Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

cc-Webuy πειραιως σημειωσατε διπλο :D
Επιτελους!!!!!!!!!
Η μαλακια τωρα ειναι οτι ειχα 20 ευρω μονο στο λαγαριασμο και πρεπει αυριο πρωι να καταθεσω και φοβαμαι μην ξαναπεσουν παλι τα ακυρα το ενα μετα το αλλο  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα είχα και εγώ επιτυχία με το Paypal με ελαφρώς διαφορετική μέθοδο μάλλον και με κάρτα της Πειραιώς. Αυτό που έκανα είναι πιο απλό.

Έστειλα από λογαριασμό Paypal που έχει κάρτα της Πειραιώς χρήματα στο δικό μου λογαριασμό. Το ποσό ήταν περίπου 150 Ευρώ σε δύο δόσεις (40+110). Η μεταφορά έγινε κανονικά χωρίς επιπλέον προσπάθειες.

Το παράδοξο είναι ότι αφού έστειλα την πρώτη δόση πήγα να κάνω μια αγορά 130€ με τον λογαριασμό που έστειλε τα χρήματα αλλά δεν πέρασε οπότε προχώρησα στη δεύτερη δόση και έκανα την αγορά με το Balance του δικού μου λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα αγορα απο το ebay.com και ολοκληρωθηκε κανονικα.Δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορα εχει το ebay.co.uk

Για καποιο λογο δεν με αφηνει να ολοκληρωσω την παραγγελια, μου πεταει διαφορα errors... Οταν σοας ανοιγει η σελιδα μετα απο το preocced to checkout ποιο πατατε me PP ή crreate account and pay  with debit card?

 

Μου βγαζει αυτο "Unfortunately, your payment was declined

  • You can select or add another payment method within PayPal and try again
  • If you get this message more than once, please contact PayPal customer support for further assistance"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είστε σίγουροι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αγορά πλέον μέσο paypal? γιατί δοκίμασα να κάνω activate την κάρτα μου (να μου στείλει τον κωδικό) και με χρέωσε κανονικά 1,5 ευρώ κάτι που τις προηγούμενες μέρες δεν γινότανε.. 

κάποιος να δοκιμάσει να μας πει γιατί εγώ πρέπει να περιμένω τον κωδικό τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις περασα 100 Ευρω στο Paypal με αυτο το κολπο, απο πιστωτικη VISA Eurobank(την ιδια που ειχα και στο Paypal!!) και εκανα και αγορα κανονικα μεσω Paypal στο Ebay.co.uk.

 

100000 thanks στον γατο που επινοησε αυτο το "κολπο".

Ελπιζω να μην γινει κανα τρελο και η τραπεζα να μας κλεισει στην στενη ή να μας δημευσει το σπιτι ξερω γω. :-D

Ειχες μετατρεψει χρηματα απο το balance σε british pounds η τα ειχες σε euro?εμενα δεν προχωραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είστε σίγουροι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αγορά πλέον μέσο paypal? γιατί δοκίμασα να κάνω activate την κάρτα μου (να μου στείλει τον κωδικό) και με χρέωσε κανονικά 1,5 ευρώ κάτι που τις προηγούμενες μέρες δεν γινότανε.. 

κάποιος να δοκιμάσει να μας πει γιατί εγώ πρέπει να περιμένω τον κωδικό τώρα!

Εγω το ειχα κανει αυτο και περιμενα 4 μερες και τιποτα χθες ξαναεστειλα να μου δωσουν καινουργιο κωδικο, περιμενω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είστε σίγουροι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αγορά πλέον μέσο paypal? γιατί δοκίμασα να κάνω activate την κάρτα μου (να μου στείλει τον κωδικό) και με χρέωσε κανονικά 1,5 ευρώ κάτι που τις προηγούμενες μέρες δεν γινότανε.. 

κάποιος να δοκιμάσει να μας πει γιατί εγώ πρέπει να περιμένω τον κωδικό τώρα!

 

Aν ισχυει αυτο το top up (add money instantly) θα επρεπε να δουλευει σωστα?

Ε, δεν δουλευει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

 

Για καποιο λογο δεν με αφηνει να ολοκληρωσω την παραγγελια, μου πεταει διαφορα errors... Οταν σοας ανοιγει η σελιδα μετα απο το preocced to checkout ποιο πατατε me PP ή crreate account and pay with debit card?

 

Μου βγαζει αυτο "Unfortunately, your payment was declined

  • You can select or add another payment method within PayPal and try again
  • If you get this message more than once, please contact PayPal customer support for further assistance"

Με PP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχες μετατρεψει χρηματα απο το balance σε british pounds η τα ειχες σε euro?εμενα δεν προχωραει

Kαι εμενα δεν προχωραει!

Με PP

Δεν προσωραει... και με διαφορετικους broswers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χρεωστικη visa Πειραιως, μου βγαζει αυτό, όταν κανω τη διαδικασία του re4male:

 

The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.

 

Είναι το κλασικο πρόβλημα, ή κατι άλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χρεωστικη visa Πειραιως, μου βγαζει αυτό, όταν κανω τη διαδικασία του re4male:

 

The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.

 

Είναι το κλασικο πρόβλημα, ή κατι άλλο;

Ακριβως το ιδιο το βγαζει σε μενα με την debit mastercard της εθνικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...