Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια να σας πω και εγω τι εκανα. Ειχα δοκιμασει προχτες με τη δικια μου χρεωστικη να κανω το κολπακι και να στειλω λεφτα στο paypal αλλα εφαγα πορτα. Σημερα δοκιμασα με την προπληρωμενη αϋλη της πειραιως να κανω το ιδιο και το paypal μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω αυτη τη κινιση με καρτα που ειναι ηδη συνδεδεμενη με paypal.... Μετα δοκιμασα να αγορασω με paypal και μου ειπε οτι δεν εχω verified card ενω οταν ανοιγω το paypal ειναι verified και το γραφει κανονικα. Τελευταιο που δοκιμασα ειναι με την αϋλη αυτη καρτα να αγορασω απευθειας και περασε κανονικα 5ευρω. Τωρα δεν ξερω αν υποκειται στις ανανεωσεις σε online apps κλπ που επιτρεπεται εν μεσω cc αλλα εγω εβαλα 5ευρω στο LoL κανονικα και το LoL εγραψε Transcation successfull και τα λεφτα φυγαν απο την καρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανατε αγορα και απο ebay οσοι μεταφερατε χρηματα?

 

Εγώ ναι και πολλές φορές

Εσεις πως μπορέσατε? Εγω δεν μπορω.... ειτε ebay.com ειτε .co.uk τιποτα μου βγαζει μηνυμα " Unfortunately κλπ...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις πως μπορέσατε? Εγω δεν μπορω.... ειτε ebay.com ειτε .co.uk τιποτα μου βγαζει μηνυμα " Unfortunately κλπ...."

Περιεργο, εγω ebay.com και αγορασα και πληρωσε μια χαρα και σε λιρες Αγγλιας και ευρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν εκτός από την τράπεζα τι είδος κάρτας βάζετε στις προσπάθειες που κάνετε visa ή όποια άλλη δηλαδή, χρεωστική ή πιστωτική να αναφέρεται τα 4 πρώτα ψηφία της κάρτας.

Πχ η δικιά μου της alpha που δεν μπορώ να κάνω την κομπίνα  είναι visa και το νούμερο είναι 4060-xxxx-xxxx-xxxx

Έτσι θα έχουμε πιο χρήσιμα συμπεράσματα για το ποιες δουλεύουν.

Δεν έχουν σχέση τα νούμερα, απλά δείχνουν πιος οργανισμός την έχει εκδώσει και σε πια τράπεζα ανήκει

http://money.howstuffworks.com/personal-finance/debt-management/credit-card1.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι δεν μπορείτε να κάνετε αγορά από το balance στο payment method έχει γίνει η αλλαγή σε balance αντί για card κλπ; είναι στο τελευταίο βήμα πριν την αγορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο, εγω ebay.com και αγορασα και πληρωσε μια χαρα και σε λιρες Αγγλιας και ευρω....

Εμενα παλι πεταει μηνυματα error... μηπως φταιει που εβαλα σημερα το πρωι τα λεφτα? Δεν νομιζω...

 

Τι συμβαινει με την παρτι μου κι μερικων αλλων που δεν μπορούμε να ψωνισουμε... τζαμπα το κολπο για εμας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι πεταει μηνυματα error... μηπως φταιει που εβαλα σημερα το πρωι τα λεφτα? Δεν νομιζω...

 

Τι συμβαινει με την παρτι μου κι μερικων αλλων που δεν μπορούμε να ψωνισουμε... τζαμπα το κολπο για εμας!

Πόσα λεφτά έχεις και πόσα κάνει αυτό που θες; Σε τί νόμισμα πας να πληρώσεις;

 

 

 

 

 

 

Μας έχεις πρήξει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα λεφτά έχεις και πόσα κάνει αυτό που θες; Σε τί νόμισμα πας να πληρώσεις;

 

 

 

 

 

 

Μας έχεις πρήξει λίγο.

Mπορει να είναι εκνευριστικο για εσας, αλλα για φαντασου και εμενα που λετε ότι οι περισσοτεροι αγοράζετε ενώ εγω δεν μπορω... Ελα στην θεση μου λιγο! (χωρις παρεξηγηση)

 

Τελος παντως,

Εχω μεσα ~48 Ευρω (εβαλα 50)... Θελω να αγορασω 3 πραγματα, από τον ιδιο πωλητη, στις ~24 Βρετανικες λιρες (χωρις να υπαρχουν μεταφορικα-free-με λιγα λογια).

 

Κατι άλλο που θες να ξερεις περι του προβληματος?

 

Μου ειπε ένα παιδι να πω στον πωλητη να κανει "request money", μηπως και λυθει το "κολλημα" (ας το πουμε)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει να είναι εκνευριστικο για εσας, αλλα για φαντασου και εμενα που λετε ότι οι περισσοτεροι αγοράζετε ενώ εγω δεν μπορω... Ελα στην θεση μου λιγο! (χωρις παρεξηγηση)

 

Τελος παντως,

Εχω μεσα ~48 Ευρω (εβαλα 50)... Θελω να αγορασω 3 πραγματα, από τον ιδιο πωλητη, στις ~24 λιρες (χωρις να υπαρχουν μεταφορικα-free-με λιγα λογια).

 

Κατι άλλο που θες να ξερεις περι του προβληματος?

 

Μου ειπε ένα παιδι να πω στον πωλητη να κανει "request money", μηπως και λυθει το "κολλημα" (ας το πουμε)..

Μπορεις επισης (αν ο πωλητης ειναι οκ.) να του ζητησεις το email του στο paypal να του τα στειλεις εσυ.

Αυτος με την σειρα του μπορει επειτα να μαρκαρει το item σαν paid.

Λιγο μανουρα μεχρι να βγαλεις συνεννοηση αλλα γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει να είναι εκνευριστικο για εσας, αλλα για φαντασου και εμενα που λετε ότι οι περισσοτεροι αγοράζετε ενώ εγω δεν μπορω... Ελα στην θεση μου λιγο! (χωρις παρεξηγηση)

 

Τελος παντως,

Εχω μεσα ~48 Ευρω (εβαλα 50)... Θελω να αγορασω 3 πραγματα, από τον ιδιο πωλητη, στις ~24 λιρες (χωρις να υπαρχουν μεταφορικα-free-με λιγα λογια).

 

Κατι άλλο που θες να ξερεις περι του προβληματος?

 

Μου ειπε ένα παιδι να πω στον πωλητη να κανει "request money", μηπως και λυθει το "κολλημα" (ας το πουμε)..

 

 

Αδερφέ, δεν είναι ακριβής επιστήμη το πράγμα όπως καταλαβαίνεις. Ηρεμία θέλει και διαρκείς δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ, δεν είναι ακριβής επιστήμη το πράγμα όπως καταλαβαίνεις. Ηρεμία θέλει και διαρκείς δοκιμές.

 

...και συμπληρωνω....με κοστος (eurobank) σχεδον 1 ευρω την αποτυχημενη δοκιμη τα οποια ακομη δεν ξερουμε ποτε και αν θα επιστραφουν..λεω εγω τωρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...