Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδία μόλις το επιβεβαίωσα με UPS…

Άμα θέλετε κάτι από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα εξωτερικού μπορείτε να το παραγγείλετε, σας το πληρώνει η UPS και τους δίνετε τα λεφτά μετρητά ή πιστωτική… όριο δεν μου ανάφεραν άλλα 2000€ με εξυπηρετούνε.

 

Εγώ προσωπικά λόγο δουλείας είναι να παραγγείλω  ένα PC άπλα είναι ακριβό και εδώ τα περισσότερα κομμάτια είναι είτε out of stock είτε πανάκριβα….

μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες? Διότι εγώ πείρα τηλέφωνο και μου είπαν ΟΧΙ. Πια UPS πείρες, τι ακριβώς ζήτησες.

 

εγώ τους ζήτησα να στείλω τα λεφτά με πιστωτική να μου αγοράσουν μια κάρτα prepaid για το swtor και να μου δώσουν τον κωδικό...είπαν ΟΧΙ, δεν έχουμε τέτοιες υπηρεσίες. Άλλο κατάστημα εκτός απο banggood υπάρχει για κάρτες prepaid?

 

το banggood δεν πουλα βιντεο παιχνιδια.

 

πάντως τόσες σελίδες διάβασα μέσα σε φόρουμ πληροφορικής και όλοι γράφουν για προϊόντα εκτός πληροφορικής... κάτι για video games? Prepaid cards?

 

από οτι έχω καταλάβει παίζει ρόλο από πια προστασία/καθεστώς βρίσκετε το κάθε κατάστημα. Πχ οτιδήποτε έχει σχέση με SKRILL απορρίπτονται οι κάρτες μας!  To banggood είναι με trustwave

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παιδία μόλις το επιβεβαίωσα με UPS…

Άμα θέλετε κάτι από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα εξωτερικού μπορείτε να το παραγγείλετε, σας το πληρώνει η UPS και τους δίνετε τα λεφτά μετρητά ή πιστωτική… όριο δεν μου ανάφεραν άλλα 2000€ με εξυπηρετούνε.

 

Εγώ προσωπικά λόγο δουλείας είναι να παραγγείλω  ένα PC άπλα είναι ακριβό και εδώ τα περισσότερα κομμάτια είναι είτε out of stock είτε πανάκριβα….

 

Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις,

πως μπορει να γινει αυτο;

Ποια η διαδικασια, τα βηματα;

Ειλικρινα με ενδιαφερει πολυ, καθως στην Ελλαδα που ζουμε, μπορει να αρθουν καποια στιγμη τα cc,

και μετα να επανελθουν παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδία μόλις το επιβεβαίωσα με UPS…

Άμα θέλετε κάτι από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα εξωτερικού μπορείτε να το παραγγείλετε, σας το πληρώνει η UPS και τους δίνετε τα λεφτά μετρητά ή πιστωτική… όριο δεν μου ανάφεραν άλλα 2000€ με εξυπηρετούνε.

 

Εγώ προσωπικά λόγο δουλείας είναι να παραγγείλω  ένα PC άπλα είναι ακριβό και εδώ τα περισσότερα κομμάτια είναι είτε out of stock είτε πανάκριβα….

 

 

Πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση, σου θυμίζω ότι, εάν εννοείς την UPS που είναι courier, για τον εκτελωνισμό του δέματος θα πληρώσεις, εκτός από τα γνωστά (ΦΠΑ και δασμό για αξία πάνω από 150€), και αμοιβή εκτελωνιστή, αποθήκευτρα και άλλα μικροέξοδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες? Διότι εγώ πείρα τηλέφωνο και μου είπαν ΟΧΙ. Πια UPS πείρες, τι ακριβώς ζήτησες.

 

εγώ τους ζήτησα να στείλω τα λεφτά με πιστωτική να μου αγοράσουν μια κάρτα prepaid για το swtor και να μου δώσουν τον κωδικό...είπαν ΟΧΙ, δεν έχουμε τέτοιες υπηρεσίες. Άλλο κατάστημα εκτός απο banggood υπάρχει για κάρτες prepaid?

 

το banggood δεν πουλα βιντεο παιχνιδια.

 

πάντως τόσες σελίδες διάβασα μέσα σε φόρουμ πληροφορικής και όλοι γράφουν για προϊόντα εκτός πληροφορικής... κάτι για video games? Prepaid cards?

 

από οτι έχω καταλάβει παίζει ρόλο από πια προστασία/καθεστώς βρίσκετε το κάθε κατάστημα. Πχ οτιδήποτε έχει σχέση με SKRILL απορρίπτονται οι κάρτες μας! To banggood είναι με trustwave

Εσύ ήθελες να κάνουν το μεσάζοντα και σωστά σου απάντησαν όχι.

Αυτό που λέει ο φίλος είναι αντικαταβολή απο το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση, σου θυμίζω ότι, εάν εννοείς την UPS που είναι courier, για τον εκτελωνισμό του δέματος θα πληρώσεις, εκτός από τα γνωστά (ΦΠΑ και δασμό για αξία πάνω από 150€), και αμοιβή εκτελωνιστή, αποθήκευτρα και άλλα μικροέξοδα.

Για εκτός Ε.Ε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις,

πως μπορει να γινει αυτο;

Ποια η διαδικασια, τα βηματα;

Ειλικρινα με ενδιαφερει πολυ, καθως στην Ελλαδα που ζουμε, μπορει να αρθουν καποια στιγμη τα cc,

και μετα να επανελθουν παλι.

 

Θα πρέπει να μιλήσω με scan.uk και να σου πω…

 

Πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση, σου θυμίζω ότι, εάν εννοείς την UPS που είναι courier, για τον εκτελωνισμό του δέματος θα πληρώσεις, εκτός από τα γνωστά (ΦΠΑ και δασμό για αξία πάνω από 150€), και αμοιβή εκτελωνιστή, αποθήκευτρα και άλλα μικροέξοδα.

 

Έμενα δεν μου είπαν για κάποια εξτρά έξοδα γιατί τους ρώτησα νομίζω είναι στα 50-60€…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έμενα δεν μου είπαν για κάποια εξτρά έξοδα γιατί τους ρώτησα νομίζω είναι στα 50-60€…

 

 

Εάν η αγορά σου θα γίνει από Αμερική, θα υπολογίζεις αυτά που έγραψα, για τον εκτελωνισμό.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο σχετικό νήμα της υπογραφής μυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδία μόλις το επιβεβαίωσα με UPS…

Άμα θέλετε κάτι από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα εξωτερικού μπορείτε να το παραγγείλετε, σας το πληρώνει η UPS και τους δίνετε τα λεφτά μετρητά ή πιστωτική… όριο δεν μου ανάφεραν άλλα 2000€ με εξυπηρετούνε.

 

Εγώ προσωπικά λόγο δουλείας είναι να παραγγείλω  ένα PC άπλα είναι ακριβό και εδώ τα περισσότερα κομμάτια είναι είτε out of stock είτε πανάκριβα….

θα πρεπει να πληρωσουμε και τελωνειο με την αγορα.Πρεπει να επισκευτουμε ενα καταστημα ups η γινεται να κανουμε παραγγελια και με το τηλεφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν η αγορά σου θα γίνει από Αμερική, θα υπολογίζεις αυτά που έγραψα, για τον εκτελωνισμό.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο σχετικό νήμα της υπογραφής μυ.

 

 

θα πρεπει να πληρωσουμε και τελωνειο με την αγορα.Πρεπει να επισκευτουμε ενα καταστημα ups η γινεται να κανουμε παραγγελια και με το τηλεφωνο?

 

Για αγορές εντός Ευρώπης δεν πληρώνουμε τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι πελατης της UPS ?????(συνηθως το κανουν για πελατες τους εισαγωγεις που επειγονται για καποιο ανταλλακτικο  

 

η κατι αλλο)  γιατι χωρις να σε ξερουν νομιζεις οτι θα μπουν σε διαδικασια αντικαταβολης και μολις στο φερουν και σου αναγγειλουν 

 

το κουστουμι να πεις δεν το θελω....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορές εντός Ευρώπης δεν πληρώνουμε τελωνείο.

Ναι αυτο το γνωριζω, αλλα μην παρω κατι απο Κινα για ποιο φτηνα και μου βγει κανενα 80 παραπανω λογο τελωνειου. Αν ειναι το παιρνω απο ελλαδα και τελειωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...