Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι αυτοί φταίνε; εμεις κλείσαμε τις τραπεζες μας και επιβάλαμε capital control για να μη χρεωκωπήσουν!!! Ισα Ισα, αυτοι χάνουν έσοδα!

 

εδω φυγανε 38 δις ελληνικες καταθεσεις στο εξωτερικο τα 10 ευρω που ξοδευεις με τη prepaid τους ενοιαξε!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω παιδιά κάτι:

Είπα σε ένα ξένο φόρουμ, ότι παρά τα cc που έχουμε εδώ μπόρεσα και αγόρασα αυτά.

 

Και μου λέει ένας:

Τί θα γίνει λοιπόν, όταν το πακέτο φτάσει εκεί και το τελωνείο δει τα εισαγώμενα αγαθά;

 

Με έβαλε σε σκέψεις!

Λέτε να έχουμε πρόβλημα;

Μια αγορά έκανα 97 ευρώ (που μπορεί να έρθει και "κομμένη" σε διαφορετικά πακέτα), και 1 αγορά 27 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστελα μνμ σε πωλητη απο αμερικη στο ebay για εναλακτικους τροπους πληρωμης λογο cc καi των ρωτησα αν γινεται αγορα μεσω wester union.μου απαντησε οτι δεχεται..λετε να ειναι αξιοπιστη η λυση αυτη ?? παιζει να εχω και προβλημα στο τελωνιο? δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στις αγορες απο αμερικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστελα μνμ σε πωλητη απο αμερικη στο ebay για εναλακτικους τροπους πληρωμης λογο cc καi των ρωτησα αν γινεται αγορα μεσω wester union.μου απαντησε οτι δεχεται..λετε να ειναι αξιοπιστη η λυση αυτη ?? παιζει να εχω και προβλημα στο τελωνιο? δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στις αγορες απο αμερικη...

Γιατί, μπορείς να στείλεις λεφτά στο εξωτερικό με western union; :blink:

Νομίζω ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε κίνηση χρημάτων  προς το εξωτερικό με οποιοδήποτε τρόπο, εκτός αν είναι για συγκεκριμένες ενέργειες/υπηρεσίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστελα μνμ σε πωλητη απο αμερικη στο ebay για εναλακτικους τροπους πληρωμης λογο cc καi των ρωτησα αν γινεται αγορα μεσω wester union.μου απαντησε οτι δεχεται..λετε να ειναι αξιοπιστη η λυση αυτη ?? παιζει να εχω και προβλημα στο τελωνιο? δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στις αγορες απο αμερικη...

Έχει κλειδώσει ΚΑΙ το Western Union (άσε που έχει πολύ φόρους να πληρώσεις για να στείλεις χρήματα ΕΙΔΙΚΑ σε Αμερική). Με Western Union, γίνονται πλέον συναλλαγές μόνο εντός Ελλάδος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλα μία άυλη προπληρωμένη/μή επαναφορτιζόμενη της πειραιώς και μόλις έκανα μία αγορά απο το banggood
δεν έχω e-banking της πειραιώς - ξέρουμε πως μπορείς να ενημερωθείς για το υπόλοιπο της συγκεκριμένης κάρτας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως σου είπανε, δεν γίνεται. Αλλά και να γινόταν:

 

Μακριά από WU, παρά μόνο αν θέλεις να στείλεις χρήματα σε δικό σου έμπιστο άνθρωπο.

Είναι μεν έγκυρη υπηρεσία ως προς την διεκπεραίωση, ΑΛΛΑ αν συμβεί κάτι, δεν έχεις καμία προστασία για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω όπως γίνεται με το paypal (το ότι είναι και η Νο1 επιλογή όλων των scammers εκεί έξω, δεν είναι τυχαίο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλα μία άυλη προπληρωμένη/μή επαναφορτιζόμενη της πειραιώς και μόλις έκανα μία αγορά απο το banggood

δεν έχω e-banking της πειραιώς - ξέρουμε πως μπορείς να ενημερωθείς για το υπόλοιπο της συγκεκριμένης κάρτας???

στο τηλέφωνο 182838

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω παιδιά κάτι:

Είπα σε ένα ξένο φόρουμ, ότι παρά τα cc που έχουμε εδώ μπόρεσα και αγόρασα αυτά.

 

Και μου λέει ένας:

Τί θα γίνει λοιπόν, όταν το πακέτο φτάσει εκεί και το τελωνείο δει τα εισαγώμενα αγαθά;

 

Με έβαλε σε σκέψεις!

Λέτε να έχουμε πρόβλημα;

Μια αγορά έκανα 97 ευρώ (που μπορεί να έρθει και "κομμένη" σε διαφορετικά πακέτα), και 1 αγορά 27 ευρώ.

 

φιλε την εκατσες

 

οκ πλακα κανω

 

εξαλλου στο τελωνειο δεν εχουν ιδεα ποτε τα πληρωσες, αν τα πληρωσες απο ελλαδα η απο εξωτερικο κτλ ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε την εκατσες

 

οκ πλακα κανω

 

εξαλλου στο τελωνειο δεν εχουν ιδεα ποτε τα πληρωσες, αν τα πληρωσες απο ελλαδα η απο εξωτερικο κτλ ;)

Μα όταν μου έρχεται ένα πακέτο έχει πάνω κολλημένη την απόδειξη με το ποσό σίγουρα και από πού έρχεται.

Τώρα δεν ξέρω αν γράφει και ημερομηνία.

 

edit: Α, οκ, δεν το πιασα το τελευταίο στην αρχή.

Λες ότι μπορεί να ήμουν και στο εξωτερικό και να το πλήρωσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς και τώρα αν είσαι διατεθιμένος να ασχοληθείς με bitcoin, ανταλλακτήρια, προμήθειες.

 

Αλλιώς τέλος του χρόνου, αρχές 2016.

Και διαβάζουμε και καμιά σελίδα πιο πίσω εκατό φορές το έχουμε πεί.

Μου φαίνεται πρέπει ανα 5 μηνύματα να το γράφουμε αυτόματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...