Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνει φίλος ένα monitor να συνδέσει πάνω μόνο το ps4 pro. 

Μέχρι τα 500 ευρώ.

Τι προτείνετε; 

Μήπως δεν αξίζει και καλύτερα να πάρει μια 40 tv 4k;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 22/1/2020 στις 3:04 ΜΜ, nik the greek 74 είπε

μια χαρα οθονες και οι δυο ........ https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-vg27aq

κατω-κατω στο rtings την συγκρινει με την gl850 .....

Τελικά ποια επέλεξες ; Είμαι στο ίδιο δίλημμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/4/2020 στις 4:23 ΠΜ, zakailiou είπε

Η παρακάτω πιστεύω θα παίξει δυνατά στις επιλογές UW 34 ... 144 Hz 
https://www.guru3d.com/news-story/iiyama-releases-gb3461wqsu-red-eagle-with-freesyncips-144hz-and-3440x1440-resolution.html

Ανταγωνιστής της VA AOC CU34G2X , που αναφέρονται πολλά θεματακια με g sync compatibility flickering  αλλά λύνονται με πειραματισμό στο cru tool στο Hz range. Οι περισσότερες έχουν flickering κάτω από 50fps . 

Δεν είναι και curved η συγκεκριμένη σε αυτό το price range μπορεί να βοηθήσει στο να έχει και καλύτερη ομοιομορφία . Imo το bleed είναι πιο δύσκολο στα curved 

Επεξ/σία από dem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας.

Σκεφτομαι να παρω αυτην την οθονη https://www.officestore.gr/shop/monitors/οθόνες-monitors/viewsonic-monitor-xg2405-23-8-gaming-ips-hdmi-displayport-speakers 
Την θέλω για gaming και προγραμματισμο για το συστήμα της υπογραφής μου.

Θα μου προτεινετε καποια αλλη ή να προχωρησω στην αγορα της ;
Επισης εχει αγορασει κανεις απο το καταστημα του λινκ επειδη εψαξα λιγο και δεν βρηκα καποια κριτικη...
 

Επεξ/σία από MarKad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, MarKad είπε

Καλησπερα σας.

Σκεφτομαι να παρω αυτην την οθονη https://www.officestore.gr/shop/monitors/οθόνες-monitors/viewsonic-monitor-xg2405-23-8-gaming-ips-hdmi-displayport-speakers 
Την θέλω για gaming και προγραμματισμο για το συστήμα της υπογραφής μου.

Θα μου προτεινετε καποια αλλη ή να προχωρησω στην αγορα της ;
Επισης εχει αγορασει κανεις απο το καταστημα του λινκ επειδη εψαξα λιγο και δεν βρηκα καποια κριτικη...
 

Παιδια κανεις μια βοηθεια ; Την χρειαζομαι αμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2020 στις 2:23 ΜΜ, MarKad είπε

Παιδια κανεις μια βοηθεια ; Την χρειαζομαι αμεσα

Γράψε πόσα λεφτά και ποια κάρτα γραφικών γιατί δε βλέπουμε υπογραφές από android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Γράψε πόσα λεφτά και ποια κάρτα γραφικών γιατί δε βλέπουμε υπογραφές από android

Περιμένω από eShop την AOC 24G2U με 169 που την πήρα.

GTX 1660 SUPER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Άψογα. 

Έχω λίγο τις επιφυλάξεις μου επειδή ακούω διάφορα ότι σου φέρνουν οθόνες που έχουν επιστραφεί από όλους και πως δεν είναι σφραγισμένες και ότι έχει καμμένα πίξελ και άλλα χιλιαδυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2020 στις 9:45 ΠΜ, SakafliaC είπε

Έχω το monitor της υπογραφής μου. 24αρι TN 180Hz και Gsync το οποίο πραγματικά χρυσοπλήρωσα και εκ των υστέρων μετανιώνω βλέποντας ότι δεν κάνει κάποια τρελή διαφορά, ειδικά όταν με αρκετά λιγότερα χρήματα έπαιρνα ips.

Έχουν αρχίσει λοιπόν και μου μπαίνουν δαίμονες να το δώσω για κάποιο 24αρι IPS ΣΤΑ 144Ηz.

Απ ότι βλέπω έχω 4 επιλογές μόνο.

Ποια η γνώμη σας, αξίζει να θυσιάσω το Gsync για IPS αντί ΤΝ monitor? Χρήση καθαρά gaming.

Καθαρό gaming καλά είσαι με το tn. Αν αλλάξεις θα πας σε μεγαλύτερες ιντσες και ανάλυση οπότε μάζευε χαλαρά χαλαρά.

1 λεπτό πριν, MarKad είπε

Έχω λίγο τις επιφυλάξεις μου επειδή ακούω διάφορα ότι σου φέρνουν οθόνες που έχουν επιστραφεί από όλους και πως δεν είναι σφραγισμένες και ότι έχει καμμένα πίξελ και άλλα χιλιαδυο...

Αν έχει καμμένα πίξελ θα τη γυρίσεις επιτόπου ρε συ. Έχει καλή υποστήριξη η aoc εκτός αν είναι παραεισαγωγη και έχεις να κάνεις μόνο με eshop που δε νομίζω αλλά και πάλι εννοείται θα την επιστρεψεις. Στο μεταξύ είναι τζάμπα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, 

Σκέφτομαι να πάρω αυτή την οθόνη https://www.skroutz.gr/s/17718106/AOC-CQ32G1.html ποια είναι η γνώμη σας;; 

Τώρα έχω την LG dm2350d 3D, Το σύστημα είναι το εξής : 16gb 3200mhz,amd ryzen 3 3200g, gigabyte B450m DS3H, ssd Samsung evo 250gb,1tb hdd... Την θέλω για παιχνίδια και ταινίες,σειρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελουμε μια οθονη 24" για επεξεργασια φωτογραφιών..
λογικα IPS, υψηλό contrast ratio, υψηλό ποσοστό σε αναπαράσταση χρωμάτων srgb και adobergb

τι προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά κάποια πρόταση για το πώς να καθαρίζω την οθόνη και να μην αφήνει βουρτσιές; Δοκίμασα και με πανί και με χαρτί κουζίνας αλλά αφήνει. Είναι ματ το πάνελ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, yiannis1991 said:

Παιδιά κάποια πρόταση για το πώς να καθαρίζω την οθόνη και να μην αφήνει βουρτσιές; Δοκίμασα και με πανί και με χαρτί κουζίνας αλλά αφήνει. Είναι ματ το πάνελ..

Πανάκι με μικροΐνες, ένα νωπό κι ένα στεγνό για σκούπισμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Πανάκι με μικροΐνες, ένα νωπό κι ένα στεγνό για σκούπισμα. 

κανονικο νερο βαζεις ομως;
μηπως αποσταγμενο; η ειδικο υγρο για οθονες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...