Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα. Έχω φίλο στην αγγλια που εχει αγγλική κάρτα σε paypal. Απλά του κανω request για το ποσο που θελω και μου τα στέλνει και μπαίνουν στο balance? τι προμήθεια εχει π.χ. Για 100 ευρώ;

 

αν βάλει την επιλογή "send to friends and family" δεν θα έχει καθόλου προμήθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τωρα το κόλπο του re4male , έχει επιβεβαιωθεί μονο με χρεωστική eurobank , προπληρωμένη Πειραιώς και πιστωτική go της εθνικής .

 

Οι χρεωστικές των ALPHA, ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΕΘΝΙΚΗΣ δεν λειτουργούν.

Και με πιστωτική Eurobank mastercard. Βλέπε προηγούμενο ποστ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τωρα το κόλπο του re4male , έχει επιβεβαιωθεί μονο με χρεωστική eurobank , προπληρωμένη Πειραιώς και πιστωτική go της εθνικής .

 

Οι χρεωστικές των ALPHA, ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΕΘΝΙΚΗΣ δεν λειτουργούν.

 

Και χρεωστική mastercard debit εθνικής ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά ευχαριστώ στον re4male (και μαμώ τα νικνέιμ, αδερφέ!) για την μικρή τρυπούλα που ανακάλυψε εδώ.

Χάρη στη δική του οξυδέρκεια και στην εργατικότητα του akpe που έφτιαξε τον οδηγό εδώ, κατάφερα να περάσω χρήματα από κάρτα στο balance του paypal.

 

Μετά από αρκετές ανεπιτυχείς, ομολογουμένως, προσπάθειες, έκανα μια μικρή αλλαγή, αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται σε αυτήν η επιτυχία. Όταν ζητάει στοιχεία κάρτας από τον «οφειλέτη», ζητάει επίσης ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, e-mail κλπ. Αρχικά έβαζα το δεύτερο e-mail (που δεν το έχω δηλώσει στην τράπεζα), αφού το θεώρησα πιο λογικό. Εν τέλει έγραψα το πρώτο e-mail μου (που είναι ίδιο με αυτό του paypal!) που πιθανόν το έχω δηλώσει στην τράπεζα και η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά. Ήδη μάλιστα έκανα την πρώτη αγορά μέσω paypal μετά τα cc σε κατάστημα που πέντε λεπτά πριν δεν μπορούσα να ολοκληρώσω συναλλαγή με την ίδια κάρτα.

 

Η κάρτα που χρησιμοποίησα είναι eurobank visa, δηλωμένη στο paypal.

 

Με τις προμήθειες που έχει, δεν είναι και για κάθε μέρα, αλλά για κάτι άμεσο (εγώ κοντεύω να μείνω χωρίς παντελόνι!) είναι μια χαρά.

Re4male και akpe και πάλι ευχαριστώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο είναι να μαζευτούν όλα τα tips στο πρώτο ποστ (αν οχι απο τον topic starter απο καποιον admin) ή να γίνει νέο θέμα για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία να ψάχνει κάποιος στις τελευταίες 15 σελίδες για να βγάλει άκρη./

Πολλά ευχαριστώ και μπράβο στον re4male και σε όλα τα παιδιά που δίνουν info.

Απο την πλευρά μου έχω 2 αποτυχημένες προσπάθειες με χρεωστική Visa Alpha Bank και μια επιτυχημένη με πιστωτική Efg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τωρα το κόλπο του re4male , έχει επιβεβαιωθεί μονο με χρεωστική eurobank , προπληρωμένη Πειραιώς και πιστωτική go της εθνικής .

 

Οι χρεωστικές των ALPHA, ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΕΘΝΙΚΗΣ δεν λειτουργούν.

Εγώ με χρεωστική της Alpha Bank τα κατάφερα 2 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω....

 

Περνεις λεφτα από την καρτα σου και τα βαζει στο paypal?

 

Mετα μπορεις να αγορασεις από το ebay?

Σωστά!

Δεν "πιάνει" όμως όλες τις φορές η μεταφορά από την τράπεζα στο paypal balance.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά,επειδή δεν μου απάντησε κάποιος θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για τις προπληρωμένες κάρτες σχετικα ,με  αγορές στο ebay/Amazon μέσω paypal. Διαθέτω μια προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας πειραιώς . Πριν καμιά 10αρια μέρες που πήρα τηλέφωνο την τράπεζα μου είπαν οτι δεν γίνονται αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά ευχαριστώ στον re4male (και μαμώ τα νικνέιμ, αδερφέ!) για την μικρή τρυπούλα που ανακάλυψε εδώ.

Χάρη στη δική του οξυδέρκεια και στην εργατικότητα του akpe που έφτιαξε τον οδηγό εδώ, κατάφερα να περάσω χρήματα από κάρτα στο balance του paypal.

 

Μετά από αρκετές ανεπιτυχείς, ομολογουμένως, προσπάθειες, έκανα μια μικρή αλλαγή, αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται σε αυτήν η επιτυχία. Όταν ζητάει στοιχεία κάρτας από τον «οφειλέτη», ζητάει επίσης ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, e-mail κλπ. Αρχικά έβαζα το δεύτερο e-mail (που δεν το έχω δηλώσει στην τράπεζα), αφού το θεώρησα πιο λογικό. Εν τέλει έγραψα το πρώτο e-mail μου (που είναι ίδιο με αυτό του paypal!) που πιθανόν το έχω δηλώσει στην τράπεζα και η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά. Ήδη μάλιστα έκανα την πρώτη αγορά μέσω paypal μετά τα cc σε κατάστημα που πέντε λεπτά πριν δεν μπορούσα να ολοκληρώσω συναλλαγή με την ίδια κάρτα.

 

Η κάρτα που χρησιμοποίησα είναι eurobank visa, δηλωμένη στο paypal.

 

Με τις προμήθειες που έχει, δεν είναι και για κάθε μέρα, αλλά για κάτι άμεσο (εγώ κοντεύω να μείνω χωρίς παντελόνι!) είναι μια χαρά.

Re4male και akpe και πάλι ευχαριστώ

Ακριβώς. 

και εγω με eurobank visa εκανα την μεταφορα, η οποία ειναι και δηλωμενη στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...