Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα ένα φίλο που ήμασταν μαζί φοιτητές, αυτός από Κύπρο. Όταν επέστρεψε στην πατρίδα του μου είχε ζητήσει αν μπορούσα να του στέλνω βιβλία από εδώ γιατί δικαιούταν ακόμα από τον εύδοξο και θα τα πλήρωνε αυτός με αντικαταβολή. Ήταν μια μικρή ταλαιπωρία αυτό για μένα, το να πηγαίνω στα διάφορα βιβλιοπωλεία να τα μαζεύω, να τα πακετάρω και να τα στέλνω αλλά λέω δεν βαριέσαι, φιλαράκι είναι.  

Τώρα με τα cc ο φίλος από την Κύπρο με έσωσε. Κάνει αυτός τις παραγγελίες που θέλω με την κάρτα του από εκεί, με διεύθυνση αποστολής την δικιά μου και εγώ πάω στην Πειραιώς που έχει λογαριασμό και του κάνω την κατάθεση των χρημάτων.

Σκεφτόμουν λοιπόν, δες πως τα φέρνει η ζωή, πράγματι ότι κάνεις, μπροστά σου θα το βρεις.

Τώρα με το τι θα γίνει με τα cc;Πιστεύω μετά την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών και την επίτευξη συμφωνίας με τους δανειστές στα τέλη του μήνα, τα πράγματα θα χαλαρώσουν. Μπορεί να μη απελευθερωθεί πλήρως η αγορά αλλά τουλάχιστον θα μπορούμε να κάνουμε τις αγορές που λίγο-πολύ  κάνουμε εδώ οι περισσότεροι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπάρχει κανείς άλλος από Κύπρο που χρειάζεται βιβλία;;

 

ΘΕΛΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE ! ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ !

Χτυπα το απο εδω:

http://www.banggood.com/Lenovo-K3-Note-5_5-inch-4G-LTE-MTK6752-64bit-Octa-core-Smartphone-p-973411.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ένα φίλο που ήμασταν μαζί φοιτητές, αυτός από Κύπρο. Όταν επέστρεψε στην πατρίδα του μου είχε ζητήσει αν μπορούσα να του στέλνω βιβλία από εδώ γιατί δικαιούταν ακόμα από τον εύδοξο και θα τα πλήρωνε αυτός με αντικαταβολή. Ήταν μια μικρή ταλαιπωρία αυτό για μένα, το να πηγαίνω στα διάφορα βιβλιοπωλεία να τα μαζεύω, να τα πακετάρω και να τα στέλνω αλλά λέω δεν βαριέσαι, φιλαράκι είναι.  

Τώρα με τα cc ο φίλος από την Κύπρο με έσωσε. Κάνει αυτός τις παραγγελίες που θέλω με την κάρτα του από εκεί, με διεύθυνση αποστολής την δικιά μου και εγώ πάω στην Πειραιώς που έχει λογαριασμό και του κάνω την κατάθεση των χρημάτων.

Σκεφτόμουν λοιπόν, δες πως τα φέρνει η ζωή, πράγματι ότι κάνεις, μπροστά σου θα το βρεις.

Τώρα με το τι θα γίνει με τα cc;Πιστεύω μετά την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών και την επίτευξη συμφωνίας με τους δανειστές στα τέλη του μήνα, τα πράγματα θα χαλαρώσουν. Μπορεί να μη απελευθερωθεί πλήρως η αγορά αλλά τουλάχιστον θα μπορούμε να κάνουμε τις αγορές που λίγο-πολύ  κάνουμε εδώ οι περισσότεροι.

 

ετσι ειναι οι φιλοι τους βοηθαμε και με την πρωτη ευκαιρια μας βοηθανε και αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση, αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Θέλω να αγοράσω μία φανέλα από Ιταλία, από επίσημο κατάστημα ομάδας. Αν χρησιμοποιήσω την πιστωτική μου (Τρ. Πειραιώς) λέτε να έχω τύχη να "περάσει" η αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι γεματο κινεζικες εφαρμογες :confused:

υπάρχει κανείς άλλος από Κύπρο που χρειάζεται βιβλία;;

 

ΘΕΛΩ ΤΟ LENOVO K3 NOTE ! ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ !

Και εγω φιλε μου, παρτο απο skroutz δωσε κατι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ξενοδοχεία στο μπουκινγκ χρεωνουν τα ιδια την καρτα σε μηχανακια pos οποτε ναι...

 

Η airbnb δεν λειτουργει!!

 

Δεν το εκανα κατανοητο μαλλον.

Οταν κανεις κρατηση μεσω booking, το κανεις απο το νετ.

Εκει, δεχεται ελληνικη χρεωστικη;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aδερφέ,να διευκρινήσουμε οτι "couple of weeks" δεν μεταφράζεται απαραίτητα ως "ζευγαρι εβδομαδων" (δύο δηλαδή),αλλά μαλλον θα ηταν ακριβεστερο ως "μερικές εβδομαδες".Κατι που ειναι πολυ υποκειμενικο.Μπορει να εννοει και 2,μπορει και 15....

Με αλλα λόγια,δεν σου ειπε και τίποτα που δεν ήξερες ήδη..

 

 

Σχεδόν μου είχε λείψει.

Φίλε μου, 15 δε νομίζω να είναι. Σίγουρα όχι 2 όμως όπως από βιασύνη κατάλαβα.

 

Ο πεινασμένος, καρβέλια ονειρεύεται... :-D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εκανα κατανοητο μαλλον.

Οταν κανεις κρατηση μεσω booking, το κανεις απο το νετ.

Εκει, δεχεται ελληνικη χρεωστικη;;;;

 

ναι κανονικα. και απαντησα οτι την καρτα σου ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΕΙ το Booking (που ειναι ξενη εταιρεία με ξενη εδρα) αλλα ο ξενοδόχος σε pos (με τα στοιχεία που παρεχεις, δε χρειάζεται η φυσική παρουσία σου). Εφόσον ξεκλειδώθηκαν οι συναλλαγες για ξενοδοχεία παντού, No problem στο booking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως ξέρει κανεις τι έχει γίνει με το papal?

Θελω να κάνω αγορα απο ebay μεσω paypal με prepaid (απο Κίνα ή Αγγλία).

(μια βδομάδα περίπου πριν που δοκίμασα δεν πέρασε η πληρωμή).

 

Ευχαριστω και συγνώμη αν έχει απαντηθεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες καπως να οργανωθουμε και να πιεσουμε καταστασεις προς paypal και ebay δεν γινεται?

Γιατι εχω την εντυπωση πως δεν ειμαστε σαν συνολο αμελητεα ποσοτητα.

Οχι τιποτα αλλο δηλαδη ειναι που μας εχουν ξεκρεμαστους τοσο καιρο και το χειροτερο χωρις καμια ενημερωση σχετικα με καποια αλλαγη της ολης καταστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες καπως να οργανωθουμε και να πιεσουμε καταστασεις προς paypal και ebay δεν γινεται?

Γιατι εχω την εντυπωση πως δεν ειμαστε σαν συνολο αμελητεα ποσοτητα.

Οχι τιποτα αλλο δηλαδη ειναι που μας εχουν ξεκρεμαστους τοσο καιρο και το χειροτερο χωρις καμια ενημερωση σχετικα με καποια αλλαγη της ολης καταστασης.

 

γιατι αυτοί φταίνε; εμεις κλείσαμε τις τραπεζες μας και επιβάλαμε capital control για να μη χρεωκωπήσουν!!! Ισα Ισα, αυτοι χάνουν έσοδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...