Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους!

https://eu.aoc.com/en/gaming-monitors/24g2u-bk#product-detail-specification (144Hz - 1080p, IPS, 1ms, Freesync )

24G2_FTL.png

Ήμουν έτοιμος για αγορά της AOC G2590FX ( 144hz - 1080p/TN/1ms ) αλλά εάν έρθει στην ίδια κατηγορία τιμής θα πάω σε αυτήν. 

___

Λένε ότι θα έρθει κοντά στις 170£

Έρχονται και άλλα μοντέλα της G2 σειράς

AOC-AGON-G2-Flat-series-specs.jpg

https://pcmonitors.info/aoc/aoc-24g2-and-27g2-full-hd-144hz-ips-models/

" Further information on the 23.8” model and 27” model can be found on various regional websites for the manufacturer. The monitors should be available from late September in the UK and EU markets, priced at ~£170 (23.8″) and ~£230 (27″). Availability in other regions is expected around a similar time. "

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Επιτέλους!

https://eu.aoc.com/en/gaming-monitors/24g2u-bk#product-detail-specification ( 1080p, IPS, 1ms, Freesync )

24G2_FTL.png

Ήμουν έτοιμος για αγορά της AOC G2590FX ( 1080p/TN/1ms ) αλλά εάν έρθει στην ίδια κατηγορία τιμής θα πάω σε αυτήν. 

Λένε ότι θα έρθει κοντά στις 170£

Damnnnn θα σκεφτώ πολύ να πάω σε budget option όπως αυτή...τρομερό vfm...IPS 24" full hd 144hz 1ms+freesync..το ιδανικό για 24"...το θέμα είναι θα μου φτάσει το 24".?! Δεν έχω παίξει ποτέ. Το 27'' φαίνεται να είναι το sweetspot σε μέγεθος δυστυχώς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

27αρι καλύτερα 2Κ ανάλυση

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Damnnnn θα σκεφτώ πολύ να πάω σε budget option όπως αυτή

Περιμένω να σκάσει στο Αμαζον η 24αρα.

Λένε μέσα προς τέλη Σεπτεμβρίου η κυκλοφορία

*φυσικά περιμένουμε και κάποια αξιόπιστα reviews

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Το panel της Acer που λέγαμε, κάπου διάβασα ότι πλέον είναι innolux και όχι AUO.. καταρχήν πώς γίνεται να ξέρω αν προβώ σε αγορά από Σκρουτζ ποιο έχουν?και τι σήμαινει αυτό? Δεν έχω ιδέα από innolux 

Ισως εχει πιο καλο ποιοτικο ελεγχο και να εχει λιγοτερο bleeding. 

Δες review απο μονιτορ που εχουν το πάνελ για να δεις αν ισχυει η οχι. 

Τωρα αν εχουν χρησιμοποιησει και τα δυο πάνελ στην ιδια οθονη,μονο βλεποντας revision μπορεις να ξερεις. 

2 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Damnnnn θα σκεφτώ πολύ να πάω σε budget option όπως αυτή...τρομερό vfm...IPS 24" full hd 144hz 1ms+freesync..το ιδανικό για 24"...το θέμα είναι θα μου φτάσει το 24".?! Δεν έχω παίξει ποτέ. Το 27'' φαίνεται να είναι το sweetspot σε μέγεθος δυστυχώς..

Το 24αρι μονο αν εισαι υπερβολικα περιορισμενος σε χωρο. 

27αρι 1080 παλι δε θα προτεινα εκτος αν περιοριζει η καρτα και δε σκοπεύεις και να δινεις λεφτα και για καρτα που θα τραβαει το 1440.

Το καλυτερο ειναι 27 με 1440. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ισως εχει πιο καλο ποιοτικο ελεγχο και να εχει λιγοτερο bleeding. 

Δες review απο μονιτορ που εχουν το πάνελ για να δεις αν ισχυει η οχι. 

Τωρα αν εχουν χρησιμοποιησει και τα δυο πάνελ στην ιδια οθονη,μονο βλεποντας revision μπορεις να ξερεις. 

Το 24αρι μονο αν εισαι υπερβολικα περιορισμενος σε χωρο. 

27αρι 1080 παλι δε θα προτεινα εκτος αν περιοριζει η καρτα και δε σκοπεύεις και να δινεις λεφτα και για καρτα που θα τραβαει το 1440.

Το καλυτερο ειναι 27 με 1440. 

Ο χώρος του γραφείου μου προς το παρόν είναι αυτός.. ναι 27 1080p με τίποτα όμως. Ή 24 1080p ή 27 1440p... Από κάρτα θα πάρω 5700 απλή η xt ( θα εξαρτηθεί από τις τιμές Ελλάδα)..

received_370422630304640.jpeg. ** Εδώ βλέπουμε την κοπέλα μου να καίγεται don't Starve 😁😁

Επεξ/σία από silenoz66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε κανένα οικονομικό monitor μέχρι 25 ινσες ? 

Το θέλω για δεύτερο να το βάλω σε βάση vesa είδα έχει προσφορά 24 μόνιτορ Samsung 170€ στα 144hz αλλά δεν έχει υποδοχή vesa μετά αλλά μόνιτορ που είδα και αυτά δεν έχουν υποδοχή vesa είδα ένα μόνιτορ της aoc 75hz αλλά από ότι είδα μάλλον και εκείνο δεν έχει υποδοχή για vesa. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα πριν δυο μηνες αγορα ενος monitor AOC 24 144HZ και απο οσο βλεπω απο ξενα forum & Reddit μαλλον εκανα λαθος και επρεπε να παω για 1440p γτ η καρτα γραφικων στο επομενο build μου θελω να ειναι η 2080, Ερωτηση τι monitor μου προτυνεται για budget εως 350-400 ευρω.

Ευχαριστω

Επεξ/σία από MrJulius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrJulius είπε

Εκανα πριν δυο μηνες αγορα ενος monitor AOC 24 144HZ και απο οσο βλεπω απο ξενα forum & Reddit μαλλον εκανα λαθος και επρεπε να παω για 1440p γτ η καρτα γραφικων στο επομενο build μου θελω να ειναι η 2080, Ερωτηση τι monitor μου προτυνεται για budget εως 350-400 ευρω.

Ευχαριστω

Τι σε ενδιαφέρει TN IPS ή VA panel?και πόσες ιντσες 27"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrJulius είπε

Εκανα πριν δυο μηνες αγορα ενος monitor AOC 24 144HZ και απο οσο βλεπω απο ξενα forum & Reddit μαλλον εκανα λαθος και επρεπε να παω για 1440p γτ η καρτα γραφικων στο επομενο build μου θελω να ειναι η 2080, Ερωτηση τι monitor μου προτυνεται για budget εως 350-400 ευρω.

Ευχαριστω

Δεν υπάρχει λογική σε αυτο που πας να κάνεις. Το πήρες το μόνιτορ κοίτα να το χαρείς με οποία κάρτα έχεις. Όταν με το καλό αποφασίσεις και πας σε άλλη gpu κοίτα τότε και για οθονη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Δεν υπάρχει λογική σε αυτο που πας να κάνεις. Το πήρες το μόνιτορ κοίτα να το χαρείς με οποία κάρτα έχεις. Όταν με το καλό αποφασίσεις και πας σε άλλη gpu κοίτα τότε και για οθονη. 

Βρηκα ατομο να το πουλησω με 30 ευρω λιγοτερο απο οτι την πηρα. Οποτε θελω να παω σε 1440p οχι ακομα υπολογιστη δεν εχτισα αλλα εκει ειμαι, Για αυτο ρωτησα για ενα καλο monitor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dinos234 είπε

Έχετε να προτείνετε κανένα οικονομικό monitor μέχρι 25 ινσες ? 

Το θέλω για δεύτερο να το βάλω σε βάση vesa είδα έχει προσφορά 24 μόνιτορ Samsung 170€ στα 144hz αλλά δεν έχει υποδοχή vesa μετά αλλά μόνιτορ που είδα και αυτά δεν έχουν υποδοχή vesa είδα ένα μόνιτορ της aoc 75hz αλλά από ότι είδα μάλλον και εκείνο δεν έχει υποδοχή για vesa. 

Ως δεύτερο για ποια χρήση; Όταν κοιτάς 170€ μόνιτορ δεν το λες και οικονομικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...