν βλεπω να γινεται τπτ. Απο την αλλη βγαινουν πολλες 34αρες 100hz με g-sync/free-sync και οι τιμες τους κατεβαινουν στα 900€-800€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...