Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πήρα ip camera στα €44,65 απο banggood.com(με Πειραιώς κάρτα).

Σε aliexpress.com εχω δοκιμάσει δεν γίνεται.

 

Τουλάχιστον κάτι είναι και αυτό.Αν μπορούσα να πείσω και καναν πωλητη να τον πληρώσω σε δόσεις για αντικείμενα άνω των €60 θα ταν καλά αλλα για την ώρα πήρα κάτι που ήθελα.

 

lightinthebox.com

dealextreme.com

geekbuying.com

 

Τα άνωθεν θα τα δοκιμάσω να δώ σε καλώδια ethernet πχ της Xiaomi cat6 premium αν τα έχουν οι παραπάνω και αναλόγως του αποτελέσματος ξαναστέλνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες κι'εγω  εχω πειραιως prepaid,βλεπω οτι αγοραζετε απο banggood μαλλον ειμαστε σε καλο δρομο.

Ξερουμε εαν υπαρχει οριο?

η εαν πρεπει να περιμενουμε να προστεθουν αυτα που βγαζουμε?

πχ εγω θελω ενα κινητο απο vickmall που εχει 200 ευρα,θα πρεπει να περιμενω 4 μερες ωστε να προστεθουν τα 60ρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και ενα pledge σε Kickstarter project (μεσω Amazon payments Παιζει).Το Project τελειωνει σε 11 μερες οποτε να δουμε να θα τελεσφορίσει η συναλλαγή...


Και επίσης σε Amazon.de έκανα παραγγελία κάτι με €11.Λέει successful αλλά θα δούμε τις επόμενες μέρες αν θα γίνει κι αυτό.

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Είδα φως στο τούνελ!!!

 

Διατηρώ ένα email στην google και έχω συνδέσει για πληρωμή αυτόματα με την πιστωτική μου κάρτα Eurobank.

Τόσες μέρες μου ερχόταν email απόρριψης (λογικό), αλλά σήμερα μου πέρασε η πληρωμή και μου ήρθε το τιμολόγιο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα μια  μικρο αγορά από το banggood με  VIRTUAL MASTERCARD της Εθνικής Τράπεζας. Στο allbuy (που ήταν πιο φτηνό) έφαγα άκυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγγνώμη αν βγαίνω off topic.

 

Σήμερα μίλησα με έναν από τους πιο γνωστούς στο χώρο των εισαγωγών κινητών τηλεφώνων στην Ελλάδα και μου ανέφερε πως η UPS και DHL ( μεταφορικές ) έχουν κάνει κάτι σαν αντικαταβολή για την χωρά μας.

Αγοράζουν δηλαδή το προϊόν (μέχρι 3500) και τους πληρώνεις εδώ.

Έχει ακούσει κάποιος κάτι?

Εγώ παντός πρωί πρωί την Δευτέρα θα επικοινωνήσω μαζί τους να δω αν ισχύει.

 

 

Αυτό δεν το κατάλαβα..

Πώς αγοράζουν αυτοί;

Δηλ. λειτουργούν ως εταιρεία μεσολάβησης αγοράς;

 

 

Ναι σαν μεσολαβητές, με κάποια χρέωση φυσικά.

Απλά το ποσό των 3500€ είναι μεγάλο και αρκετά χρήσιμο…

Απλά για να μην παραπληροφορήσω θα σας ενημερώσω την Δευτέρα μόλις μάθω από τις ίδιες τις εταιρίες γιατί μπορεί να άφορα μόνο χονδρική…

 

Λοιπόν παιδία μόλις το επιβεβαίωσα με UPS…

Άμα θέλετε κάτι από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα εξωτερικού μπορείτε να το παραγγείλετε, σας το πληρώνει η UPS και τους δίνετε τα λεφτά μετρητά ή πιστωτική… όριο δεν μου ανάφεραν άλλα 2000€ με εξυπηρετούνε.

 

Εγώ προσωπικά λόγο δουλείας είναι να παραγγείλω  ένα PC άπλα είναι ακριβό και εδώ τα περισσότερα κομμάτια είναι είτε out of stock είτε πανάκριβα….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...