Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν ένα αστείο για όνομα του Θέου, μην τα παίρνετε όλα λες και σας βρίσαν την μάνα. Το είπα γιατί μου φάνηκε χαζό να προσπαθούν με τις ώρες να περάσουν τα χρήματα στο PP και να καταλήγουν να παίρνουν ένα αντικείμενο τόσο μηδαμινό. Ηρεμήστε όλοι σας.

Και ξέρεις θα τους βγει πιο φθηνα η ζελατινα εαν την παρει απο την Ελλαδα. (απο τα νταβατζιλικια της μεταφορας) 

Αλλά είναι το γαμώτο γιατι δεν μπορω... Ευτυχως μεσα στην συμφορά των τελευταιων μηνων εαν είχαμε γυρισει και δραχμη... ουτε να το σκεφτομαι...  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις περασα 100 Ευρω στο Paypal με αυτο το κολπο, απο πιστωτικη VISA Eurobank(την ιδια που ειχα και στο Paypal!!) και εκανα και αγορα κανονικα μεσω Paypal στο Ebay.co.uk.

 

100000 thanks στον γατο που επινοησε αυτο το "κολπο".

Ελπιζω να μην γινει κανα τρελο και η τραπεζα να μας κλεισει στην στενη ή να μας δημευσει το σπιτι ξερω γω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα λεφτά στο pp με χρεωστική visa πειραιώς.. 2 μέρες τίποτα, άλλα τώρα κατευθείαν..

Τα ίδια και εγώ. Μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες, ήλθε το φως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα χειρότερα, τρέξε σκανάρισμα άμεσα!

Το θέμα είναι ότι πρόλαβε και μου εγκατέστησε malware το οποίο ευτυχώς βρήκα και απ εγκατέστησα.

 

Kαι να πεις δεν το ήξερα!

Την πάτησα γιατί δευτερόλεπτα πριν μου ήρθε mail από το paypal για μια συναλλαγή και καπάκι βλέπω αυτό στα spam και λέω πήγε εκεί κατά λάθος :confused:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξέρεις θα τους βγει πιο φθηνα η ζελατινα εαν την παρει απο την Ελλαδα. (απο τα νταβατζιλικια της μεταφορας) 

Αλλά είναι το γαμώτο γιατι δεν μπορω... Ευτυχως μεσα στην συμφορά των τελευταιων μηνων εαν είχαμε γυρισει και δραχμη... ουτε να το σκεφτομαι...  

1) Η μεμβράνη, όπως και τόσα άλλα προϊόντα, δεν ειναι πάντα πιο φθηνά Ελλάδα, ειδικά αν βάλεις και τα μεταφορικά (γιατι καλώς ή κακώς δεν μένουμε όλοι Αθήνα). Πληροφοριακά, στην ίδια χαμηλή τιμή πήρα διπλάσιες μεμβράνες.

 

2) Και ναι, μαντέψτε, υπάρχουν κινητά που δεν βρίσκεις αναλώσιμα από Ελλάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Η μεμβράνη, όπως και τόσα άλλα προϊόντα, δεν ειναι πάντα πιο φθηνά Ελλάδα, ειδικά αν βάλεις και τα μεταφορικά (γιατι καλώς ή κακώς δεν μένουμε όλοι Αθήνα). Πληροφοριακά, στην ίδια χαμηλή τιμή πήρα διπλάσιες μεμβράνες.

 

2) Και ναι, μαντέψτε, υπάρχουν κινητά που δεν βρίσκεις αναλώσιμα από Ελλάδα

Τόση ώρα προσπαθείς να εξηγήσεις και πόσο μάλλον να επιπλήξεις ένα αστείο. Δεν ξέρω αν δεν έχεις χιούμορ ή αν έχεις κακή μέρα:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ μετά από 2-3 αποτυχημένες προσπάθειες χθες με πειρεως μπήκαν με τη πρώτη προσπάθεια σήμερα  τα χρήματα.. Απότι κατάλαβα είναι με της ώρες η πειρεως

 

+ Αγορά από Ebay.de για δοκιμή πέρασε κανονικά

Αδερφέ μου re4male να ζήσεις χίλια χρόνια!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά γιατί δεν παίρνετε τηλ τις τράπεζες σας να ενημερώνεστε για τον ακριβή λόγο απόρριψης μιας συναλλαγής?Μπορεί πχ να είναι κάτι άλλο κουλό που δεν μπορείτε να σκεφτήτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόση ώρα προσπαθείς να εξηγήσεις και πόσο μάλλον να επιπλήξεις ένα αστείο. Δεν ξέρω αν δεν έχεις χιούμορ ή αν έχεις κακή μέρα :(

Όλα καλά συμφορουμίτη. Καλή σου μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ,από πειραιως μόλις τώρα.

Σαββατοκύριακο δεν μπορούσα με τίποτα.

 

Amount received:   $150.00 USD Fee amount:   -$5.40 USD Net amount:   $144.60 USD

 

 

Mε top up ανεβασες το χρημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...