Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/7/2020 στις 5:54 ΜΜ, equi1908 είπε

Ψάχνω οθόνη για:

1) Gaming μόνο με PS4 pro - 4k & HDR

2) δουλειά γραφείου με αρκετά παράθυρα/ προγράμματα/ Excel ανοιχτά - συνδεδεμένη σε laptop με hdmi

Ξεκίνησα για ultra wide αλλά απορρίφθηκε λόγω κονσόλας.  Ψάχνω κάτι μεταξύ 27" & 32" με όσο το δυνατόν πιο μαζεμενο budget

Αυτή τη στιγμή εχω την Dell u2515h

Θες οπωσδήποτε να αντικαταστήσεις αυτή που έχεις λόγω ανάλυσης;

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, equi1908 είπε

Ναι για να εκμεταλλευτώ καλύτερα το PS4 pro και πάω σε περισσότερες ιντσες

Και εγώ ψάχνομαι για monitor για gaming με κονσόλες. Είμαι ανάμεσα στα Asus VG289Q 28άρι IPS panel και LG 32UL500-W 32άρι VA panel.

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Και εγώ ψάχνομαι για monitor για gaming με κονσόλες. Είμαι ανάμεσα στα Asus VG289Q 28άρι IPS panel και LG 32UL500-W 32άρι VA panel.

Την LG την έχω δει και εγώ, πολύ την ζαχαρώνω.. Θέλω να δω αν την πετύχω σε κάποιο καλύτερο deal από amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..!!

Ειμαι σε αναζητηση οθόνης για το Mac Mini 2020, αναλυση 4Κ/5Κ για να εκμεταλευτω το hiDPI του MacOS και μεγεθος 27-32". Budget εως 500€. Δεν με ενδιαφερει να συνδεσω κονσολα πανω της, να εχει απλα καλα χρωματα/καθαροτητα γραμματοσειρων. 

Εχετε καμια καλη προταση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα είχα 2 μόνιτορ 27αρια 2560*1440 60ηζ

Τα οποία σε μικρό διάστημα χαλασανε.

Πήρα για αρχή μια LG 27GL850-B που είναι το main gaming monitor πλέον.

Ψάχνω μια 27αρα ίδια ανάλυση....κυρίως ips τα άλλα spec ψιλό αδιάφορα...vfm για χρήση extend desktop.

 

Έχω μείνει καιρό με ένα μόνιτορ οπότε πείτε κάτι καλό να προχωρήσω σε άμεση αγορά. Ευχαριστώ 

 

Υγ. Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο και το χρήμα να πάω σε κάτι μεγαλύτερο σε ίντσες...υπάρχει κάτι που αξίζει πραγματικά να.το τσεκάρω? Ανοιχτός σε προτάσεις 

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2020 στις 11:04 ΠΜ, LuNaTiC είπε

https://www.displaydb.com/compare/asus-pb278qv/dell-ultrasharp-u2719d

+ aoc q27p1 

Μεταξύ αυτών τί λέτε?

Την aoc βέβαια αν ψάχνεις vfm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το μοντέλο της AOC q27P1το έχει κανείς να μας πει 2 λόγια; Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν το έχει αξιολογήσει skroutz.

Θα χρειαστώ μια 27αρα για δουλειά κατά βάση στο σπίτι excel,photoshop περισσότερο και μου αρέσει που έχει ηχεία και παίρνει βάση γιατί υπάρχει έλλειψη χώρου στο γραφειακι που θα τοποθετηθεί. https://www.skroutz.gr/s/16030589/AOC-Q27P1.html

Προτείνετε κάτι άλλο σε 27";;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Da_rudakos είπε

Αυτό το μοντέλο της AOC q27P1το έχει κανείς να μας πει 2 λόγια; Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν το έχει αξιολογήσει skroutz.

Θα χρειαστώ μια 27αρα για δουλειά κατά βάση στο σπίτι excel,photoshop περισσότερο και μου αρέσει που έχει ηχεία και παίρνει βάση γιατί υπάρχει έλλειψη χώρου στο γραφειακι που θα τοποθετηθεί. https://www.skroutz.gr/s/16030589/AOC-Q27P1.html

Προτείνετε κάτι άλλο σε 27";;

Αναλογα το budget. Οι περισσότεροι πάνε παραπάνω η στις 32 ιντσες του άλλου vfm της aoc ίσως γι'αυτό https://www.skroutz.gr/s/15946483/AOC-Q3279VWFD8.html

Πόσα διαθετεις; Μην περιμένεις σοβαρά ηχεία πάντως στο μόνιτορ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiohead είπε

Αναλογα το budget. Οι περισσότεροι πάνε παραπάνω η στις 32 ιντσες του άλλου vfm της aoc ίσως γι'αυτό https://www.skroutz.gr/s/15946483/AOC-Q3279VWFD8.html

Πόσα διαθετεις; Μην περιμένεις σοβαρά ηχεία πάντως στο μόνιτορ.

Έχω τη συγκεκριμένη στη δουλειά και τη βρίσκω εξαιρετική, δεν χωράει όμως στο σπίτι.

Είναι οριακά στις διαστάσεις οι 27".

Το pc είναι συνδεδεμένο με ενισχυτή μέσω Bluetooth για μουσική, για κάτι γρήγορο θα βόλευαν τα ηχειακια, ώστε να διώξω 2 logitech z120 που έχω για τέτοια χρήση.

Η χρήση θα είναι 3-5 ώρες τη βδομάδα στη καλύτερη περίπτωση οπότε δεν ξέρω και αν αξίζει να ανέβω σε budget.

Θα ήθελα μια πρόταση για κάτι καλύτερο πάντως.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Da_rudakos είπε

Έχω τη συγκεκριμένη στη δουλειά και τη βρίσκω εξαιρετική, δεν χωράει όμως στο σπίτι.

Είναι οριακά στις διαστάσεις οι 27".

Το pc είναι συνδεδεμένο με ενισχυτή μέσω Bluetooth για μουσική, για κάτι γρήγορο θα βόλευαν τα ηχειακια, ώστε να διώξω 2 logitech z120 που έχω για τέτοια χρήση.

Η χρήση θα είναι 3-5 ώρες τη βδομάδα στη καλύτερη περίπτωση οπότε δεν ξέρω και αν αξίζει να ανέβω σε budget.

Θα ήθελα μια πρόταση για κάτι καλύτερο πάντως.

Ευχαριστώ!

Ε τότε όντως δεν αξιζει. Να έπαιζες και κανένα παιχνίδι να σου έλεγα να ανέβεις ένα εικοσάρικο για την pb278vq που έχει και FreeSync αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος. Go for it.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 32αρι που λέτε με αναλυση 2560Χ1440 δεν χάνει λίγο ανάλυση κτλ? Δεν είναι καλύτερα σε αυτές τις ίντσες να έχεις λίγο μεγαλύτερη ανάλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...