Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, Physiciant είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Τι καλό έχουμε για αρχιτέκτονα έως 300 ευρώ; Στο μυαλό μου είχα κάποιο IPS 27'' 1440p. Υπάρχει κάποια γνώμη;

 

Εχθές παρέλαβα αυτό. Τα monitors είναι και υποκειμενικό πράγμα, αλλά δεν έχω κανένα παράπονο. Ποιοτικό panel, ποιοτική εταιρία, έκανε τικ σε όλα τα κουτάκια μου.

Πολύ πιθανό είναι πάντως, αν είχα περισσότερο χώρο, να πήγαινα σε 32άρι. Οι διαφορές από το κακό 24άρι 1920x1080 IPS που είχα ώς τώρα δεν είναι συγκλονιστικές στο μάτι, όσον αφορά τα μεγέθη. Είναι μεγαλύτερο, έχει περισσότερο χώρο για δουλειά, αλλά όχι τόσο ώστε να πω ότι άλλαξε τελείως η οπτική μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Physiciant είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Τι καλό έχουμε για αρχιτέκτονα έως 300 ευρώ; Στο μυαλό μου είχα κάποιο IPS 27'' 1440p. Υπάρχει κάποια γνώμη;

https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=5183964,5793633,10500387,16277133

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η AOC αξίζει; Βασικά θέλω οπωσδήποτε IPS. Με προβληματίζει λίγο το 27 ίντσες (αν τελικά το επιλέξω) σε σχέση με την απόσταση και την fullhd ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kirileman είπε

Αυτή η AOC αξίζει; Βασικά θέλω οπωσδήποτε IPS. Με προβληματίζει λίγο το 27 ίντσες (αν τελικά το επιλέξω) σε σχέση με την απόσταση και την fullhd ανάλυση.

σε 27 ίντσες δεν θα πρότεινα 1080 αλλά βεβαία αυτό είναι  άποψη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsoubas είπε

σε 27 ίντσες δεν θα πρότεινα 1080 αλλά βεβαία αυτό είναι  άποψη μου

Στις 24 θα πάω, είδα τώρα μια 24άρα και είναι οκ. Προσπαθώ να αποφασίσω τώρα online, γιατί αν αργήσω, θα πεταχτώ σε κάποιο κατάστημα, θα παρασυρθώ και θα δώσω κάνα 500ρικο και δεν θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kirileman είπε

Αυτή η AOC αξίζει; Βασικά θέλω οπωσδήποτε IPS. Με προβληματίζει λίγο το 27 ίντσες (αν τελικά το επιλέξω) σε σχέση με την απόσταση και την fullhd ανάλυση.

Χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kirileman είπε

Γενική, κυρίως γραφείου, καμιά ταινία, λίγα παιχνίδια.

H aoc που κοιτούσες είναι ιδανική για όσο κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, radiohead είπε

H aoc που κοιτούσες είναι ιδανική για όσο κοστίζει.

Την έχω πάρει από το απόγευμα, καλή είναι για τα λεφτά της. Όταν αλλάξω σύστημα, θα την πάω στο γραφείο και θα πάρω κάποια καλύτερη και μάλλον μεγαλύτερη για το σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kirileman είπε

Την έχω πάρει από το απόγευμα, καλή είναι για τα λεφτά της. Όταν αλλάξω σύστημα, θα την πάω στο γραφείο και θα πάρω κάποια καλύτερη και μάλλον μεγαλύτερη για το σπίτι.

Όταν λες καλύτερη; Για όσα περιεγραψες που δεν καλύπτει; Είδα ότι κυμαινοσουν σε budget κάτω των 150€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, radiohead είπε

Όταν λες καλύτερη; Για όσα περιεγραψες που δεν καλύπτει; Είδα ότι κυμαινοσουν σε budget κάτω των 150€

Σίγουρα IPS, 27άρα, μεγαλύτερης ανάλυσης, με HDR, ίσως λιγότερο glow (αν τα περισσότερα χρήματα μπορούν να το εξασφαλίσουν αυτό) κλπ. Όλα αυτά, το λίγο που έψαξα, τα βρήκα σε τιμές 500ρικου. Προφανώς και θα πρέπει να δώσω παραπάνω από 150.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2019 στις 11:46 ΜΜ, kirileman είπε

Την έχω πάρει από το απόγευμα, καλή είναι για τα λεφτά της. Όταν αλλάξω σύστημα, θα την πάω στο γραφείο και θα πάρω κάποια καλύτερη και μάλλον μεγαλύτερη για το σπίτι.

Για πες γνώμη για το 27"- fhd ανάλυση, που οι περισσότεροι αποτρέπουν;

Πώς σου φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Για πες γνώμη για το 27"- fhd ανάλυση, που οι περισσότεροι αποτρέπουν;

Πώς σου φαίνεται;

Την 24αρα πήρα, γιατί τη δουλεύω σε απόσταση 50 εκ και πιο κοντά. Αν έπαιρνα την 27αρα, ίσως αναγκάζουν να πάω λίγο πιο πίσω (όσο το επιτρέπουν οι διαστάσεις του γραφείου και του χώρου) και θα μείωνα και το glow. Όπως βλέπω τώρα την 24άρα, έχουν δίκιο όσοι λένε ότι στις 27 ίντσες θες μεγαλύτερη ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kirileman είπε

Την 24αρα πήρα, γιατί τη δουλεύω σε απόσταση 50 εκ και πιο κοντά. Αν έπαιρνα την 27αρα, ίσως αναγκάζουν να πάω λίγο πιο πίσω (όσο το επιτρέπουν οι διαστάσεις του γραφείου και του χώρου) και θα μείωνα και το glow. Όπως βλέπω τώρα την 24άρα, έχουν δίκιο όσοι λένε ότι στις 27 ίντσες θες μεγαλύτερη ανάλυση.

Eίπες μετά για 27" και νόμιζα ότι είχες πάρει τέτοια.
Κι εγώ τώρα 24" fhd έχω, ο λόγος που το σκέφτομαι για την ανάλυση σε 27", είναι ότι δεν κάνω συχνά αναβάθμιση, οπότε φοβάμαι μήπως μετά από κάποιο καιρό δεν αντέχει στη συγκεκριμένη ανάλυση, την qhd, ειδάλλως νομίζω ότι όντως είναι ιδανική γι'αυτές τις ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...