Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω βαλει στο PP την καρτα αλλα μου λεει οτι δεν μπορω να κανω request money απο καρτα που υπαρχει ηδη στο PP, δεν ειναι ομως verifired, μηπως για να κανω και εγω το κολπακι πρεπει να κανω remove για να μην την βλεπει και μετα ? αλλα αν αποτυχει πρεπει να την ξαναβαλω και αντε απο την αρχη, ηδη περιμενω την συναλαγη με το 1,50 ευρω. Μηπως ειναι καλυτερο να περιμενω να γινει αυτη η συναλαγη ?εθνικη mastercard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο μπράβο στον re4male​!! που βρήκε αυτόν τον τρόπο και τον μοιράστηκε μαζί αντί να προσπαθήσει να βγάλει κέρδος από τα παιδιά του forum...  ​

 

 

 

EDIT:

Amount received:   €50.00 EUR Fee amount:   -€2.05 EUR Net amount:   €47.95 EUR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με χρεώσε καν,διοτι και εγώ μέσω ebanking το κοιτάζω.

Για φίλο που ειπε αν παίζει αγορά όπως πριν τα capital control,όχι.

Έκανα αγορά από γερμανικο amazon 148 ευρώ  και από Αμερική κάτι skin 13.50 δολάρια κόστος καιεφαγα άκυρο.

Τσεκαρα το ebanking των τραπεζων. Υπαρχει χρεωση 0,9 ευρω για καθε προσπαθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις σου κλεβουν 1 ευρω για καθε προσπαθεια? Αν ηταν ετσι σε μενα δε πρεπει να εχει μεινει τιποτα.

Σε χρεώνει με κάτι λιγότερο από 1 ευρώ σε κάθε απόπειρα. Το ευρώ αυτό επιστρεφεται όμως άμεσα στο λογαριασμό σου αν κάνεις cancel το request money από το activity του PayPal.

Όλα αυτά με Visa Πειραιώς. Όλες οι προσπάθειες άνευ επιτυχίας.

Στη eurobank για καθε προσπαθεια κραταει 0.9€, με cancel δεν μου εχουν επιστραφει ακομα απο χτες, φαινονται δεσμευμενα 7€ περιπου.Οπως δεσμευμενο φαινεται και το ποσο που καταφερα χτες να μεταφερω στο paypal balance. Ελπιζω αυριο που θα γινει εκκαθαριση να επιστραφουν τα 7€, αλλα οχι το ποσο απο το balance! Το ζητημα ειναι τι γινεται οταν η αποτυχημενη προσπαθεια γινεται απο prepaid, θα υπαρχει χρεωση αν επιστραφουν τα ποσα που κρατηθηκαν?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις έστειλα στον εαυτό μου απο το 2ο email μου και με την ίδια πιστωτική Eurobank Mastercard που έχω δηλωμένη  στο paypal ,  10 ευρώ. Η κράτηση ήταν 0.69 ευρώ για την συναλλαγή. επίσης την πιστωτική μου ακόμα δεν την επιβεβαίωσα.

 

Επίσης κάτι που παρατήρησα ειναι οτι ασχέτως αν έχετε επιλέξει η μετατροπή στην πληρωμή να γίνεται απο τον φορέα της Κάρτας και όχι το paypal , όταν πληρώνετε απο το Balance αυτομάτως κάνει μετατροπή σε ευρώ μόνο του το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις έστειλα στον εαυτό μου απο το 2ο email μου και με την ίδια πιστωτική Eurobank Mastercard που έχω δηλωμένη  στο paypal ,  10 ευρώ. Η κράτηση ήταν 0.69 ευρώ για την συναλλαγή. επίσης την πιστωτική μου ακόμα δεν την επιβεβαίωσα.

 

Επίσης κάτι που παρατήρησα ειναι οτι ασχέτως αν έχετε επιλέξει η μετατροπή στην πληρωμή να γίνεται απο τον φορέα της Κάρτας και όχι το paypal , όταν πληρώνετε απο το Balance αυτομάτως κάνει μετατροπή σε ευρώ μόνο του το paypal.

 

Στην μετατροπη της πληρωμης για αλλο νομισμα εκτος ευρω χρησιμοποιουσα παντα την μετατροπη του paypal γιατι αποσο το ειχα υπολογισει οταν επελεγα τον φορεα της καρτα με χρεωνε περισσοτερα για fee η Eurobank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα και εγώ την αγορά μου με το κολπάκι αυτό.Ακολούθησα κατα γράμμα τον οδηγό σου.Να ενημερώσω ότι έχω χρεωστική της Πειραιώς. Ένα μήνα περίμενα για αυτό το πράγμα.Χίλια ευχαριστώ  :-D

ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΠΕΙΡΑΩΣ; ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΠΕΙΡΑΙΩΣ;  Τα φιλιά μου αγάπες τα λέμε μόλις σηκώσω όλο μου τον μισθό σε παλτό και γραβάτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις προσπαθησα με το κολπακι του Re4male να στειλω στον εαυτο μου 90 ευρω και δεν το δεχτυκε , εφαγα ακυρο.

 

με χρεωστικη Visa της πειραιως ολα αυτα....  λετε να ξανα δοκιμασω αυριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρήγγειλα βιβλίο από amazon.co.uk, και μου δέσμευσε το ποσό στην προπληρωμένη Πειραιώς. (περίπου 35 ευρώ)

Σε άλλη περίπτωση από άλλο amazon, μου'ρχοταν μήνυμα ότι η κάρτα μου έχει πρόβλημα.

Άρα φαντάζομαι πέρασε και αυτή η αγορά!

Να θυμίσω ότι και προηγούμενη αγορά μου (Bluray) από το ίδιο  site πέρασε, και το έχω ήδη λάβει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...