Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να προσθέσω bank account σε νέο paypal λογαριασμό αλλά λαμβάνω: cannot add bank account at this time

 

είναι προσωρινό πρόβλημα του paypal ή έχει σχέση με τα capital controls? Υποτίθεται ότι δέχονται από Ελληνικές τράπεζες, απ'ότι λέει στη σελίδα add bank account.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβαλε κάποιος τις τελευταίες μέρες χρήματα από winbank με έμβασμα στο paypal; Στο site της τράπεζας γράφει οτι δεν είναι δυνατή η μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό μέχρι 30/04.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλε κάποιος τις τελευταίες μέρες χρήματα από winbank με έμβασμα στο paypal; Στο site της τράπεζας γράφει οτι δεν είναι δυνατή η μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό μέχρι 30/04.

Αφού το λέει μην περιμένεις να στείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ προσπάθησα προχθές και απορρίφθηκε το αίτημα. Με πληροφόρησαν από την Πειραιώς ότι για αυτό το μήνα έχει καλυφθεί το συνολικό διαθέσιμο ποσό από τις 15/4, ενώ το Μάρτιο υπήρχε διαθέσιμο ποσό μέχρι τις 30/3. Περιμένουμε το Μάιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον επόμενο μήνα θα λένε οτι το συνολικό διαθέσιμο καλύφθηκε από τις 5 πρώτες μέρες του μήνα. Προφανώς εννοούν το συνολικό ποσό που επιτρέπει η τράπεζα για όλους τους πελάτες και όχι ατομικά για τον καθένα, κάτι το οποίο δε μπορεί να διασταυρωθεί. Από προφάσεις άλλο τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις μεταχρονολογημένη συναλλαγή την 1η του μηνός για να γίνει αυτόματα η μεταφορά.

Να ξέρετε όμως οτι 4 Μαίου θα εκτελεστεί λόγω Πάσχα και Πρωτομαγιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις μεταχρονολογημένη συναλλαγή την 1η του μηνός για να γίνει αυτόματα η μεταφορά.

Να ξέρετε όμως οτι 4 Μαίου θα εκτελεστεί λόγω Πάσχα και Πρωτομαγιάς.

Ωραίος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Προφανώς εννοούν το συνολικό ποσό που επιτρέπει η τράπεζα για όλους τους πελάτες και όχι ατομικά για τον καθένα, κάτι το οποίο δε μπορεί να διασταυρωθεί. Από προφάσεις άλλο τίποτα.

 

Αυτο ακριβώς εννοούν, το συνολικό ποσό (κάπου στα 19.000.000 ευρω είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοούσα, το συνολικό ποσό. Γιατί, πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια οδηγία να κόβονται τα εμβάσματα προς Paypal;

Εγώ,στην προσπάθεια μου να αγοράσω το ανταλλακτικό χθες,προσπάθησα και με PayPal,οπότε μου έβγαλε μία γραμμή με κόκκινα γράμματα,κάτι που για πρώτη φορά το έβλεπα,και μου έλεγε να προσπαθήσω με μία κάρτα,ή να τους πάρω τηλ,και μου έδιναν έναν αριθμό  που άρχιζε από μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρτα απο τραπεζα πειραιως και δεν μπορω ουτε μεσω paypal αλλα ουτε απο το aliexpress με τη καρτα.....

Ξεχνα τις ελληνικες καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρτα απο τραπεζα πειραιως και δεν μπορω ουτε μεσω paypal αλλα ουτε απο το aliexpress με τη καρτα.....

 

Κι ούτε θα μπορέσεις. Τα είπαμε αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

έχω φορτώσει τον εικονικό μου λογαριασμό στο paypal όπως διάβασα στις οδηγίες και προσπαθώ να κάνω αγορά στο iherb το οποίο όμως όταν με όμως με κάνει redirect στο Paypal για να πληρώσω μου ζητά να βάλω στοιχεία κάρτας. Τι κάνω λάθος? 

Edited: Τα κατάφερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

έχω φορτώσει τον εικονικό μου λογαριασμό στο paypal όπως διάβασα στις οδηγίες και προσπαθώ να κάνω αγορά στο iherb το οποίο όμως όταν με όμως με κάνει redirect στο Paypal για να πληρώσω μου ζητά να βάλω στοιχεία κάρτας. Τι κάνω λάθος? 

Edited: Τα κατάφερα :)

 

Καλό θα ήταν να αναφέρεις τι έκανες λάθος και πως τελικά τα κατάφερες, γιατί έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα από μερικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...