Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν πληρώνεις από το balance σε συνάλλαγμα 1) το paypal κάνει αναγκαστικά τη μετατροπή του νομίσματος με τη δική του ασύμφορη ισοτιμία και 2) η τράπεζα σε χρεώνει προμήθεια για την αγορά σε συνάλλαγμα (μπορείς να βρεις την προμήθεια στο Τιμολόγιο Βασικών Εργασιών της Alpha).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω για να πληρωσω με την ισοτημια της alpha αλλα τα χρηματα να φυγουν απο το balance γινεται?
γενικα να μην πληρωσω με την ισοτημια του paypal αλλα να εχω και μια ασφαλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπλε λέιζερ 4+W . Οχι mW. Είναι από τα ισχυρά.

Δεν ξέρεις τι ωραίο είναι να ψάχνεις τα αστέρια,με μιά τέτοια ισχυρή δέσμη, άμα γνωρίζεις βέβαια ότι δεν πετάει αεροπλάνο από πάνω.

Παιχνίδι βασικά,επικίνδυνο όμως,και γι αυτό θέλει προστασία.

 

Εγω εχω πάρει ενα πρασσινο απο BG 50mw λεει αλλα σπίρτο δεν αναβει. Το βραδυ φέγγει και αυτο τα αστερια κ φαινεται η δεσμη. Το χρησιμοποιω και μεσα στο σπίτι αλλά προσέχω να μη χτυπάω άσπρους τοίχος γιατί οι αντανακλάσεις είναι δυνατές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου απέρριψε την χρεωστική και δεν μπορώ να την ξαναβάλω...!! Τι να κάνω, να πάω στην τράπεζα να βγάλω άλλη ή υπάρχει και άλλη λύση;;;;; 

Aν θελεις λύση βγαλε μια καρτα εξωτερικού και ξεχνα τις ελληνικες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θελεις λύση βγαλε μια καρτα εξωτερικού...

Πιθανό ποσοσοστό συμφορουμιτών επί τοις εκατό % που μπορούν?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τηλεφώνημα θα λύσεις γρήγορα το πρόβλημα.

Μόλις έχασα μια δημοπρασία στο eBay ..

 

Εχω άλλη μια απορία ..

Αν κανω αγορα/δημοπρασία , με τη χρεωστική (επειδη ακομα δεν εκανα το έμβασμα στο PayPal ) , και μου απόρριψη τη καρτα , σημαινει οτι χάνω την αγορα

Ή εχω περιθώριο 1-2 μερες μεχρι να φορτωθεί το balance ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια; Μπορείς να με ενημερώσεις περί του θέματος;;; 

Επιλογή                                                                 Αξιολόγηση 1 έως 10 (απο προσωπική χρήση, συμβατότητα με                                                                                      paypal ebay,ταχύτητα εκτέλεσης εντολών, τεχνική υποστήριξη)

1. Leupay                                                                                                       10

2. Revolut                                                                                                        5

3. Number26 (αν έχεις διαβατήριο)                                                   (δεν έχω - δεν σχολιάζω)

Πιθανό ποσοσοστό συμφορουμιτών επί τοις εκατό % που μπορούν?

100%  Αν θέλουν....μπορούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έχασα μια δημοπρασία στο eBay ..

 

Εχω άλλη μια απορία ..

Αν κανω αγορα/δημοπρασία , με τη χρεωστική (επειδη ακομα δεν εκανα το έμβασμα στο PayPal ) , και μου απόρριψη τη καρτα , σημαινει οτι χάνω την αγορα

Ή εχω περιθώριο 1-2 μερες μεχρι να φορτωθεί το balance ?

 

Σ' αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεσαι επικοινωνία με τον πωλητή επικαλούμενος λόγους σχετικούς με τα CC, για να κερδίσεις χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ame="Theodore41" post="54780710" timestamp="1460283264"]

 

 

 

Εγω εχω πάρει ενα πρασσινο απο BG 50mw λεει αλλα σπίρτο δεν αναβει. Το βραδυ φέγγει και αυτο τα αστερια κ φαινεται η δεσμη. Το χρησιμοποιω και μεσα στο σπίτι αλλά προσέχω να μη χτυπάω άσπρους τοίχος γιατί οι αντανακλάσεις είναι δυνατές!

http://www.banggood.com/SHARP-EAGLE-ZQ-LA-301-Blue-445nm-5MW-Buring-Laser-Pointer-p-1014556.html .Πολύ καλό για τα λεφτά του.Και με διακόπτη ασφαλείας,με κλειδί πίσω.Μην κοιτάς που  λέει 5mW.Αμα κοιτάξεις τα specs,θα δεις που λέει 1,3-1,5W.

http://www.banggood.com/405nm-445nm-532nm-Anti-Blue-Viole-Light-Laser-Goggles-With-Bag-p-69211.html .Να πάρεις οπωσδήποτε τα γυαλιά.4€ έχουν,ενώ ματάκια έχεις μόνον δύο...

Aν θελεις λύση βγαλε μια καρτα εξωτερικού και ξεχνα τις ελληνικες

Αμα υπάρχουν λεφτά έξω,μπορούμε να βγάλουμε πιστωτική δηλαδή,με βάση αυτά,ή περισσότερο συμφέρει χρεωστική;Τι είναι πιο καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...