Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά γνώμη-γνωμες για Msi Optix G27CR.Την θέλω για games οχι competitive και browsing αντε και λιγο video eding.Καρτα γραφικών έχω 290Χ

Επεξ/σία από alldaynews
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/3/2019 στις 12:49 ΠΜ, tassard είπε

Καλησπερα.

Έπεσε από απόντα στα χέρια μου μια 2080 και ψάχνω οθόνη να τη συνδιασω.

Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κ*λους λενε αλλά στη περίπτωσή μου δεν ισχύει, καθώς μπορώ να διαθέσω βαρυα μεχρι 300 ευρώ.

Δεν θέλω να πάω σε 1440 γιατί θέλω future proof στα 144hz κάτι το οποίο δεν πιστεύω ότι θα έχω με την 2080 σε 1440p.

27" το ppi δεν μου αρέσει επίσης.Αρα πάμε σε 24" 1080p.

Η χρήση είναι κυρίως gaming αλλά κανένα συγκεκριμένο είδος.Παιζω από ac μέχρι bf μέχρι strategy της paradox μεχρι fifa ανάλογα με τα κέφια.

Υπάρχει σε αυτή τη τιμή κάποια tn με αξιοπρεπή χρωματα;

Σκεφτόμουν και va αλλά με τρομάζει το ghosting στα online fps.Εχετε να προτείνετε κάτι;

Τώρα έχω μια ips lg 24" στα 75hz ε οκ ωραία χρώματα αλλα μέχρι εκεί.

Αν και δεν συμφωνώ συνήθως με τα συμπεράσματα του rtings πιστεύω ότι έχουν δίκιο ότι η best value for money με τα χαρακτηριστικά που ζητάς είναι η Viewsonic XG2402. Αν θέλεις να παίξεις απαιτητικά competitive fps παιχνίδια και να δώσεις μόνο 250 ευρώ τότε σίγουρα είναι καλή επιλογή. Αν σε ενδιαφέρει σε κάποια παιχνίδια που έχεις max frames να έχεις reduce blur tech (ELMB) κοίτα τις Asus. Αν θέλεις απλά να παίζεις όλα τα παιχνίδια αρκετά καλά και μπορείς να πας στα 350 euro κοίτα για 1440p.

Εγώ δεν θα μπορούσα να φανταστώ το pc μου χωρίς μία οθόνη τουλάχιστον 1440p, το θεωρώ ποιο σημαντικό από τα ζωντανά χρώματα (άλλοι το αντίθετο), θα σου έλεγα να κοιτάξεις την Dell S2719DGF με 350 ευρώ που είναι TN 1440p/144hz/freesync. Με freesync και τα 80-144fps της 2080 σε 1440p με απαιτητικά παιχνίδια θα είναι καλύτερη εμπειρία από το 1080p, άσε που σε 19/20 παιχνίδια θα τα έχεις τα 120-144fps αν έχεις σωστό CPU. Τόσος κόσμος παίζει με VA/IPS 144hz που σε σκοτεινές σκηνές έχει αργό response και δημιουργεί θολούρα αντίστοιχη με το να έχεις 100 fps. Στην χειρότερη περίπτωση αν πέσεις σε τόσο βαρύ παιχνίδι κάνεις την ανάλυση 1080p από το nvidia panel, για μένα δεν είναι τόσο τραγικό όσο λένε.

Να έχεις υπόψη σου ότι το φτηνό VA δεν σημαίνει πάντα καλό μαύρο και χρώματα, μπορεί να είναι παρόμοια με TN (περισσότερο contrast αλλά πολύ clouding) και μόνο οι γωνίες όρασης να είναι λίγο καλύτερες, αντίστοιχα και οι IPS μπορεί να έχουν τόσο κακό μαύρο όσο οι ΤΝ και ελάχιστα καλύτερα χρώματα (οι γωνίες όμως είναι πάντα καλές).

Τα σοβαρά review sites συνήθως διαλέγουν μόνο καλές οθόνες για δοκιμές (rtings / tftcentral / prad.de και κάπως το pcmonitors.info) οπότε εγώ θα προτιμούσα κάποια που την έχουν δοκιμάσει, φυσικά μετά υπάρχει και η λοταρία των panel όπου AU / InnoLux / Samsung έχουν ρίξει το επίπεδο στο μηδέν και 1/10 έρχεται ελλατωματικό, να είσαι έτοιμος να το στείλεις πίσω αν χρειαστεί.

Οι φτηνές οθόνες είναι σαν τα ρούχα και το φαγητό, στον καθένα αρέσει κάτι άλλο, οπότε όσο το ψάχνεις, όσες περισσότερες γνώμες παίρνεις τόσο θα σε βοηθήσει να καταλήξεις σε αυτό που πραγματικά σου αρέσει.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια μικρή βοήθεια , τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι για αγορά κάποιας οθόνης 32 ιντσών 1080p ή 1440p αλλά δεν είμαι σίγουρος ποια ανάλυση να επιλέξω , η λογική λέει την 1080p αλλά εγώ κλείνω προς 1440p, όμως θα ήθελα κ την δίκη σας γνώμη .

Τώρα έχω ξεμείνει με μια τηλεόραση 1080p Samsung 40 ιντσών σε απόσταση περίπου 140 εκατοστών και με gtx 1050 ti ( δεν σκοπεύω να αναβαθμίσω για κανά χρόνο ) και i5 2400 - 8 giga ram  ( σκοπεύω να αναβαθμίσω με τους νέους Ryzen το καλοκαίρι αν αντέξει το pc μέχρι τότε ) , τώρα από gaming λίγα πράματα κανά Apex 2-3 φόρες την βδομάδα και αν δοκιμάσω το WoW classic όταν βγει ,  PS4 C Chassis  ελάχιστα και μετά all around καταστάσεις δουλειά γραφείου word,pdf , ταινίες κλπ . 

Προβληματίζομαι αν η κάρτα μπορεί να σηκώσει 1440p έστω κ medium σε λογικά fps και βέβαια πως θα φαίνεται η ανάλυση στα 1080p στο Playstation native/supersampling  και βέβαια αν τα 1440p θα ναι ok για δουλειά γραφείου.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, elpenor είπε

Αν και δεν συμφωνώ συνήθως με τα συμπεράσματα του rtings πιστεύω ότι έχουν δίκιο ότι η best value for money με τα χαρακτηριστικά που ζητάς είναι η Viewsonic XG2402. Αν θέλεις να παίξεις απαιτητικά competitive fps παιχνίδια και να δώσεις μόνο 250 ευρώ τότε σίγουρα είναι καλή επιλογή. Αν σε ενδιαφέρει σε κάποια παιχνίδια που έχεις max frames να έχεις reduce blur tech (ELMB) κοίτα τις Asus. Αν θέλεις απλά να παίζεις όλα τα παιχνίδια αρκετά καλά και μπορείς να πας στα 350 euro κοίτα για 1440p.

Εγώ δεν θα μπορούσα να φανταστώ το pc μου χωρίς μία οθόνη τουλάχιστον 1440p, το θεωρώ ποιο σημαντικό από τα ζωντανά χρώματα (άλλοι το αντίθετο), θα σου έλεγα να κοιτάξεις την Dell S2719DGF με 350 ευρώ που είναι TN 1440p/144hz/freesync. Με freesync και τα 80-144fps της 2080 σε 1440p με απαιτητικά παιχνίδια θα είναι καλύτερη εμπειρία από το 1080p, άσε που σε 19/20 παιχνίδια θα τα έχεις τα 120-144fps αν έχεις σωστό CPU. Τόσος κόσμος παίζει με VA/IPS 144hz που σε σκοτεινές σκηνές έχει αργό response και δημιουργεί θολούρα αντίστοιχη με το να έχεις 100 fps. Στην χειρότερη περίπτωση αν πέσεις σε τόσο βαρύ παιχνίδι κάνεις την ανάλυση 1080p από το nvidia panel, για μένα δεν είναι τόσο τραγικό όσο λένε.

Να έχεις υπόψη σου ότι το φτηνό VA δεν σημαίνει πάντα καλό μαύρο και χρώματα, μπορεί να είναι παρόμοια με TN (περισσότερο contrast αλλά πολύ clouding) και μόνο οι γωνίες όρασης να είναι λίγο καλύτερες, αντίστοιχα και οι IPS μπορεί να έχουν τόσο κακό μαύρο όσο οι ΤΝ και ελάχιστα καλύτερα χρώματα (οι γωνίες όμως είναι πάντα καλές).

Τα σοβαρά review sites συνήθως διαλέγουν μόνο καλές οθόνες για δοκιμές (rtings / tftcentral / prad.de και κάπως το pcmonitors.info) οπότε εγώ θα προτιμούσα κάποια που την έχουν δοκιμάσει, φυσικά μετά υπάρχει και η λοταρία των panel όπου AU / InnoLux / Samsung έχουν ρίξει το επίπεδο στο μηδέν και 1/10 έρχεται ελλατωματικό, να είσαι έτοιμος να το στείλεις πίσω αν χρειαστεί.

Οι φτηνές οθόνες είναι σαν τα ρούχα και το φαγητό, στον καθένα αρέσει κάτι άλλο, οπότε όσο το ψάχνεις, όσες περισσότερες γνώμες παίρνεις τόσο θα σε βοηθήσει να καταλήξεις σε αυτό που πραγματικά σου αρέσει.

 

Παραγγειλα την C24FG73 τελικα απο amazon france.Αν δω προβληματα με ghosting κτλ οπως πολλοι λενε την επιστρεφω και παω σε xg240R.

1440p οπως ειπα ηθελα να το αποφυγω, γιατι φετος μπορει να με καλυπτε αλλα σε 2-3 χρονια δε νομιζω (με την 2080).Θα γραψω εντυπωσεις και ελπιζω να ειναι καλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tassard είπε

Παραγγειλα την C24FG73 τελικα απο amazon france.Αν δω προβληματα με ghosting κτλ οπως πολλοι λενε την επιστρεφω και παω σε xg240R.

1440p οπως ειπα ηθελα να το αποφυγω, γιατι φετος μπορει να με καλυπτε αλλα σε 2-3 χρονια δε νομιζω (με την 2080).Θα γραψω εντυπωσεις και ελπιζω να ειναι καλες.

Super χρώματα το SVA panel θα τα ευχαριστηθείς πολύ πιστεύω. Η XG240R που την κοιτούσα και εγώ έχει ελάχιστες διαφορές από την Viewsonic XG2402, ουσιαστικά πληρώνεις τον led φωτισμό που έχει πίσω, αν η κύρια χρήση της οθόνης θα είναι competitive fps τότε μόνο να τις κοιτάξεις.

1 ώρα πριν, V-a-c είπε

Παιδιά μια μικρή βοήθεια , τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι για αγορά κάποιας οθόνης 32 ιντσών 1080p ή 1440p αλλά δεν είμαι σίγουρος ποια ανάλυση να επιλέξω , η λογική λέει την 1080p αλλά εγώ κλείνω προς 1440p, όμως θα ήθελα κ την δίκη σας γνώμη .

Τώρα έχω ξεμείνει με μια τηλεόραση 1080p Samsung 40 ιντσών σε απόσταση περίπου 140 εκατοστών και με gtx 1050 ti ( δεν σκοπεύω να αναβαθμίσω για κανά χρόνο ) και i5 2400 - 8 giga ram  ( σκοπεύω να αναβαθμίσω με τους νέους Ryzen το καλοκαίρι αν αντέξει το pc μέχρι τότε ) , τώρα από gaming λίγα πράματα κανά Apex 2-3 φόρες την βδομάδα και αν δοκιμάσω το WoW classic όταν βγει ,  PS4 C Chassis  ελάχιστα και μετά all around καταστάσεις δουλειά γραφείου word,pdf , ταινίες κλπ . 

Προβληματίζομαι αν η κάρτα μπορεί να σηκώσει 1440p έστω κ medium σε λογικά fps και βέβαια πως θα φαίνεται η ανάλυση στα 1080p στο Playstation native/supersampling  και βέβαια αν τα 1440p θα ναι ok για δουλειά γραφείου.

Ευχαριστώ 

Όσο αφορά το APEX δεν αξίζει να βάλεις 1440p σε μία 1050ti σε καμία περίπτωση, εμένα τα ανίψια μου με μία rtx2060 και παίζουν 1080p (σε 1440p οθόνη) με medium settings και τα frames πέφτουν στα 90, σε 1440p έπεφταν κάτω από 70 (σε grenades κλπ).

Όσο αφορά το 1440p έχω έντονες απόψεις, δεν μπορώ χωρίς αυτό (είμαι σίγουρος ότι σύντομα δεν θα μπορώ χωρίς 5k) για δουλειά γραφείου. Επίσης δεν μπορώ καθόλου να βλέπω 27άρα 1080p γιατί νοιώθω τα pixel πολύ αραιά όμως οι περισσότεροι που διαβάζω στο forum θεωρούν super την 27 1080p και κράζουν το πόσο μικρά είναι όλα στην 27 1440p οπότε μην με λάβεις υπόψη σου, πήγαινε δες τις οθόνες από κοντά και αποφάσισε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, elpenor είπε

Super χρώματα το SVA panel θα τα ευχαριστηθείς πολύ πιστεύω. Η XG240R που την κοιτούσα και εγώ έχει ελάχιστες διαφορές από την Viewsonic XG2402, ουσιαστικά πληρώνεις τον led φωτισμό που έχει πίσω, αν η κύρια χρήση της οθόνης θα είναι competitive fps τότε μόνο να τις κοιτάξεις.

 

Διορθωσε με αν κανω λαθος, αλλα νομιζω οτι η xg2402 ειναι καπως υπερεκτιμημενη γιατι παιζει τεραστιο ποσοστο panel lottery.

Νομιζω η 240R ειναι οπως και η xg2401 πιο σταθερη σε αυτο το θεμα αρα και πιο safe επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tassard είπε

Διορθωσε με αν κανω λαθος, αλλα νομιζω οτι η xg2402 ειναι καπως υπερεκτιμημενη γιατι παιζει τεραστιο ποσοστο panel lottery.

Νομιζω η 240R ειναι οπως και η xg2401 πιο σταθερη σε αυτο το θεμα αρα και πιο safe επιλογη.

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το που έχουν παρασκευαστεί και τι quality control έχει γίνει στην καθεμία, πάντως φοράνε το ίδιο panel. Ίσως η xg2402 λόγω δημοτικότητας να ανάγκασε την Viewsonic να ρίξει το QC και να αυξήσει απότομα την παραγωγή, ίσως επειδή έχει πουλήσει πάρα πολύ σε χρήστες που ψάχνονται οπότε έχουν και απαιτήσεις να υπάρχουν πολύ περισσότερα post με τα προβλήματα, ίσως την περίοδο που την έβγαζε η AU να είχε το μεγαλύτερο failure rate, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα. Πάντως AU / Samsung / InnoLux μετά το 2013 είναι συνώνυμα του panel lottery για αυτό και τόσοι άνθρωποι περιμένουν πως και πως το νέο panel της LG (1440p 165hz LM270WQA).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, elpenor είπε

Όσο αφορά το APEX δεν αξίζει να βάλεις 1440p σε μία 1050ti σε καμία περίπτωση, εμένα τα ανίψια μου με μία rtx2060 και παίζουν 1080p (σε 1440p οθόνη) με medium settings και τα frames πέφτουν στα 90, σε 1440p έπεφταν κάτω από 70 (σε grenades κλπ).

Όσο αφορά το 1440p έχω έντονες απόψεις, δεν μπορώ χωρίς αυτό (είμαι σίγουρος ότι σύντομα δεν θα μπορώ χωρίς 5k) για δουλειά γραφείου. Επίσης δεν μπορώ καθόλου να βλέπω 27άρα 1080p γιατί νοιώθω τα pixel πολύ αραιά όμως οι περισσότεροι που διαβάζω στο forum θεωρούν super την 27 1080p και κράζουν το πόσο μικρά είναι όλα στην 27 1440p οπότε μην με λάβεις υπόψη σου, πήγαινε δες τις οθόνες από κοντά και αποφάσισε.

Γενικά δεν έχω πολλές απαιτήσεις για υψηλά fps , πιο πολύ με απασχολεί πως θα φαίνεται η εικόνα στα 1080p pc ή playstation λόγω upscale στα 1440p , θα είναι blurry/stretched σε βαθμό unplayable ? Δεν έχω βρει στο ίντερνετ ξεκάθαρη απάντηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, V-a-c είπε

Γενικά δεν έχω πολλές απαιτήσεις για υψηλά fps , πιο πολύ με απασχολεί πως θα φαίνεται η εικόνα στα 1080p pc ή playstation λόγω upscale στα 1440p , θα είναι blurry/stretched σε βαθμό unplayable ? Δεν έχω βρει στο ίντερνετ ξεκάθαρη απάντηση .

Εγώ πιστεύω ότι η κάρτα σου δεν μπορεί να παίξει σε 1440p παιχνίδια όπως το APEX ακόμα και αν δεν έχεις απαιτήσεις για υψηλά fps. Η δουλειά γραφείου κατά την γνώμη μου γίνεται πολύ καλύτερα με 1440p οπότε αν αυτό σε ενδιαφέρει περισσότερο μπορείς να κάνεις συμβιβασμούς στα παιχνίδια. Για PS δεν ξέρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2019 στις 12:26 ΜΜ, iraklis19871 είπε

Καλησπερα.

Ετοιμαζομαι να στησω το καινουργιο μου PC και θελω μια βοηθεια στο θεμα τις οθονης. Επειδη στηνω PC μετα απο μια 10ετια σχεδον εχω αποφασησει οτι γενικα θα κανω κατι καλο.
Αυτη τη στιγμη που μιλαμε εχω παραγγειλει ηδη το πακετο CPU/GPU και αποτελειται απο ι9 9900Κ και RTX 2080Ti

H xρηση της οθονης ειναι σχεδον αποκλειστικα για gaming ειτε απο pc ειτε απο κονσολα. Παιχνιδια παιζω σχεδον τα παντα οποτε θελω κατι το οποιο να κανει σχεδον ολες τις δουλειες. Γενικα με ιντσες θα ηθελα κατι αρκετα μεγαλο δηλαδη γυρω στης 35 (αυτη τη στιγμη κοιταω μια τις ΑΟC https://www.amazon.com/AOC-AG352UCG6-Curved-Monitor-3440x1440/dp/B07BMVNJZP ). To μονο που με προβληματιζει στο συγκεκριμενο μονιτορ ειναι το Ultra wide format που δεν ξερω πως θα μου κατσει στο ματι.

Budget συγκεκριμενο δεν εχω αλλα ας πουμε 1000-1500e ειναι κομπλε !

Ευχαριστω
Ηρακλης

Κανω παραθεση ενα παλιοτερο ποστ μου. 

Ειχα καταληξει στην https://www.skroutz.gr/s/16940970/LG-34GK950G.html μετα απο βοηθεια απο το φορουμ αλλα η συγκεκριμενη οθονη εχει τεραστιο χρονο αναμονης. Βλεπω σιγα σιγα ομως οτι αρχιζει να μπαινει και το HDR στην μεση πραγμα το οποιο δεν το εχει η συγκεκριμενη επισης.

Διαβαζοντας και το συγκεκριμενο ποστ https://www.techspot.com/article/1810-lg-freesync-and-nvidia-geforce/

αξιζει να παω πχ σε κατι τετοιο https://www.samsung.com/us/computing/monitors/gaming/49--chg90-qled-gaming-monitor-lc49hg90dmnxza/ το οποιο τα εχει ολα. 

Ειναι ρισκο αυτο το μονοπατι η να περιμενω καλυτερα να κατασταλαξουν μετα CES τα πραγματα απο την G sync πλευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ψάχνω μια οθόνη 27" , προς το παρόν θα κουμπωνω το laptop πάνω και στο άμεσο μέλλον λέω να κάνω και ένα pc. 

Έχω καταλήξει σε ips panel καθώς η χρήση είναι ταινίες και λίγο gaming όχι κάτι με απαιτήσεις λόγο και laptop (acer aspire 5) 

 

Ποια από τις 2 θα διαλέγατε ? Η καμία αλλαγή σε.αυτα τα λεφτά 

1) https://www.skroutz.gr/s/15928605/Acer-Nitro-VG270.html

 

2) https://www.skroutz.gr/s/10441059/Dell-SE2717H.html?from=favorites_popup

 

Ευχαριστώ πολύ ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gamemaniac είπε

Καλησπέρα,

Ψάχνω μια οθόνη 27" , προς το παρόν θα κουμπωνω το laptop πάνω και στο άμεσο μέλλον λέω να κάνω και ένα pc. 

Έχω καταλήξει σε ips panel καθώς η χρήση είναι ταινίες και λίγο gaming όχι κάτι με απαιτήσεις λόγο και laptop (acer aspire 5) 

Ποια από τις 2 θα διαλέγατε ? Η καμία αλλαγή σε.αυτα τα λεφτά 

1) https://www.skroutz.gr/s/15928605/Acer-Nitro-VG270.html

2) https://www.skroutz.gr/s/10441059/Dell-SE2717H.html?from=favorites_popup

Ευχαριστώ πολύ ,

Καλημέρα. Την dell έχω πάρει εγώ σε προηγούμενη προσφορά που την είχε βάλει ο κωτσόβολος στα 165€. Απ ότι βλέπω την έχει πάλι προσφορά στα 161€. Την είχα πάρει και εγώ για σερφάρισμα σειρές. Παιχνίδια δεν παίζω. Τελικά την πήρε ο γιος μου που παίζει fortnite και είναι άψογη. Στην προτείνω να την πάρεις. Παίζει σε σταθερό υπολογιστή με i5 8400 με rx 580 8gb nitro. Για την acer δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2019 στις 12:39 ΜΜ, notist είπε

Καλημέρα. Την dell έχω πάρει εγώ σε προηγούμενη προσφορά που την είχε βάλει ο κωτσόβολος στα 165€. Απ ότι βλέπω την έχει πάλι προσφορά στα 161€. Την είχα πάρει και εγώ για σερφάρισμα σειρές. Παιχνίδια δεν παίζω. Τελικά την πήρε ο γιος μου που παίζει fortnite και είναι άψογη. Στην προτείνω να την πάρεις. Παίζει σε σταθερό υπολογιστή με i5 8400 με rx 580 8gb nitro. Για την acer δεν ξέρω. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου , 

λογικά θα την πάρω αν και δεν την έχω δει live ..καθώς έχω πάει σε 2-3 καταστήματα κωτσοβολος για άλλα  θέματα αλλά δεν έτυχε να την έχουν εκθεσιακή .  Κάπου διάβασα μόνο ότι έχει χοντρό πλαίσιο περιμετρικά , συγκριτικά με άλλες dell... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για αγορά οθόνης η οποία να καλύπτει τις ανάγκες μου σε coding και graphic design (indesign κατα βάση). Επίσης επειδή περνάω αρκετές ώρες στο pc πάντα έχω ανοιχτά πολλά παράθυρα αλλά πολλές φορές χρησιμοποιώ mac και pc ταυτόχρονα. Σκέφτηκα την συγκεκριμένη https://www.skroutz.gr/s/10817274/Philips-BDM4037UW.html .

To budget είναι max 600 euro.

Επίσης δεν ξέρω αν είναι καλύτερο μία μεγάλη ή 2 μικρότερες και στο μέλλον κάποια 3η.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...