Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@andrewgarb Μη δώσεις τόσα για 21.5''.Καλύτερα 24''..

 


παιδια αλλη μια βοηθεια για να καταλειξω ποια απο τις τρεις λετε

 

1.Asus PB287Q

 

2.Samsung U28E850R

 

3.Acer B286hkymjdpprz

 

H Samsung έχει Freesync που ρώτησες νομίζω.

 

Πάντως 27''-28'' δεν είναι και η ιδανικότερη διαγώνιος για UHD .Εσείς που ενδιαφέρεστε καλύτερα να δοκιμάσετε καμμία από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αλλη μια βοηθεια για να καταλειξω ποια απο τις τρεις λετε

 

1.Asus PB287Q

 

2.Samsung U28E850R

 

3.Acer B286hkymjdpprz

Οι Samsung μάλλον χρησιμοποιούν PWM dimming σε φωτεινότητα 30 και κάτω. Θα πρότεινα την Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω έναν  4770Κ στα  4.5 και μητρικι εχω μια z87 deluxe και μια καρτα  γραφικων 780Τι................

Επειδή  με ρωτήσατε  τι συστημα εχω  για να μου πειτε τι οθονη  μπορω να αγορασω καπια στιγμη..

Με βαση  το συστημα μου  μπορω να μεταφερθω σε μια αγορα καπια στιγμη  4Κ η σε G-syc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω έναν 4770Κ στα 4.5 και μητρικι εχω μια z87 deluxe και μια καρτα γραφικων 780Τι................

Επειδή με ρωτήσατε τι συστημα εχω για να μου πειτε τι οθονη μπορω να αγορασω καπια στιγμη..

Με βαση το συστημα μου μπορω να μεταφερθω σε μια αγορα καπια στιγμη 4Κ η σε G-syc;

Με την 780ti δεν κάνεις gaming σε 4Κ σε γενικές γραμμες. Μέχρι 2Κ κάνεις καλό gaming.

 

Η καλύτερη αυτή τη στιγμή είναι μια 2Κ AHVA G-Sync 144Hz της Acer. Την έχω αναφέρει σε προηγούμενα posts μου, θα βρεις το όνομα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι  θα σας πω..Εγω παιζω γενικος όλα τα παιχνίδια  εκτος δεν παιζω  παιχνίδια με στρατηγικι.Και επισης γενικος ασχολουμε παρα  πολύ με όλα τα ειδη παιχνίδιων,και γενικως βλεπω ταινιες....Εγω παιδια μιλησα  γενικως  σε 1  χρονο θα κανω την αλλαγη γιατι μεχρι τοτε θα εχω αγορασει καπια νεα καρτα  γραφικων και νεα οθονη απλα εγω μιλησα σε  γενικες γραμμες...

παντως αυτή  που λες φαινετε παρα  πολύ καλη αν ειχα  λεφτα θα  την επαιρνα  καπια  στιγμη

Επεξ/σία από alexandros276
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι οι ιντζες ειναι λιγες για uhd απλα οι αλλες δν εχουν καλο χρονο αποκρισης γιαυτο κοιτουσα αυτες πιο πολυ! θα κοιταξω καποια 32 να μη ξεφευγει απο 5 ms τουλαχιστον . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι οι ιντζες ειναι λιγες για uhd απλα οι αλλες δν εχουν καλο χρονο αποκρισης γιαυτο κοιτουσα αυτες πιο πολυ! θα κοιταξω καποια 32 να μη ξεφευγει απο 5 ms τουλαχιστον .

 

Υπόψιν μετά πας σε 32αρα IPS 4K των 1000 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος   αυτή η acer που λες  υπαρχει και στην ελλαδα;;;;εννοω θα  ερθει καπια στιγμη;;και ποσο κοστολογειτε;;

Όχι, αλλα την παίρνεις απο Γερμανία. Κυκλοφορεί καιρό, για να μην εχει έρθει ακομη Ελλάδα, αμφιβάλλω ότι θα κυκλοφορήσει και εδώ σύντομα. Ποτέ δεν ξέρεις ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε να δουμε και τον άλλο χρονο τι θα εχουμε από νεες οθονες μεχρι τοτε πιστευω θα εχουνε βγει και αλλα μοντελα  και λογικα θα ερθουνε και ελλαδα ετσι πιστευω.

απλα  πιστευω ότι το  4κ ακομα δεν εινε ετοιμο  θεωρω ότι θα ωριμασει οταν βγουνε  οι νεες καρτες με αρχιτεκτονικι

pascal και  θελω να επισημανω από  την 3 γεννια  pascal..γιατι δεν συμφερει να δωσει  1600 ευρο  σε καρτες για να εχεις ένα  ομορφο αποτέλεσμα  σε  4Κ

απλα το  4κ εινε ακομα στα πρωτα   του βηματα γιατι  θεωρω για παιχνίδια ακομα δεν εινε ωριμο... εινε σε ένα μεταβατικο σταδιο ακομα.

ότι εχει να προσφερει  πολλα εινε δεδομενο αλλα όχι ακομα ισως με την  pascal  να δουμε καπια διαφορα σε benchmarks αλλα  θεωρω για μενα ότι όταν θελεις να αγορασεις μια καρτα αγοράζεις παντα από την 2 και 3 γεννια παντα εως και την  τεταρτη ποτε δεν  αγοράζεις από την πρωτη  γεννια μιας αρχιτεκτονικης...

εγω θυμαμε τοτε ότι πρωτου  αγορασω την  780Τι ειχα την  295 gtx πιο παλια περιμενα  3 και  4 γεννιες και μετα αγορασα την  780Τι...εγω με αυτην  την  λογικη παντα σκεφτομε...

οποτε όπως και τωρα θα περιμενω και την 3 γεννια Pascal και μετα θα  κανω μια σωστη αγορα  σε όλα..

καλυτερα να αργεις παρα να βιαζεσε..δεν  σημαινει ότι λαμπει ότι εινε και χρυσος ετσι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλα την παίρνεις απο Γερμανία. Κυκλοφορεί καιρό, για να μην εχει έρθει ακομη Ελλάδα, αμφιβάλλω ότι θα κυκλοφορήσει και εδώ σύντομα. Ποτέ δεν ξέρεις ομως.

Ανεφερα κατι και απο οτι φενεται το προσπερασες. Δεν γινονται αγορες απο το εξωτερικο αυτη την στιγμη ουτε με καρτα ουτε με paypal ουτε με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεφερα κατι και απο οτι φενεται το προσπερασες. Δεν γινονται αγορες απο το εξωτερικο αυτη την στιγμη ουτε με καρτα ουτε με paypal ουτε με τιποτα.

Το είδα και το ξερω. Αλλα δεν περιμένω αυτη η κατάσταση να κρατήσει για πάντα. Το συζητάμε εμείς τωρα, όταν τελειώσει η αναμπουμπούλα οποίος θέλει κανει τις αγορές του.

 

Αν επίγει η αγορά, ο ενδιαφερόμενος ας το αναφέρει.

 

Σαφώς και εχει να γίνει πολύς δρόμος ακομη, τοςο με τις 4Κ οθόνες οςο και με τις κάρτες γραφικων που τις υποστηρίζουν αξιοπρεπώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...