Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Amazon.com  γενικα δεχετε κανονικα πληρωμες με προπληρωμενες,100% εξακριβωμενο δεν ισχυει μονο στο uk , παραθετω και screen shot απο αγορα 31/7 σημερα εγινε ενημερωση για την αποστολη της.

σχετικα με το aliexpress ebay, μεχρι στιγμης δεν ειναι δυνατη η αποδοχη καρτων.

 

amazon sss.bmp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο αλι εξπρες παραγγελνω καθε μερα σχεδον χωρισ κανενα προβλημα!

Αν η απαντηση σου συνοδεοταν και με screen shot θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα;) διοτι δεν καεληξα να κανω την αγορα απ το amazon τυχαια, αλλα με βαση τα σχολια των προηγουμενων σχολιαστων..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν πάντα όταν αναφέρει κάποιος την επιτυχία ή την αποτυχία του, να αναγράφει και είδος κάρτας που χρησιμοποίησε (πιστωτική,προπληρωμένη,χρεωστική), τον τύπο (Visa,mastercard,amex κλπ) αλλά και την τράπεζα.

 

Για να μην δημιουργούμε συγχύσεις σε αυτούς που διαβάζουν την τελευταία σελίδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η απαντηση σου συνοδεοταν και με screen shot θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα;) διοτι δεν καεληξα να κανω την αγορα απ το amazon τυχαια, αλλα με βαση τα σχολια των προηγουμενων σχολιαστων..

 

 

 

σελ 91 αγαπητε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amazon.com ή amazon.co.uk? ή δεν παίζει ρόλο?

δεν παιζει ρολο, αλλος ανεφερε amazon.co.uk πως λειτουργει κανονικα,ετσι κι εγω  με επιφυλακτικοτητα δοκιμασα to amazon.com μιας και δεν υπηρχε το προιον που  ηθελα στο uk και εγεινε κανονικα η πληρωμη

Καλό θα ήταν πάντα όταν αναφέρει κάποιος την επιτυχία ή την αποτυχία του, να αναγράφει και είδος κάρτας που χρησιμοποίησε (πιστωτική,προπληρωμένη,χρεωστική), τον τύπο (Visa,mastercard,amex κλπ) αλλά και την τράπεζα.

 

Για να μην δημιουργούμε συγχύσεις σε αυτούς που διαβάζουν την τελευταία σελίδα.

η καρτα που χρησιμοποιησα ηταν

Πειραιώς Prepaid Virtual Card
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reuters: Στα 5 δισ. το “μαξιλάρι” ρευστότητας για τις τράπεζες

http://www.enikos.gr/international/332761,Reuters-Sta-5-dis-to-maxilari-reystothtas-gia-tis-trapezes.html

 

 

Ίσως αλλάξει σύντομα η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το groupon.gr είναι ελληνικό προφανώς αλλα δέν καταλαβαίνω γιατί δεν δέχεται ALPHA ENTER VISA σε μία προσφορά dominos pizza. (έχω υπεραρκετό υπόλοιπο)

 

edit Δεχτηκε Eurobank mastercard. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

το groupon.gr είναι ελληνικό προφανώς αλλα δέν καταλαβαίνω γιατί δεν δέχεται ALPHA ENTER VISA σε μία προσφορά dominos pizza. (έχω υπεραρκετό υπόλοιπο)<br />

 <br />

edit Δεχτηκε Eurobank mastercard. <br />

</p><p> </p><p>

Και μένα δε μου δεχόταν visa Piraeus την περασμένη εβδομάδα. Ίσως για κάθε κάρτα εχει διαφορετικό πάροχο πληρωμών. Δε ξέρω</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη μια ΠΝΠ που μας αφηνει απεξω.

Ειναι ικανοι να απελευθερωσουν την δυνατοτητα αγορας ουρακοτάγκων απο την πλανητη Αρη,

αλλα οχι τις αγορες απο το εξωτερικο μεσω ιντερνετ, εστω και με ενα 'ποταπό' πλαφον ανα χρηστη!

ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ.

Αλητες.

@#$%^!*&

 

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/986337/erotiseis-kai-apantiseis-gia-ta-capital-controls

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, γι'αυτό που γράφτηκε νωρίτερα για την UPS σας έχω νέα.

Παρήγγειλα απο Γερμανικό κατάστημα με UPS Express αντικείμενο 820€ και θα μου έρθει με αντικαταβολή, βέβαια το κανόνισαν απο το μαγαζί εκεί, δεν πήρα εγώ τη UPS.

 

post-202580-0-75398600-1438622851_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας εξηγείς τη διαδικασία;

Δηλ. μπορούμε να παραγγείλουμε ότι θέλουμε από εξωτερικό μέσω της εταιρείας αυτής;

Ίσως το συγκεκριμένο κατάστημα είχε επιλογή αντικαταβολής και γι'αυτό μπόρεσες να κάνεις την αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...