Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως στην πραγματικότητα συμβαίνει άρση των CC για μικρό χρονικό διάστημα για κάποιο λόγο που εμείς δε γνωρίζουμε, διότι δεν υπάρχει ένα συμβατό μοτίβο σε όλες τις ιστορίες. Δηλαδή διαφορετικές κάρτες σε διαφορετικές περιόδους. Ίσως να είναι κάποιο bug στο λογισμικό που ελέγχει τις συναλλαγές. Καμία άλλη ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα παιδιά,επειδή δεν μου απάντησε κάποιος θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για τις προπληρωμένες κάρτες σχετικα ,με  αγορές στο ebay/Amazon μέσω paypal. Διαθέτω μια προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας πειραιώς . Πριν καμιά 10αρια μέρες που πήρα τηλέφωνο την τράπεζα μου είπαν οτι δεν γίνονται αγορές.

Σωστά σου είπαν δεν γίνεται καμία συναλλαγή προς εξωτερικό μέσω paypal  , όπως τις γνωρίζαμε προ cc. Από προχθές βρέθηκε ένα μικρό παράθυρο (από το μέλος re4male) και όχι για όλες τις κάρτες, να βάλεις χρήματα στο balance του PayPal με την αντίστοιχη προμήθεια και μετά είσαι οκ για αγορές από ebay και Amazon με χρήση του PayPal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στα παιδιά για τον τρόπο με το paypal, μολις πραγματοποίησα αγορά απο το ebay ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μεταφέροντας χρήματα απο eurobank mastercard στο paypal, μετέφερα 70 euro και το paypal μου έκλεψε εεε κράτησε θέλω να πω τα 2,70, THANKS παδιά. :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φοβάμαι μην την Δευτέρα όντως ξεκλειδώσουν τις ηλεκτρονικές συναλλαγές με έξω και έχω δώσει την προμήθεια ήδη στο PP, η ότι θα κλείσουν αυτή την τρύπα και θα χάσω την ευκαιρία να βάλω χρήματα στο PP! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα για ενημερωση...

Σημερα το πρωι που προσθεσα και την eurobank visa στο skrill , εκανε κανονικα χρεωση μικροποσου για την επιβεβαιωση , πραγμα που δεν μπορουσα να κάνω εδω και 1 εβδομάδα.

Πραγματικα τρυπια η eurobank.....xaxaxa!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα για ενημερωση...

Σημερα το πρωι που προσθεσα και την eurobank visa στο skrill , εκανε κανονικα χρεωση μικροποσου για την επιβεβαιωση , πραγμα που δεν μπορουσα να κάνω εδω και 1 εβδομάδα.

Πραγματικα τρυπια η eurobank.....xaxaxa!!

 

Αυτο το κάνει. Μετά που θα πας να βάλεις λεφτα είναι το ζήτημα αν θα το δεχτεί......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

αν και σχεδόν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και μπορώ να πω ότι κάποια στιγμή ένιωσα μια δυσφορία διαβάζοντας τόσα για να είμαι σίγουρος έχουμε και λέμε..

 

1. eurobank visa prepaid βάζουμε λεφτά κάνουμε αίτημα από το pp σε κάποιο 2ο mail μας που έχουμε και φορτώνουμε στο pp μόνοι μας λεφτά στο balance? πρέπει να έχουμε αποσυνδέσει την κάρτα από το pp μας?  

2. το ίδιο και me prepaid piraeus mc?

 

3. ισχύει ίδιο και με απευθειας από λογαριασμό σε pp? 

4. με moneysafe φορτωμένη και συνδέεται κανονικά με pp?

5. με bitcoin αλλά"Τρέχα Γύρευε" με την διαδικασία?

 

6. χρεωστική εθνικής σε pp?

 

7. απευθείας αγορά ή πληρωμή υπερεσιων στο εξωτερικό με χρεωστική ή prepaid και ποιων τραπεζών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλα για ενημερωση...

Σημερα το πρωι που προσθεσα και την eurobank visa στο skrill , εκανε κανονικα χρεωση μικροποσου για την επιβεβαιωση , πραγμα που δεν μπορουσα να κάνω εδω και 1 εβδομάδα.

Πραγματικα τρυπια η eurobank.....xaxaxa!!

 

Αυτο το κάνει. Μετά που θα πας να βάλεις λεφτα είναι το ζήτημα αν θα το δεχτεί......

Θα δούμε.... Αλλά ούτε αυτό έκανε τις προηγούμενες μέρες!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΟΣΟ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ και είμαι σιγουρος ότι καποιος βγαζει χρημα .τωρα δεν ξερω ελληνας είναι η ξενος, παρακαλω μην δοκιμάζεται με πιστωτικες γιατι εκτος από προμηθεια μην υπαρχει και προσβαση ( παρανομη )στην καρτα σας ! δοκιμαστε καλυτερα με χρ​εωστικες που ελεχονται πιο ευκολα !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΟΣΟ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ και είμαι σιγουρος ότι καποιος βγαζει χρημα .τωρα δεν ξερω ελληνας είναι η ξενος, παρακαλω μην δοκιμάζεται με πιστωτικες γιατι εκτος από προμηθεια μην υπαρχει και προσβαση ( παρανομη )στην καρτα σας ! δοκιμαστε καλυτερα με χρ​εωστικες που ελεχονται πιο ευκολα !!

Για τις προμήθειες λέω οκ αλλά για να έχει κάποιος πρόσβαση στην κάρτα πρέπει να παραβιάσει το paypal λίγο δύσκολο φαίνεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουτες τις 'δυσκολες' ωρες, προέχει να περασουμε χρηματα στο pp.

Χαρις στον re4male το καταφεραμε.

Θα προσθεσω στο πρωτο μου ποστ οταν ανοιξα το θεμα, τις λιγες περιεκτικες γραμμες οδηγιων του, για μονιμη αναφορα.

 

---

 

Αν και φανταζομαι, οτι οταν ανοιξουν τα cc θα βολευει το top up, εναντι του request money,

 

ανοιγει παρενθεση

(εγω παντως δεν θα ξαναφησω απλα να τραβα απο την καρτα-και μια μερα να ξανακοινωθουν cc και να μεινω μπουκαλα, παντα προκαταβολικο top up μαλλον, αρκετων χρηματων, παντω να αφηνω γεματο balance)-κλεινει η παρενθεση

 

μπορει καποιος να μου πει, με τα μεχρι τωρα δεδομενα, τι προμηθειες υπαρχουν:

(συνολικες-κατα προσεγγιση-απο paypal + απο τραπεζα)

 

- για απευθειας χρεωση χρεωστικης (ξενης, ή ελληνικης, οταν λειτουργουσε-θα ξαναλειτουργησει)

- top up μεσα απο pp (οταν...λειτουργησει, ας πει καποιος τι ισχυε οταν λειτουργουσε)

- request money.

 

Πειτε, να εχουμε μια σφαιρικη εικονα.

Καποιος θα τα χει ψαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...