Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xρεωστικη Πειραιως, αλλα δεν είναι συνδεμενη με το PP

Δοκιμασέ την και εγώ το ίδιο θέμα με την προπληρωμένη , δεν γινόταν τίποτα. Μετά χρησιμοποιήσα χρεωστική (όχι συνδεδεμένη με ΡΡ) και όλα οκ. 100,00 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασέ την και εγώ το ίδιο θέμα με την προπληρωμένη , δεν γινόταν τίποτα. Μετά χρησιμοποιήσα χρεωστική (όχι συνδεδεμένη με ΡΡ) και όλα οκ. 100,00 €

Μου βγζει αυτό που λεει use a different debit or credit card.... δεν μπορω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΤΕ debit mastercard, δοκιμασε κανενας σημερα;

 

Εγώ επανηλειμμένα και με χρεωστική και με άϋλη προπληρωμένη αλλά τζίφος. Ωστόσο κάποιοι παραπάνω ανέφεραν ότι τα κατάφεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επανηλειμμένα και με χρεωστική και με άϋλη προπληρωμένη αλλά τζίφος. Ωστόσο κάποιοι παραπάνω ανέφεραν ότι τα κατάφεραν.

 

Mε προβληματιζει αυτο...

Εγω με ΕΤΕ debit mastercard εκανα την μεταφορα το Σαββατο.

Τι συμβαινει ρε παιδια;

Μπηκαμε παλι σε ρωσικη ρουλετα;

 

Καλα, οι αλλες συναλλαγες ηταν οτι κατσει.

Αλλα ειναι δυνατον και το request money, με την ιδια καρτα, στον εναν να περναει και στον αλλο οχι;

Πολυ προβληματιζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε να τα αγοράσεις από ebay.com από τον ίδιο πωλητή.

Πχ πήγαινε εδώ σε αυτό το λινκ και δοκίμασε να κάνεις την αγορά ... http://www.ebay.com/itm/The-Witcher-3-Wild-Hunt-MAP-sticker-CD-soundtrack-manual-BOX-two-gift-codes-/252047740790?hash=item3aaf374f76

και από κει το προσπαθησα το πρωι, τιποτα!

 

Bγαζει ότι εβγαζε πριν (εικονα). Δοκιμασα και τωρα, αλλα και παλι τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επςιδη και γω αποτυγχανω συνεχως με χρεωστικη visa πειραιως και πιστωτικη visa alpha bank,Μηπως παιζει ρολο τα στοιχεια που βαζουμε για να στειλουμε τα χρηματα, δηλαδη ονοματεπωνυμο διευθυνση τηλεφωνο κλπ, πρεπει να ειναι τα ακριβη με τα στοιχεια της τραπεζας που μας εκδωθηκε ο λογαριασμος, η μπορουμε να βαλουμε διαφορετικα/ασχετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAIIIIII!!!!

Δεν ξερω τι εγινε η τι αλλαξε αλλα , αλλα σιγουρα κατι εκαναν εκει στην πειραιως γιατι εδω και δυο μερες συννεχως που δοκιμαζα με χρεωστικη της πειραιως ετρωγα συννεχως ακυρα .

και ειχα αποφασησει αυριο να παω να ανοιξω λογαριασμο σε eurobank που εβλεπα σε ολους οτι δουλευε , και τωρα πριν λιγο που μπηκα και διαβασα  εναν-δυο που εγραψαν οτι τα καταφεραν για πρψτη φορα με χρεωστικη πειραιως , λεω βρε λες?  Και για πρωτη φορα εγινε κανονικα η συνναλαγη!

 

Οποτε ολα οκ και εδω με καρτα χρεωστικη της πειραιως....

Μενει να δουμε αν θα συνεχισει να λειτουργει

 

ΕΔΙΤ:

Και να προσθεσω οτι η καρτα αυτη ειναι η ιδια που εχω ως primary και στον λογαριασμο μου στο paypal που εστειλα τα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστικη Visa Πειραιως δεν περναει με τιποτα στο steam, ουτε με απευθειας χρεωση, ουτε μεσω paypal. Δευτερη φορα βγαζει σε προσφορα το Civilisation V μεσα σε ενα μηνα με ενα σκασμο DLC στα 9,99 και τζιφος, δεν μπορω να το παρω!

Πηγα και στην τραπεζα σημερα και ρωτησα αν υπαρχει καποιο προβλημα με την καρτα μου και μου ειπαν οτι ειναι ενεργη και απολυτως μια χαρα, μαλλον γι'αυτο προχθες απορριφθηκε και απο το booking.com κρατηση σε ξενοδοχειο στην Θεσ/νικη. Δεν εχω λογια απο τα νευρα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...