Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν κατι στην ελλαδα πωλειται 30 ευρο και καποιος το αγοραζει απο κινα 10 ευρο (ναι, διχως δασμους και ΦΠΑ, γιατι ερχεται τελος παντων χωρις να περασει απο ελεγχο κτλ) ποιος εχει το φταιξιμο για την δυσαρεστη κατασταση (φοροδιαφυγη κτλ)....

 

ο ελληνας πωλητης που το αγοραζει 10 ευρο (απο την κινα κι αυτος και ισως φτηνοτερα λογω χονδρικης και  πολυ πιθανον να φοροδιαφευγει και ισως και να μην αποδιδει ΦΠΑ) και το πουλαει με 300 % κερδος (σε αλλες περιπτωσεις και παραπανω)

ή

ο ελληνας καταναλωτης που αγορασε απο κινα απευθειας, που σιχαθηκε απο την αισχροκερδια και μπουχτισε να βλεπει να τον κοροϊδευουν τοσα χρονια διαφοροι (αλλα και το κρατος που τους επιτρεπει) και να του πουλανε τα σκ...τα για χρυσαφι...

ο ελληνας καταναλωτης που μετα απο τοσα χρονια καταλαβε (χαρη στο ιντερνετ) τι γινεται και θελει κι αυτος να μπορει να αποφευγει την κοροϊδια...

που στο κατω - κατω ακομα και με δασμους μερικες φορες παλι κερδισμενος ειναι...

 

δεν ξερω...ισως ως συνηθως η αληθεια να ειναι καπου στη μεση,

ισως να φταιει ο ανωτερος επιβλεπων και των δυο (το κρατος)

δεν ξερω...αλλα εγω ειμαι με τον αδικημενο και αδυναμο...

Επεξ/σία από dedalos91
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πληρωσες ομως και συ και γω και αλλοι ουτε τα δηλωσαμε για να παρει το κρατος αυτα τα λιγα οποτε ας το αφησουμε αυτο το

 

κομματι και να ασχοληθουμε με το καθαρα εμβασματικο κομματι(πως θα στειλουμε χρηματα εξω αναιμακτα)

 

αν εχουμε λυση εδω ειμαστε την ακουμε και τη συζηταμε ,.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, η συμφωνία ψηφίστηκε οπότε αναμένω να αρχίσουν να ανοίγουν όλες οι κάρτες.

 

Κρατω μια επιφύλαξη για το πόσο σύντομα θα γίνει αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλες 2 παραγγελίες απο banggood με 4 και 15 € αντίστοιχα με στοιχεία κάρτας

 

Σε λίγες ώρες είχαν αποσταλεί και οι δύο.

 

Αγορά με paypal  πρίν λίγο μου δείχνει να κάνω επιβεβαίωση κάρτας.

 

Η καρτα είναι mc πειραιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκαθαρίζεται μια και καλή:

 

Οποιαδήποτε προσφορά από καλοθελητές «υπηρεσίας» αγοράς από το εξωτερικό ή φόρτωσης λογαριασμού PayPal (με το αζημίωτο φυσικά) αντιμετωπίζεται ως εμπόριο, απαγορεύεται αυστηρά και θα έχει ως αποτέλεσμα το οριστικό ban για όσους το επιχειρήσουν εφ'εξής

 

 

Θα επρεπε να προστατευετε τα μελη σας απο κακοβουλα ατομα και οχι απο εκεινους που λυνουν προβληματα που εχουν δημιουργησει 160 σελιδες θεμα. Καλο καλοκαιρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, η συμφωνία ψηφίστηκε οπότε αναμένω να αρχίσουν να ανοίγουν όλες οι κάρτες.

 

Καμία σχέση.Μόνο με την επιτυχή υλοποίηση μέχρι τέλους της όποιας συμφωνίας θα πέσουν κ οι τελευταίοι περιορισμοί των cc.

 

Μιλάμε για την ελίτ της καπιτάλας,δεν παίζουν.Καλό 2018 κ βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prepaid της Eurobank

Μολις δοκίμασα και εγώ να κάνω verify πιστωτική visa της eurobank στο paypal και μου έστειλε την χρέωση 1,5 ευρώ.

Πιστεύω την ΔΕΥΤΕΡΑ θα έχω και τον κωδικό συναλαγής για να κάνω τελική επιβεβαίωση.

επίσης από ότι είδα μπορεις πλέον στην eurobank να εκδόσεις νέα prepaid καρτα.

Φοβερό ε ; μόλις ψηφίστακαν τα μέτρα ξεκλείδωσαν όλα.

Τυχαίο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω πάλι κάτι αν μπορεί κανείς να απαντήσει;

Κάθε φορά που θα προσπαθώ να κάνω confirm την κάρτα στο paypal και αποτυγχάνει θα μου δεσμεύει και $1 στο λογαριασμό;

Το έκανα ήδη μια φορά.

Δηλαδή αν κάνω 10 αποτυχημένες προσπάθειες θα μου δεσμεύσει $10; Και μετά; Θα μου αποδεσμευτούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά- 1ο μου μήνυμα όπως βλέπετε.

 

Κατ'αρχάς θα ήθελα να σας πω μπράβο και συγχαρητήρια γι'αυτό το εκτεταμένο και αναλυμένο θέμα. Είμαι σίγουρος ότι έχετε βοηθήσει πολύ κόσμο.

 

Στη συνέχεια να πω ότι κατάφερα, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες σε βάθος ημερών, να αγοράσω riot points στο League of Legends client με virtual mastercard της Εθνικής, μόλις προ ολίγου. Μάλλον "χαλάρωσαν"/άλλαξαν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασε αγορά προς το google play με την χρεωστική. Το προσπαθούσα 2 εβδομάδες

Για google play να ξέρετε υπάρχουν και οι google play gift cards

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...