Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας εξηγείς τη διαδικασία;

Δηλ. μπορούμε να παραγγείλουμε ότι θέλουμε από εξωτερικό μέσω της εταιρείας αυτής;

 

Το μαγαζί μου πρότεινε paypal ή αντικαταβολή αλλά επειδή έτυχαν πολλές γκαντεμιές, δεν μπορώ να κάνω δουλειά με το paypal και τους είπα με αντικαταβολή.

Το μαγαζί είναι το Link.png Site: alternate.de

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω απο Banggood ,ολα καλα με την παραγγελια , αναμενω τωρα να δω αν τραβηξαν τα λεφτα γιατι με την alpha visa enter την δικια μου δεν την δεχοταν και πληρωσα με visa της πειραιως του αδερφου μου αλλα δεν εχει online banking για να το δω αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα προσθέσω και εγώ ότι το πρωί έγινε δεκτή η web buy mastercard της πειραιώς από το Bangood για μια αγορά 40$. Ενώ έχει δεσμευτεί το ποσό απο την κάρτα δεν έχει δοθεί η έγκριση από την τράπεζα να πάρει τα χρήματα το Bangood. To μήνυμα απο to Bangood '' Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day''.

 

Οπότε είμαι σε αναμονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spotify δεν δέχεται κάρτα(τουλάχιστον Alpha Visa).Οι εναλλακτικοί τρόποι πληρωμής είναι paysafe και paypal,πράγμα που σημαίνει ότι πάλι τρώω άκυρο.To μόνο που μένει να δοκιμάσω,είναι να ανανεώσω την συνδρομή μου μέσω itunes card κατευθείαν από το κινητό μου αλλά είναι risky καθώς δεν γνωρίζω εάν θα καταφέρω κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spotify δεν δέχεται κάρτα(τουλάχιστον Alpha Visa).Οι εναλλακτικοί τρόποι πληρωμής είναι paysafe και paypal,πράγμα που σημαίνει ότι πάλι τρώω άκυρο.To μόνο που μένει να δοκιμάσω,είναι να ανανεώσω την συνδρομή μου μέσω itunes card κατευθείαν από το κινητό μου αλλά είναι risky καθώς δεν γνωρίζω εάν θα καταφέρω κάτι!

Άμα έχεις πρόσβαση σε Πειραιώς visa χρεωστική δοκίμασε τη, γιατί σε μένα έπιασε στο spotify

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τράπεζες: Νέες οδηγίες για αναλήψεις, δάνεια και εμβάσματα (3/8/2015, 21:21, protothema.gr)

http://www.protothema.gr/economy/article/498046/eet-nees-odigies-gia-analipseis-daneia-kai-emvasmata-/

 

Άλλαξε κάτι;

Γιατί οι τρόμπες τα κάνουν copy-paste ξανά όλα και δεν βάζουν μόνο τα καινούρια να μην ψαχνώμαστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Η θετικη μου πλευρα...το βλεπω να παιρνει αρκετο χρονο για να μπορουμε να κανουνε και παλι-ανετα αγορες απο το εξωτερικο.

* Η πραγματικοτητα...ειλικρινα βλεπετε να πηγαινει τιποτα καλα για να γινει αρση των cc? Μαλλον πρεπει να περασουμε σε σταδιο προετοιμασιας, τα χειροτερα ειναι μπροστα.

 

Το ξερω, ομως...μιας και εχουν σφιξει τα λουρια, διακοπες ελαχιστες εως καθολου. Λες...δεν γαμιεται, ας παραγγειλω κατι με 20 ευρω απο δω, 20 απο κει, κτλπ. Σε ανεβαζει λιγο, κατι περιμενεις. Και γω θελω 2 tempered glass και ενα καπακι μπαταριας αλλα δεν γινεται. Αναγκαστικα για το πρωτο να δωσω παραγγελια σε ενα σκρουτζομαγαζο μπας και μου τα φερουν και το δευτερο απευθυνθηκα στην αντιπροσωπεια να μου το βρει, Για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

θελω να κανω και εγω μια αγορα απο το amazon.de. Εχει κανει κανεις ?? γινεται ?

Δοκίμασα σήμερα ALPHA VISA και ΠΕΙΡΑΙΩΣ χρεωστική, τίποτα δυστυχώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Η θετικη μου πλευρα...το βλεπω να παιρνει αρκετο χρονο για να μπορουμε να κανουνε και παλι-ανετα αγορες απο το εξωτερικο.

* Η πραγματικοτητα...ειλικρινα βλεπετε να πηγαινει τιποτα καλα για να γινει αρση των cc? Μαλλον πρεπει να περασουμε σε σταδιο προετοιμασιας, τα χειροτερα ειναι μπροστα.

 

Το ξερω, ομως...μιας και εχουν σφιξει τα λουρια, διακοπες ελαχιστες εως καθολου. Λες...δεν γαμιεται, ας παραγγειλω κατι με 20 ευρω απο δω, 20 απο κει, κτλπ. Σε ανεβαζει λιγο, κατι περιμενεις. Και γω θελω 2 tempered glass και ενα καπακι μπαταριας αλλα δεν γινεται. Αναγκαστικα για το πρωτο να δωσω παραγγελια σε ενα σκρουτζομαγαζο μπας και μου τα φερουν και το δευτερο απευθυνθηκα στην αντιπροσωπεια να μου το βρει, Για να δουμε...

Eχεις απολυτο δικιο φιλε μου.Και εγω ετσι το βλεπω.Μην σας κανει εντυπωση που μερικοι λενε για 2 χρονια cc.Εδω το '09 μας λεγανε για 2 χρονια μνημονιο.Το '08 παγωμα στις αυξησεις μισθων γιατι υπαρχουν καποιες μικρες δυσκολιες.Πως ξεκινησαμε και που ειμαστε.

Οταν μπορεσουμε να ψωνισουμε απο εξωτερικο θα πληρωνουμε με ευρω?Θα εχουμε την δυνατοτητα να ψωνισουμε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...