Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσωπικής προτίμησης καθαρά....

 

Toτε μην κολλας, ολες μπορει να εχουν θεματα ελεγχου ποιοτητας και ετσι κι αλλιως εσυ κατα πασα πιθανοτητα δε θα εχεις ποτε παρε-δωσε με τις αντιπροσωπειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρό την είχε το msystems? mgmanager?, ένα από τα δύο πάντως στα 230 ευρώ. Πάρε τους ένα τηλέφωνο να δεις αν και πότε θα την ξαναφερουν.

Και αμα δεν την εχει κανεις και δεν την φερνει τι κανουμε..?? Εχουμε καποια αλλη καλη σαν αυτη..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Θελω να παρω μια οθονη, 24" η οποια θα δουλευει λιγο corel και λιγο photoshop σε ενα i5 μηχανημα με intel 4600. Θα ηθελα τη γνωμη σας για την LG 24MB56HQ και φυσικα τις προτασεις σας. Το budget ειναι μεχρι 200€.

 

Edit: Η 24MB35PY τι το διαφορετικό έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αμα δεν την εχει κανεις και δεν την φερνει τι κανουμε..?? Εχουμε καποια αλλη καλη σαν αυτη..??

 

Aλλη glossy σε λογικη τιμη δεν εχουμε. Υπαρχει η semi-glossy Eizo EV2336W στα 300 ευρω, η οποια ειναι κορυφαια και καλυτερη απο καθε αλλη στην κατηγορια της, αλλα ειναι πανακριβη και δε θεωρω οτι εχει νοημα η αγορα της αν δεν εισαι επαγγελματιας φωτογραφος ή κατι συναφες. Αλλιως η Samsung S24e391hl ειναι αρκετα καλη και το e-shop την πουλαει 170 ευρω.

Καλησπερα. Θελω να παρω μια οθονη, 24" η οποια θα δουλευει λιγο corel και λιγο photoshop σε ενα i5 μηχανημα με intel 4600. Θα ηθελα τη γνωμη σας για την LG 24MB56HQ και φυσικα τις προτασεις σας. Το budget ειναι μεχρι 200€.

 

Edit: Η 24MB35PY τι το διαφορετικό έχει;

 

Εχει πιο πολλα inputs, αλλα το κατι το μικροτερο νουμερο θα σημαινει κατι υποδεεστερο. Αν δε χρειαζεσαι τα extra inputs καλυτερα παρε την 56ΗQ, εχουμε και review για την τελευταια.

 

Αν δε σε πειραζει η χειροτερη βαση, δες και την Samsung S24E391HL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aλλη glossy σε λογικη τιμη δεν εχουμε. Υπαρχει η semi-glossy Eizo EV2336W στα 300 ευρω, η οποια ειναι κορυφαια και καλυτερη απο καθε αλλη στην κατηγορια της, αλλα ειναι πανακριβη και δε θεωρω οτι εχει νοημα η αγορα της αν δεν εισαι επαγγελματιας φωτογραφος ή κατι συναφες. Αλλιως η Samsung S24e391hl ειναι αρκετα καλη και το e-shop την πουλαει 170 ευρω.

 

Κατάλαβα ,οποτε δεν λες να πάω πάλι σε dell όπως η αντίστοιχη της σε 27 ίντσες αλλά πρέπει να είναι λίγο ακριβή νομίζω...!! Καλώς...μακαρι να πουλιέται, αυτή που είναι η dell ultrasharp u2414h λες όχι..?? Και είναι καλύτερη η Samsung??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να γράψω ότι θα ήθελα συγκεκριμένα είτε LG ή Samsung

 

Αν βλέπεις πολλές ταινίες πήγαινε σε μια LG 29'' 21:9.

Καλησπερα. Θελω να παρω μια οθονη, 24" η οποια θα δουλευει λιγο corel και λιγο photoshop σε ενα i5 μηχανημα με intel 4600. Θα ηθελα τη γνωμη σας για την LG 24MB56HQ και φυσικα τις προτασεις σας. Το budget ειναι μεχρι 200€.

 

Πόσο λίγο;  :) Αν δουλεύεις αρκετά αξίζει η επένδυση σε καλύτερη αλλά και ακριβότερη οθόνη που θα σου μείνει περισσότερο.Αν ανέβεις στα χρήματα μπορείς να πάρεις μια πιο ξεκούραστη,με μεγαλύτερη ακρίβεια στα χρώματα κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aλλη glossy σε λογικη τιμη δεν εχουμε. Υπαρχει η semi-glossy Eizo EV2336W στα 300 ευρω, η οποια ειναι κορυφαια και καλυτερη απο καθε αλλη στην κατηγορια της, αλλα ειναι πανακριβη και δε θεωρω οτι εχει νοημα η αγορα της αν δεν εισαι επαγγελματιας φωτογραφος ή κατι συναφες. Αλλιως η Samsung S24e391hl ειναι αρκετα καλη και το e-shop την πουλαει 170 ευρω.

 

Κατάλαβα ,οποτε δεν λες να πάω πάλι σε dell όπως η αντίστοιχη της σε 27 ίντσες αλλά πρέπει να είναι λίγο ακριβή νομίζω...!! Καλώς...μακαρι να πουλιέται, αυτή που είναι η dell ultrasharp u2414h λες όχι..?? Και είναι καλύτερη η Samsung??

 

H Samsung ειναι νεοτερη και εχει λιγο ελαφρυτερο coating απο τις matte AH-IPS οπως η u2414h. Aν δε σε πειραζει να εχεις λιγοτερα inputs και χειροτερη βαση, μπορει να σου αρεσει καλυτερα. Στα 250 ειναι και λιγο τσιμπιμενη η U2414Η, θα προτιμουσα την Samsung S24E650PL αν θελεις πιο πολλα inputs και εργονομια. Εχει και ωραιο matte bezel.

 

Αν βρεις την S2415H μεχρι τα 250, ειναι λογικη τιμη για την ελληνικη αγορα. Πριν λιγο καιρο πωλουνταν στα 230. Μεταξυ μας πανω απο 200 δεν εχει κανονικα λογο να εχει, αλλα φαινεται λιγο το οτι ειναι η μοναδικη σχεδον glossy και λιγο το οτι δεν εχει μεγαλη διαθεσιμοτητα της ανεβαζουν την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aλλη glossy σε λογικη τιμη δεν εχουμε. Υπαρχει η semi-glossy Eizo EV2336W στα 300 ευρω, η οποια ειναι κορυφαια και καλυτερη απο καθε αλλη στην κατηγορια της, αλλα ειναι πανακριβη και δε θεωρω οτι εχει νοημα η αγορα της αν δεν εισαι επαγγελματιας φωτογραφος ή κατι συναφες. Αλλιως η Samsung S24e391hl ειναι αρκετα καλη και το e-shop την πουλαει 170 ευρω.

 

Κατάλαβα ,οποτε δεν λες να πάω πάλι σε dell όπως η αντίστοιχη της σε 27 ίντσες αλλά πρέπει να είναι λίγο ακριβή νομίζω...!! Καλώς...μακαρι να πουλιέται, αυτή που είναι η dell ultrasharp u2414h λες όχι..?? Και είναι καλύτερη η Samsung??

 

Αν ενδιαφέρεσαι για την S2415H εγώ στη θέση σου θα περίμενα για εξομάλυνση της κατάστασης και της τιμής της όπως είχε συμβεί για κάποιες μέρες.Τα 250-260€,χωρίς μεταφορικά, είναι πάρα πολλά για αυτήν.Με 280-290ε παίρνεις 29'' 21:9 που είναι και πολύ καλύτερη για ταινίες (και για πολλά παιχνίδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Εώς 200 ευρά.Δεν αναιβένω στο ποσό και η αγορά της μπορεί να περιμένει μέχρι οκτώβρη αν κυκλοφορήσει κάποια αξιόλογη ή πέσουν οι τιμές.

 

2)Είναι για χρήση photoshop,video editing,FL studio,office,java,internet,ταινίες,ελάχιστο gaming μέσω internet.Όλα από λίγο αλλα κυρίως ίντερνετ,ταινίες,προγραμματισμό.Επίσης θέλω να συνδέσω και αποκωδικοποιητή/δέκτη οπότε σίγουρα 2HDMI θύρες.

 

3)23"-25" Λόγο μικρού γραφείου είμαι ένα μέτρο απόσταση απο την οθόνη οπότε δεν θα πάω σε μεγαλύτερη.

 

4)Κάρτα γραφικών GeForce GTX 750 Ti TF OC 2GB DDR5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.hardwareversand.de/60+cm+%2824%29+/179080/LG+24GM77-B+Gaming+Monitor.article?pvid=4qgnjkv84_idz5t6o0&ref=13

 

Παρα το ΤΝ πανελ πιστευω πως αυτη στα 220€ ειναι φοβερη.Τι λετε;

 

 

!!!!

Σε ελληνικο eshop,κατω απο 305 ευρω δεν την εχω βρει.Την ψηνω....

edit: Βεβαια στο availability λεει discontinued line.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Εώς 200 ευρά.Δεν αναιβένω στο ποσό και η αγορά της μπορεί να περιμένει μέχρι οκτώβρη αν κυκλοφορήσει κάποια αξιόλογη ή πέσουν οι τιμές.

 

2)Είναι για χρήση photoshop,video editing,FL studio,office,java,internet,ταινίες,ελάχιστο gaming μέσω internet.Όλα από λίγο αλλα κυρίως ίντερνετ,ταινίες,προγραμματισμό.Επίσης θέλω να συνδέσω και αποκωδικοποιητή/δέκτη οπότε σίγουρα 2HDMI θύρες.

 

3)23"-25" Λόγο μικρού γραφείου είμαι ένα μέτρο απόσταση απο την οθόνη οπότε δεν θα πάω σε μεγαλύτερη.

 

4)Κάρτα γραφικών GeForce GTX 750 Ti TF OC 2GB DDR5

 

Καλησπερα.

 

https://www.skroutz.gr/s/4639030/LG-24MB35PY.html

 

Δεν εχει HDMIs, αλλα εχει μια DisplayPort και μια DVI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/othones/monitor/Samsung-Monitor-23-6-S24D590PL.htm

 

Αξίζει η παραπάνω οθόνη για ταινίες,ίντερνετ κ gaming?Για gaming έχω κάρτα γραφικών την 970 της msi αλλά περισσότερο παίζω mobas κ mmo στο pc μου.Να ανεβάσω το budget για κάτι καλύτερο η μία χαρά θα είμαι με αυτήν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...