Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά offtopic αλλά θα ήθελα να μοιραστώ αυτή την ενημέρωση... Έχω αφαιρέσει την κάρτα μου από το paypal, αλλά σήμερα είπα να κάνω ένα τεστ με μια μικροαγορά στο ebay με paypal ,αλλά επιλέγοντας την επιλογή pay with card, έβαλα τα στοιχεία της κάρτας μου, αλλά αρνήθηκε τη συναλλαγή αλλά παρόλα αυτά χρέωσε 1$ (που υποθέτω ότι θα το αποδεσμεύσει αργότερα). Την ίδια κάρτα χρησιμοποίησα με το κόλπο του RE4MALE χθες 2 φορές με επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πειραιώς Prepaid με RE4MALE κολπάκι πέρασε κανονικά, κάντε request 5 με 8 ευρώ λιγότερα απο όσα διαθέτει η κάρτα.

Ευχαριστούμε  RE4MALE :)

Φιλε εχω φορτισμενη στην καρτα 405 ευρω και εκανα δοκιμη για 20 ευρω.Δεν παιζει αυτο.κατι αλλο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εχω φορτισμενη στην καρτα 405 ευρω και εκανα δοκιμη για 20 ευρω.Δεν παιζει αυτο.κατι αλλο ειναι

μάλλον....

Εγω είχα 18.30 στην κάρτα έκανα request 18 και εβγαλε κάτι για card declined by issuer, έκανα request 10 και έγινε, τί να πώ,

θα φορτίσω άυριο την κάρτα και θα δοκιμάσω με μεγαλύτερο ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει η κατάσταση είναι τραγική. Μόνο μια φορά κατάφερα προχτές να βάλω ενα μικροποσο στο paypal με το κόλπο του re4male με πιστωτική visa Εθνικής και απο τότε τρωω άκυρο με 3 διαφορετικές κάρτες. Είμαι και εγω χαζος..έπρεπε να βάλω περισσότερα οταν μπορούσα. Μολις γυρίσω απο διακοπές με βλέπω να πετάγομαι Βουλγαρία για να ανοίξω λογαριασμό με καρτα και να βρω την ηρεμία μου. Που μας καταντησαν ρε γαμωτο.. Συριζα θέλανε τα γίδια.. Φάτε αξιοπρέπεια τωρα με φούλ μνημόνιο και με λιγότερα δικαιώματα απο Βαλκάνιους

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eιπα να μπω πρωι-πρωι μηπως κατσει αλλα με Χρεωστικη Πειραιως MasterCard (σημειωτεον εκανα λογαριασμο με αυτην την καρτα, ετσι καταλαβα στην αρχη που διαβασα τις οδηγιες).... ολο μηνυματα βγαζει... Δεν δουλευει!

 

Eχει ενας θειος μου, μια prepaid Πειριαιως.... αλλα είναι συνδεμενη με PP λογαριασμο.. .λετε να δουλεψει?

 

Επι τοπου από την καρτα δεν γινεται?

 

Nα το παρω αποφαση, δηλαδή... Δεν εχει αγορες για μενα! Κριμα... Μαλλον θα περιμενω τα CC να ληξουν.. υποτίθεται ότι εχουμε συμφωνια, αρα θα πρεπει να χαλαρωσουν κι αλλο

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιπα να μπω πρωι-πρωι μηπως κατσει αλλα με Χρεωστικη Πειραιως MasterCard (σημειωτεον εκανα λογαριασμο με αυτην την καρτα, ετσι καταλαβα στην αρχη που διαβασα τις οδηγιες).... ολο μηνυματα βγαζει... Δεν δουλευει!

 

Eχει ενας θειος μου, μια prepaid Πειριαιως.... αλλα είναι συνδεμενη με PP λογαριασμο.. .λετε να δουλεψει?

 

Επι τοπου από την καρτα δεν γινεται?

 

Nα το παρω αποφαση, δηλαδή... Δεν εχει αγορες για μενα! Κριμα... Μαλλον θα περιμενω τα CC να ληξουν.. υποτίθεται ότι εχουμε συμφωνια, αρα θα πρεπει να χαλαρωσουν κι αλλο

ψαξε για τη μεθοδο των προηγουμενων σελιδων γιοκαρινι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum αλλά θεώρησα ότι μπορώ να βοηθήσω με πληροφορία για κάτι που καίει όλους μας.Από φίλο καλά πληροφορημένο έμαθα ότι η Τράπεζα της Ελλάδος έχει άρει την απαγόρευση για αγορές στο εξωτερικό.Το πρόβλημα είναι το Υπουργείο Οικονομικών που δεν έχει ενημερώσει τη visa,mastercard κλπ για την άρση της απαγόρευσης.Ελπίζω να γίνει άμεσα για το καλό όλων μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε για τη μεθοδο των προηγουμενων σελιδων γιοκαρινι

Την εκανα την μεθοδο (ή το κολπακι) αλλα μου πεταει κάθε φορα μηνυματα τυπου.. βαλε άλλη καρτα...και τετοια

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum αλλά θεώρησα ότι μπορώ να βοηθήσω με πληροφορία για κάτι που καίει όλους μας.Από φίλο καλά πληροφορημένο έμαθα ότι η Τράπεζα της Ελλάδος έχει άρει την απαγόρευση για αγορές στο εξωτερικό.Το πρόβλημα είναι το Υπουργείο Οικονομικών που δεν έχει ενημερώσει τη visa,mastercard κλπ για την άρση της απαγόρευσης.Ελπίζω να γίνει άμεσα για το καλό όλων μας.

Mακαρι... τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να κανω παραγγελια απο aliexpress και δε μπορω, υπαρχει λυση? το κακο ειναι οτι δε δεχετε paypal το συγκεκριμενο site

 

Η μόνη λύση είναι να εχεις κάρτα εξωτερικού, όπως moneysafecard ή αντίστοιχη (αυτες που βγαίνουν απο Bitcoin κλπ).

παιδια θα μου ερθει στην καρτα ενα ριφαουντ απο εποχης προ καπιταλ κοντρολ

θα θεωρειται πιστευετε εμβασμα απο το εξωτερικο αρα θα μπορω να το χρησιμοποιησω για οτι αγορα θελω?

 

H ΠΝΠ μιλά για ποσά απο εξωτερικό που μπαίνουν σε τραπεζικούς λογαριασμούς. Αυτα τα ποσά λένε μπορούν να χρησιμοποιηθούν για εμβασμα στο εξωτερικό. Δε λένε τίποτα για πιστωτικες... Οπότε μάλλον δε θα μπορείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταφερα και εβαλα λεφτα στο PP από Prepaid ΜasterCard Πειραιως...

 

Αλλα και παλι μου λεει,

 

Unfortunately, your payment was declined

  • You can select or add another payment method within PayPal and try again
  • If you get this message more than once, please contact PayPal customer support for further assistance

Ti παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να δω τα μουτρα τους απο δευτερα οταν δουν οτι εχουν γινει συναλαγες με εξωτερικο !!!

Κουφαλες !! Ο ελληνας δεν μασαει απο cc !! Δεν ειναι τυχαιο οτι η ελλαδα ποτε δεν πεθαινει !!

Τα μούτρα ποιου; του Μπομπολα που έχει δις έξω;

Βάλαμε 60€ στο paypal και γελάνε.

Δυστυχώς η ελλάδα πεθαίνει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...