Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθες μπορεσα να μεταφερω χρηματα μεσω του request money, σημερα τζιφος...τι γινεται ρε γαμωτο....(eurobank debit mastercard)

Είναι θέμα τύχης πραγματικά. Δοκίμασε και με μικρότερο ποσό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΟΣΟ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ και είμαι σιγουρος ότι καποιος βγαζει χρημα .τωρα δεν ξερω ελληνας είναι η ξενος, παρακαλω μην δοκιμάζεται με πιστωτικες γιατι εκτος από προμηθεια μην υπαρχει και προσβαση ( παρανομη )στην καρτα σας ! δοκιμαστε καλυτερα με χρ​εωστικες που ελεχονται πιο ευκολα !!

Μα δεν γινεται καμια συναλλαγη μεσω τριτου. Οι μονοι που παρεμβαλλονται στην διαδικασια ειναι η τραπεζα μεσω της οποιας γινεται η πληρωμη και το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους.

Με το γνωστό κόλπο και prepaid visa Πειραιώς φόρτωσα χρήματα στο balance-paypal τα ξημερώματα του Σαββάτου.

Παρόλο που φαίνονται στο balance, στην κάρτα φαίνονται σαν εκκρεμής συναλλαγή, έτσι δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω σε αγορά.

Χρειάζεται κάποιος χρόνος ή η μεταφορά θα ακυρωθεί σύντομα;

Αν ξέρει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΟΣΟ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ και είμαι σιγουρος ότι καποιος βγαζει χρημα .τωρα δεν ξερω ελληνας είναι η ξενος, παρακαλω μην δοκιμάζεται με πιστωτικες γιατι εκτος από προμηθεια μην υπαρχει και προσβαση ( παρανομη )στην καρτα σας ! δοκιμαστε καλυτερα με χρ​εωστικες που ελεχονται πιο ευκολα !!

Μου φαίνεται τραβηγμένο να έχει κάποιος 3ος πρόσβαση στην πιστωτική σου.

 

Όσο αφορά τις προμήθειες, η χρήση πιστωτικής κάρτας έχει περισσότερες προμήθειες

Έκτος από το 0,9€ που παίρνει η τράπεζα και τα 0,35€ + 3,4% του paypal έχεις επιπλέον

την προμήθεια που σε χρεώνει η πιστωτική σου για ανάληψη χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic εντελώς. Ο πρώτος που θα στείλει PM, θα του δώσω ένα κλειδί για kaspersky internet security, δωρεάν. Εμένα μου περισσεύει αυτή τη στιγμή. Ευχαριστώ και συγγνώμη, για το άσχετο του μνμ.

Δώθηκε στο μέλος..  maqqis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους.

Με το γνωστό κόλπο και prepaid visa Πειραιώς φόρτωσα χρήματα στο balance-paypal τα ξημερώματα του Σαββάτου.

Παρόλο που φαίνονται στο balance, στην κάρτα φαίνονται σαν εκκρεμής συναλλαγή, έτσι δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω σε αγορά.

Χρειάζεται κάποιος χρόνος ή η μεταφορά θα ακυρωθεί σύντομα;

Αν ξέρει κανείς...

 

Εφοσον φαινονται στο balance μια χαρα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Στην καρτα λογικα η μεταφορα θα φανει μαλλον απο αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μεταφερθηκαν εκατομυρια παρανομα απο τραπεζες στο εξωτερικο και ο καθενας εχει προσβαση οπου θελει εσας σας φαινεται παραξενη μια τετοια εκδοχη ? Δεν λεω οτι γινεται απλα το αναφερω σαν πιθανοτητα εστω ελαχιστη για προφυλαξη. Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει. Να ειστε ανοιχτομυαλοι. Εαν σας ελεγα χωρις να ξερατε τιποτα οτι εγω βαζω οσα λεφτα θελω στο balance θα με πιστευατε ? Θα με βγαζατε τρελο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω παντως, το συγκεκριμενο workaround να παραμεινει.

Εξαλλου, υποτιθεται τουλαχιστον, οτι σιγα σιγα τα cc θα ανοιγουν, κι οχι το αντιστροφο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν ξερουμε ακομα τι δουλευει και τι οχι απλα προσπαθουμε χανουμε λεφτα σε προμηθειες και αν κατσει.Καλυτερο βεβαια απο το τιποτα αλλα παρηγορια στον αρρωστο, νοιωθουμε λες και κανουμε ρεμουλα.Εμενα ερχεται συγγενης απο Φιλανδια για ενα γαμο στην Ελλαδα θα του δωσω 2000 ευρω να μου τα περασει στο balance και θα του τα δωσω μετρητα και να πανε να μαμηθουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εκτός απο αυτα που κρατάει το PayPal επιβεβαιώνω τελικα τη ληστρική προμήθεια 0.9€ για την εθνική... Μου στοίχισε ακριβά η δοκιμή, αν το ήξερα θα μετέφερα κι αλλα να αξίζει τον κόπο..! :/</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός την προμήθεια του paypal δε βρίσκω λόγο η εκάστοτε τράπεζα να κρατήσει λεφτά. Η δική μου χρέωση θα φανεί αύριο , αλλά επιλέγοντας να στείλω το ποσό σε ευρώ δεν νομίζω να υπάρχει προμήθεια απο την Eurobank. Θα μπορούσε να υπάρξει σε περίπτωση που επέλεγα να στείλω σε δολλάρια.

Παρεπιμπτόντως σήμερα δε μπόρεσα να στείλω λεφτά στο Paypal μου για να εξυπηρετήσω μέλος του forum , ενω χτες προχώρησε κανονικά με πιστωτική Mastercard Eurobank

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...