Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, γνωρίζει κανείς κάτι γι΄ αυτή την οθόνη Samsung Monitor 27'' LC27F396΄ που έχει προσφορά το Πλαίσιο στα 199€; Αξίζει τον κόπο;-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα κι από μένα. Ήρθε η ώρα να αλλάξω οθόνη. Το σύστημα μου είναι i7 7700k, mb asus rog strix z270h, GPU MSI GTX 1080 GAMING X PLUS, ssd ocz TRION 150 240gb.γλυκοκοιταζω το Dell s2417dg από κωτσοβολο με άτοκες στα 539. Θα παίζω παιχνίδια και μόνο.  Έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο σε αυτό το ποσό? Θα ήθελα να είναι απο τα μεγάλα καταστήματα για δόσεις και επειδή μένω Πάτρα. 

Επεξ/σία από mecp2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια..ψαχνω οθονη γυρο στα 300 ευρω οχι ultrawide, για παιχνιδια αντε και καμια ταινια. Εχω αυτη την στιγμη μια asus 1050, αλλα στο μελλον μολις πεσουν και λιγο οι ριμαδες οι τιμες θα παω σε 1060 ισως και 1070 αναλογος με το ποσο θα αλλαξουν οι τιμες. Εχω χαθει στο θεμα hz vs αναλυση.Εννοω δεν μπορω να καταλαβω αν μια fhd 144hz πχ ειναι καλυτερη απο μια uhd 60hz ...Εχω βρει πχ αυτην και μου αρεσει https://www.skroutz.gr/s/7283401/Samsung-U28E590D.html . Αξιζει να την παρω ως επενδυση για το μελλον που θα βαλω καλυτερη καρτα γραφικων; Θα εχω καποιο προβλημα; Θα ελεγε καποιος οτι γενικα δεν αξιζει να παω σε uhd 60hz αλλα σε μια 144hz πχ;; Και αν ναι σε ποια με γνωμονα οτι δεν αλλαζω οθονες καθε 3 και λιγο και οτι η καρτα μου δεν θα ειναι για πολυ η 1050. ΥΓ ψαχνω παντα για 27 ιντσες και πανω.Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mecp2 είπε

Καλησπέρα κι από μένα. Ήρθε η ώρα να αλλάξω οθόνη. Το σύστημα μου είναι i7 7700k, mb asus rog strix z270h, GPU MSI GTX 1080 GAMING X PLUS, ssd ocz TRION 150 240gb.γλυκοκοιταζω το Dell s2417dg από κωτσοβολο με άτοκες στα 539. Θα παίζω παιχνίδια και μόνο.  Έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο σε αυτό το ποσό? Θα ήθελα να είναι απο τα μεγάλα καταστήματα για δόσεις και επειδή μένω Πάτρα. 

Μια χαρά είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

27άρα 1440p με gsync απο αλυσίδα και τρία χρόνια εγγύηση δύσκολα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι γενικά για 27αρα. Όχι κατ ανάγκη στα 144 και gsync. Όσα καλούδια και να έχει 500+ για 24αρα είναι πάρα πολλά και δεν αξίζει σε καμία περίπτωση. Προφανώς για 27αρα με gsync είναι γνωστό ότι τέτοιες οθόνες είναι πολύ ακριβές. Έχω 24.1 και όταν κάθομαι σε 23.8 τρελαίνομαι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Αναφέρομαι γενικά για 27αρα. Όχι κατ ανάγκη στα 144 και gsync. Όσα καλούδια και να έχει 500+ για 24αρα είναι πάρα πολλά και δεν αξίζει σε καμία περίπτωση. Προφανώς για 27αρα με gsync είναι γνωστό ότι τέτοιες οθόνες είναι πολύ ακριβές. Έχω 24.1 και όταν κάθομαι σε 23.8 τρελαίνομαι.  

ναι ok αλλα άν είχες την 1080, ήθελες gaming και δεν είχες μετρητό, νομίζω θα την επέλεγες κι εσύ σε δόσεις με το γνωστό τρόπο του Κωτσόβολου.

Το καλύτερο θα ήταν το 27άρι αλλα φεύγει https://www.kotsovolos.gr/site/computing/monitors/164660-dell-s2716dg-27-gaming

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπαιρνα ποτέ 24αρα οθόνη με 550 ευρώ. Θα θυσίαζα κάποια χαρακτηριστικά για να πάρω 27αρα. Όλο και αρχίζουμε πλέον να ξεπερνάμε τις 24αρες (για gaming πάντα), πόσο μάλιστα να δίνουμε ένα σκασμό λεφτά γι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά να ενημερώσω ότι το έκλεισα σε κατάστημα κωτσου με τιμή 450.ΟΧΙ εκθεσιακό. Και με άτοκες. Δεν κάνω διαφήμιση. Απλώς ίσως κάποιος ενδιαφέρεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/23/2018 στις 1:45 ΜΜ, mecp2 είπε

Τελικά να ενημερώσω ότι το έκλεισα σε κατάστημα κωτσου με τιμή 450.ΟΧΙ εκθεσιακό. Και με άτοκες. Δεν κάνω διαφήμιση. Απλώς ίσως κάποιος ενδιαφέρεται. 

Πολύ καλή τιμή για δόσεις. Καλόπαιχνίδη :)

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...