Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με χρεωστική Alpha μου βγάζει το μήνυμα:

We're sorry but that credit card Can't be linked to additional PayPal accounts. Please link a different credit card.

Εντωμεταξύ αυτή την κάρτα που έβαλα δεν την έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτε για online αγορές ούτε την έχω συνδέσει ποτε στο PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

A βρε Σαλα ετσι και σε ειχα εδω θα σε ΣΑΛΙΩΝΑΑΑΑ :huh: εκει που πρεπει.........και μετα θα σε γαργαλαγα με ολες τις κωλοκαρτες της Πειραιως.

Μολις εκανα και virtual και με αυτη τιποτα λεμε, με καμια καρτα Πειραιως δεν γινεται, ουτε visa ουτε prepaid mastercard SHITTTTTTTTTTT

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

καλησπέρα ποιος ο λόγος που συνεχίζει να μου βγάζει αυτό, παρόλο που το ποσό είναι σε € και primary έχω €. Σε χολιστερ συγκεκριμένα . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπαμε τζόκερ/λότο η φάση κ σε όποιον κάτσει

το κουλό της υπόθεσης ειναι οτι έκανα αγορά από άμαζον με πιστωτική Αλφα στις 13/08 και με την ίδια τωρα δεν μου την δεχεται,στην χολιστερ πάντα, πολλαπλές καρτες χρεωστική και πιστωτική. Και επίσης μου βγάζει "The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience." για νέα πιστωτική σε confirmation. Ενώ σε χρεωστική το δέχτηκε και έγινε η χρέωσει των 1.5€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θα μου ερθει στην καρτα ενα ριφαουντ απο εποχης προ καπιταλ κοντρολ

θα θεωρειται πιστευετε εμβασμα απο το εξωτερικο αρα θα μπορω να το χρησιμοποιησω για οτι αγορα θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπες κάρτα. Δεν είναι απαραίτητο οτι θα ψωνισεις οπου θέλεις.οπου σε αφήσουν.αν ηταν paypal που κ μένα μου κάναν refund απο αγορά οκ.επίσης πριν λίγο εκανα αγορά υπηρεσίας lastpass Αμερική με την χρεωστική μου alpha και όλα καλα 24$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θα μου ερθει στην καρτα ενα ριφαουντ απο εποχης προ καπιταλ κοντρολ

θα θεωρειται πιστευετε εμβασμα απο το εξωτερικο αρα θα μπορω να το χρησιμοποιησω για οτι αγορα θελω?

 Λογικα θα μπει στο balance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λογικα θα μπει στο balance

δεν αφορα το πειπαλ απευθειας την καρτα (χρεωστικη πειραιως)

αλλα νομιζω οτι εμβασμα απο εξωτερικο μπορεις να το χρησιμοποιησεις χωρις περιορισμους.δεν ισχυει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αφορα το πειπαλ απευθειας την καρτα (χρεωστικη πειραιως)

αλλα νομιζω οτι εμβασμα απο εξωτερικο μπορεις να το χρησιμοποιησεις χωρις περιορισμους.δεν ισχυει ?

δεν ειμαι σιγουρος για τους περιορισμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο τύπος για να υπολογισετε το ποσο που θα μπει τελικα ειναι:

 

x+(x*0.034)+0.35

Οπου x το ποσό που θα ζητήσετε με το request.

x-x*0.034-0.35 αλλιως θα εμπαιναν παραπανω ευρω απο αυτα που ζητουσαμε :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Προ)χτες τετοια ωρα με alpha & εθνικη mastercard, κ visa πειραιως δεν περναγε τιποτα.

 

Πεντε λεπτα πριν τα μεσανυχτα αποψε εκανα με amex , και περασε κανονικα στο balance.

Να τονισω πως η συγκεκριμενη amex ειναι συνδεδεμενη σε υπαρχον λογαριασμό pp.

 

Για hollister, a&F,κτλ προσπαθω καιρο με cc και καρτες (αφου δεν ειχα pp balance) και δεν περνουσε τιποτα. Τωρα ακριβυναν τα μεταφορικά, δεν το δοκιμαζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο τύπος για να υπολογισετε το ποσο που θα μπει τελικα ειναι:

x+(x*0.034)+0.35

Οπου x το ποσό που θα ζητήσετε με το request.

Κάποιο λάθος κάνεις. Αυτός ο τύπος είναι για να υπολογίσεις τι πόσο πρέπει να βάλεις για να παραλαβεις x ευρώ.

Για να υπολογίσεις τι θα παραλαβεις αν ζητήσεις x, τότε κάνε την πράξη x-0.034*x-0.35

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...