Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια σημαντική παρατήρηση: όταν στείλετε το αίτημα για τα χρήματα, στο payment status έχει μια επιλογή για να μπορεί ο αποστολέας των χρημάτων να πληρώσει χωρίς να διαθέτει paypal, απλά χρεώνοντας την κάρτα του

https://www.paypal.com/us/webapps/helpcenter/helphub/article/?solutionId=FAQ2206

 

Ψάχνω αυτή την επιλογή αλλά δεν τη βρίσκω!....τόσο στραβούλιακας είμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η άλλη λύση είναι να βρω κάποιον που να έχει κάρτες paysafe αλλά είναι είναι ρίσκο....

 

Αλλιώς θα το πάρω για ps4 να τελειώνω.Ο "θείος" δεν είναι λύση για αυτό το παιχνίδι.

 

Πληρώνω και 100 ευρώ αν χρειαστεί αρκεί να ξέρω ότι θα το έχω τη μέρα που βγαίνει.

Οκ, πασο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number

 

Έκανα Request σε διαφορετικο μαιλ, διαφορετικό ποσό και άνοιγμα πληρωμής σε άλλο browser.

 

Δοκίμαζα πρίν ξεκινήσω την πρώτη ( επιτυχημένη ) μεταφορά σto balance να κάνω ανάληψη απο την ίδια κάρτα και μεταφορά του ποσού στον λογαριασμό μου αλλά η συναλλαγή ήταν μή επιτρεπτη όπως παραμένει απο την πρώτη μέρα των cc.

Χρήματα στο εξωτερικό δέν φέυγουν.

Πώς πέρασε η πληρωμή και φόρτισε το balance μία φορά μόνο δέν μπορώ να βγάλω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουριο ΠΝΠ, κατά ποτε να περιμενουμε? Μπας κι αλλαξει κατι?

 

Να θες να αγορασεις παιχνίδια, συλλεκτικες και να μην σε αφηνει το κρατος...

Φιλαράκι που να είχαμε γυρίσει και σε δραχμές... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ PAYPAL ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΠΟΥ ΑΠΕΤΥΧΑΝ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ

 

Πάτε στην κεντρική σελίδα του paypal, και στο κουτί my recent activity, βρείτε την αίτησή σας για χρήματα και κάντε cancel. Το 1€ από κάθε αίτηση θα αποδεσμευτεί και θα γυρίσει στον τραπεζικό σας λογαριασμό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουριο ΠΝΠ, κατά ποτε να περιμενουμε? Μπας κι αλλαξει κατι?

Οι τελευταίες βγαίνουν κάθε Τετάρτη. Δεν ξέρω τώρα αν θα γίνει κάτι διαφορετικό λόγω συμφωνίας, αλλά σε 4 μέρες θα ξέρουμε τι θα γράφει η καινούρια και αν θα αλλάξει κάτι για εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ τα κατάφερα με πιστωστική american express της alpha και έκανα και αγορά από το ebay κανονικά( 5 ευρώ). Δυστηχώς την 2η φορά που προσπάθησα μου έβγαλε μύνημα το paypal πως δεν είναι αποδεχτή αυτή η κάρτα. Γιατί όμως???  Τελειώσαν τα όρια? Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ τον re4male.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI NAI NAI NAI και πάλι ΝΑΙ!!!!!

 

Μόλις έστειλα 3.50 στο balance από χρεωστική eurobank (δεν είχα άλλα μέσα, Δευτέρα πάμε να φορτώσουμε), μπήκε 3,03!!!!!

Ελπίζω να δουλεύει και την Δευτέρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ! Με την παραπάνω μέθοδο , μπορώ να στείλω απο Maestro ( ΕΘΝΟCASH PLUS ) Εθνικής σε προπληρωμένη της Πειραιώς που έχω συνδεδεμένη με Paypal .. ;

 

 Ευχαριστώ εκ'των προτέρων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ! Με την παραπάνω μέθοδο , μπορώ να στείλω απο Maestro ( ΕΘΝΟCASH PLUS ) Εθνικής σε προπληρωμένη της Πειραιώς που έχω συνδεδεμένη με Paypal .. ;

 

 Ευχαριστώ εκ'των προτέρων !

 

Το θέμα μας είναι να πάνε στο PayPal balance και όχι σε άλλη κάρτα!!

Άρα μπορείς να στείλεις από την μαέστρο στο PayPal balance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...