Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις να μου πει γιατι μου απερριψε χρεωστικη (η visa δεν ειναι χρεωστικη?) Πειραιως για κρατηση δωματιου εντος Ελλαδας μεσω booking.com? Τα χρηματα τα εχω μεσα αλλα μου ηρθε email που λεει οτι το ξενοδοχειο δεν καταφερε να επεξεργαστει την πιστωτικη. Τωρα η πιστωτικη που κολλαει? Εγω στις επιλογες, οταν εκανα την κρατηση μεσω booking.com, πατησα εκει που λεει visa, το ιδιο που γραφει και η καρτα επανω. Μου λεει οτι εχω 24 ωρες να δωσω στοιχεια πιστωτικης που ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερει κανεις να μου πει γιατι μου απερριψε χρεωστικη (η visa δεν ειναι χρεωστικη?) Πειραιως για κρατηση δωματιου εντος Ελλαδας μεσω booking.com? Τα χρηματα τα εχω μεσα αλλα μου ηρθε email που λεει οτι το ξενοδοχειο δεν καταφερε να επεξεργαστει την πιστωτικη. Τωρα η πιστωτικη που κολλαει? Εγω στις επιλογες, οταν εκανα την κρατηση μεσω booking.com, πατησα εκει που λεει visa, το ιδιο που γραφει και η καρτα επανω. Μου λεει οτι εχω 24 ωρες να δωσω στοιχεια πιστωτικης που ισχυει

υπαρχει περιπτωση μέσω και της τρύπας που βρεθηκε και πεσανε ολοι με τα τα μουτρα (φαντασου εμενα με ξυπνησε φιλος που διαβασε στο ινσομνια για την τρυπα στις 2 το πρωι!), να εξαντληθηκε εδω και ώρες το οριο της τραπεζας πειραιως για πληρωμες προς εξωτερικο. Και πλεον δεν περνανε ακομα και οι προβλεπομενες βάσει κανονισμου πληρωμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση μέσω και της τρύπας που βρεθηκε και πεσανε ολοι με τα τα μουτρα, να εξαντληθηκε εδω και ώρες το οριο της τραπεζας πειραιως για πληρωμες προς εξωτερικο. Και πλεον δεν περνανε ακομα και οι προβλεπομενες βάσει κανονισμου πληρωμες.

 

Μα δεν πληρωνω στο εξωτερικο, στη Θεσσαλονικη ειναι το ξενοδοχειο. Εκτος αν μεσω booking θεωρειτε εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν πληρωνω στο εξωτερικο, στη Θεσσαλονικη ειναι το ξενοδοχειο. Εκτος αν μεσω booking θεωρειτε εξωτερικο.

ισως θεωρείται, δεν εκλεισα ποτε μέσω booking και δε θέλω να σε παραπληροφορώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιβαιβεωσω και εγω οτι με μαστερκαρτ χρεωστικη της eurobank εστειλα 100 ευρω στο παυπαλ ΑΛΛΑ με χρεωσε 4Ε προμηθια το ΠΠ και αλλα 0,90 η τραπεζα. Ειχα πατησει goods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις να μου πει γιατι μου απερριψε χρεωστικη (η visa δεν ειναι χρεωστικη?) Πειραιως για κρατηση δωματιου εντος Ελλαδας μεσω booking.com? Τα χρηματα τα εχω μεσα αλλα μου ηρθε email που λεει οτι το ξενοδοχειο δεν καταφερε να επεξεργαστει την πιστωτικη. Τωρα η πιστωτικη που κολλαει? Εγω στις επιλογες, οταν εκανα την κρατηση μεσω booking.com, πατησα εκει που λεει visa, το ιδιο που γραφει και η καρτα επανω. Μου λεει οτι εχω 24 ωρες να δωσω στοιχεια πιστωτικης που ισχυει.

Με χρεωστικη Visa πειραιως ειχα παντα θεμα στο Booking.com.

Ποτε δεν καταφερα να κλεισω.

Δοκιμασε με αλλη καρτα αν εχεις

 

 

Μόλις έφυγε το  Chuwi Hi8 απο banggood. Παραγγελια με χρεωστικη eurobank Πεμπτη πρωι.

 

ΛΕΥΤΕΡΙΑ στα (με τοσο κοπο μαζεμενα) λεφτα μας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη προσπάθεια όπως είπα με eurobank visa επιτυχημένη.

 

Προσπάθησα και δέυτερη και τρίτη φορά ανεπιτυχώς,

λογικά αν κάποιος άλλος φίλος τώρα προσπαθησει για πρώτη φορα eurobank visa και φάει ακυρο με την μία, βγάζουμε άκρη οτι λογω οριου εκλεισαν και alpha πειραιως. Οριο που ισως τωρα τελειωσε και για eurobank. Εκτος αν υπαρχει και καποιο μυστικο όριο και ανα κάρτα-κατοχο που δεν το γνωριζουμε και όχι μόνο το συνολικο οριο ανα τραπεζικό ίδρυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η Ελλαδιστάν πατέντα άλλη μια φορά κάνει παγκόσμια διαφορά.Είμαι σίγουρος ότι κάτι θα βρείτε,κάποια τσατσιά θα κάτσει ή θα κάθεται καθώς το παλεύετε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη προσπάθεια όπως είπα με eurobank visa επιτυχημένη.

 

Προσπάθησα και δέυτερη και τρίτη φορά ανεπιτυχώς,

Δοκίμασε να στείλεις το Request σε αλλο μαιλ και άνοιξε το απο αλλο browser .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...