Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδερφέ, δεν είναι ακριβής επιστήμη το πράγμα όπως καταλαβαίνεις. Ηρεμία θέλει και διαρκείς δοκιμές.

από τις 10 το πρωι προσπαθω, ολο τα ιδια "ckeout error"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mπορει να είναι εκνευριστικο για εσας, αλλα για φαντασου και εμενα που λετε ότι οι περισσοτεροι αγοράζετε ενώ εγω δεν μπορω... Ελα στην θεση μου λιγο! (χωρις παρεξηγηση)

 

Τελος παντως,

Εχω μεσα ~48 Ευρω (εβαλα 50)... Θελω να αγορασω 3 πραγματα, από τον ιδιο πωλητη, στις ~24 Βρετανικες λιρες (χωρις να υπαρχουν μεταφορικα-free-με λιγα λογια).

 

Κατι άλλο που θες να ξερεις περι του προβληματος?

 

Μου ειπε ένα παιδι να πω στον πωλητη να κανει "request money", μηπως και λυθει το "κολλημα" (ας το πουμε)..

Νομίζω τσάμπα σκάς τοση ώρα, εαν δεν κάνω λάθος πρεπει να μετατρέψεις το balance σε λίρες (οχι ολο, οσο θες).

Νομιζω το λενε τα παιδια σε προηγούμενες σελιδες. Εαν το εκανες και παλι δεν... Τοτε πασο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και συμπληρωνω....με κοστος (eurobank) σχεδον 1 ευρω την αποτυχημενη δοκιμη τα οποια ακομη δεν ξερουμε ποτε και αν θα επιστραφουν..λεω εγω τωρα....

 

 

Και στην Εθνική τόσο είναι. Εγώ δεν έχω καταφέρει καν να βάλω χρήματα στο PP ακόμη. Έκανα ένα έμβασμα στο λογαριασμό μου στην Πειραιώς να δοκιμάσω αύριο κι απο εκεί, διότι με τις 2 χρεωστικές Εθνικής δεν έγινε δουλειά σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω μεσα ~48 Ευρω (εβαλα 50)... Θελω να αγορασω 3 πραγματα, από τον ιδιο πωλητη, στις ~24 Βρετανικες λιρες (χωρις να υπαρχουν μεταφορικα-free-με λιγα λογια).

 

Κατι άλλο που θες να ξερεις περι του προβληματος?

 

Μου ειπε ένα παιδι να πω στον πωλητη να κανει "request money", μηπως και λυθει το "κολλημα" (ας το πουμε)..

 

1. Μήπως ο πωλητής δεν δέχεται paypal;

2. Είναι σίγουρο ότι αυτό που θέλεις να αγοράσεις το στέλνει πράγματι χωρίς μεταφορικά;

3. Αν θέλεις, δώσε ένα link αυτού που θέλεις να αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω τσάμπα σκάς τοση ώρα, εαν δεν κάνω λάθος πρεπει να μετατρέψεις το balance σε λίρες (οχι ολο, οσο θες).

Νομιζω το λενε τα παιδια σε προηγούμενες σελιδες. Εαν το εκανες και παλι δεν... Τοτε πασο :P

 Πληρωσα σε λιρες ενω το balance ηταν ευρω χωρις να κανω καμια μετατροπη, ολα κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Οκ,τη προμήθεια τη καταλαβαίνω!Εγώ ζήτησα 1 ευρώ τελικά μπήκαν 0,62 στον λογαριασμό μου.Καλά μέχρι εδώ! Στη κάρτα μου γιατί χρεώθηκαν 2 ευρώ? Όσοι το έχετε κάνει αυτο το κολπο έχετε τσεκάρει μέσω ebanking τι χρεώσεις σας έχει κάνει η τράπεζα?

</p><p> </p><p>

0.9 ευρώ πανε στην τράπεζα... Και εγω την πάτησα έτσι... ;)</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μήπως ο πωλητής δεν δέχεται paypal;

2. Είναι σίγουρο ότι αυτό που θέλεις να αγοράσεις το στέλνει πράγματι χωρίς μεταφορικά;

3. Αν θέλεις, δώσε ένα link αυτού που θέλεις να αγοράσεις.

1. Δεχεται PP

2. Postage Free λεει (και στα 3)

3. http://www.ebay.co.uk/itm/252047740790 (ένα από τα 3)

 Πληρωσα σε λιρες ενω το balance ηταν ευρω χωρις να κανω καμια μετατροπη, ολα κανονικα.

Eμενα μου ειπαν, εδώ ότι δεν είναι αναγκαιο να το κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν η Πειραιώς χρεωστική τραβάει 1 ευρώ παραπάνω και σε μερικά λεπτά στο επιστρέφει.Μόλις έκανα 100 ευρώ κατάθεση,μου τράβηξε 101 και σε 2-3 λεπτά το 1 μου το επέστρεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεχεται PP

2. Postage Free λεει (και στα 3)

3. http://www.ebay.co.uk/itm/252047740790 (ένα από τα 3)

 

Eμενα μου ειπαν, εδώ ότι δεν είναι αναγκαιο να το κανεις..

Βάλε και τα άλλα να δούμε.

btw δεν δίνει το παιχνίδι αλλά μόνο τα μπιχλιμπίδια.

Δεν πιστεύω να έχεις τίποτα αρνητικές βαθμολογίες ή refunds πρόσφατα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεχεται PP

2. Postage Free λεει (και στα 3)

3. http://www.ebay.co.uk/itm/252047740790 (ένα από τα 3)

 

 

 

Διαβάζοντας το site δεν βλέπω (προφανή) λόγο που να εμποδίζει την αγορά που θέλεις να κάνεις.

 

Δεν έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα posts σου, αλλά δοκίμασες να αγοράσεις πληρώνοντας με την κάρτα σου, αφού δέχεται και κάρτες;

 

Εάν το έχεις κάνεις και απέτυχες, μήπως η κάρτα σου είναι από αυτές που παρουσιάζουν προβλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε και τα άλλα να δούμε.

 

Ti εννοεις?

btw δεν δίνει το παιχνίδι αλλά μόνο τα μπιχλιμπίδια.

 

To game το εχω από κλειδαδικο, απλως για την συλλογη μου!

Δεν πιστεύω να έχεις τίποτα αρνητικές βαθμολογίες ή refunds πρόσφατα ε;

 

Πρωτη φορα αγοραζω τα τελεταιο χρονο, από το 2012 εχω να ψωνισω από το ebay... η καρτα είναι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά απο άπειρες προσπάθειες με προπληρωμένη Πειραιώς αποφάσισα να πάω σε χρεωστική Πειραιώς VISA και μόλις κατέθεσα τα τελευταία ευρώ που ήθελα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...