Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ και εγώ !!

Επιτέλους κατάφερα και έβαλα 100€ στο balance. Έκανα request money για goods στο μαιλ της γυναίκας μου και η πληρωμή έγινε κανονικά με debit MasterCard Eurobank . Για την ακρίβεια μπήκαν 96€ αφού 4€ ηταν η προμήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή ιδέα αυτή με το request money από paypal!

Σε αντίθεση εγώ έφαγα μεγαλύτερη προμήθεια ...βέβαια αγόρασα bitcoins από www.btcgreece.com ( έχει όριο 200 ευρώ την ημέρα) ,μέσω Eurobank, μετά τα έστειλα στο ανταλλακτήριο της Virwox , τα έκανα Euro και τα ζήτησα με ανάληψη στο paypal.Παραθέτω την διαδικασία παρακάτω...

http://bitcoinworldwide.net/using-virwox-to-withdraw-money-from-btc-e

 

Τα 200 ευρώ κατάθεση μετράπηκαν σε 185 ευρώ στον λογαριασμό μου του paypal.Αν όμως κάποιος αγοράσει τα bitcoins από το ATM στην Αθήνα θα χάσει μόνο 6 ευρώ περίπου (σε άμεση εξάρτηση από την ισοτιμία ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλευα πριν με maestro αλλα εμαθα οτι δε γινεται ,παιδες αν ειναι καποιος απο Πατρα και μπορει να μου στειλει χρηματα στο balance αφου του τα δωσω στο χερι θα με εξυπηρετουσε αφανταστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το καταλαβαινω αυτο....Επιλεκτικα δουλευουν καποιες καρτες?Τι ειναι? Και αν σου κατσει κατασταση?ε ρε Μπαγκλαντες... Ουπς συγγνωμη Μπαγκλαντες που σε εβρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω να κανεις κατι λαθος

Και για οποιον φοβατε το σιγουρο ειναι οτι θα μας τα κλασουν.αν ειναι δυνατον να εχουμε προβλημα με τα ψιλα που στελνουμε στο παυπαλ απο την στιγμη που τα λαμογια αυτα εχουν βγαλει εκατομυρια εξω χωρις να ειναι και δικα τους.

 

Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΞΑΝΑ

 

Μπαινεις paypal

Πας request money

Βαζεις ενα δευτερο ασχετο mail που εχεις προσβαση

Τσεκαρεις επιλογη goods και ποσο που ζητας

Πας στο ασχετο mail και βλεπεις εαν ηρθε μυνημα

Στο μυνημα δινεις καποιοα στοιχεια που ζηταει ( εαν θελεις βαλε οτι να ναι )

Γραφεις την καρτα που θα γινει η χρεωση ( εμενα εγινε με χρεωστικη εθνικης που δεν την ειχα συνδεδεμενη στο paypal )

Πατας pay και τελος !! Εχουν μπει στο balance του paypal.

Θα το δοκιμάσω, ευελπιστώ ότι θα δουλέψει γιατί εκείνο το παλτό με καίει  :confused:  :confused:  :confused:  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να το κανω και εγω αλλα κολλαω στα mails δηλαδη στο mail Α εχω paypal στο mail Β δεν εχω στελνω απο το Α request money στο Β εκανα 10 ευρο ( μικρο ποσο για ασφαλεια μην κανω καμια πατατα ) μπαινω στο Β παταω pay now με στελνει στο paypal και μου λεει να μπω με paypal account η την debit card επιλεγω με debit card βαζω τα στοιχεια και στο τελος θελει mail ουτε το Α δεχετε ουτε το Β ομως η καρτα μου στο Α paypal account δεν ειναι verify ισως για αυτο δεν το δεχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...