Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επςιδη και γω αποτυγχανω συνεχως με χρεωστικη visa πειραιως και πιστωτικη visa alpha bank,Μηπως παιζει ρολο τα στοιχεια που βαζουμε για να στειλουμε τα χρηματα, δηλαδη ονοματεπωνυμο διευθυνση τηλεφωνο κλπ, πρεπει να ειναι τα ακριβη με τα στοιχεια της τραπεζας που μας εκδωθηκε ο λογαριασμος, η μπορουμε να βαλουμε διαφορετικα/ασχετα;

Εγω εβαλα, κανονικα στοιχεια και παλι τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

NAIIIIII!!!!

Δεν ξερω τι εγινε η τι αλλαξε αλλα , αλλα σιγουρα κατι εκαναν εκει στην πειραιως γιατι εδω και δυο μερες συννεχως που δοκιμαζα με χρεωστικη της πειραιως ετρωγα συννεχως ακυρα .

και ειχα αποφασησει αυριο να παω να ανοιξω λογαριασμο σε eurobank που εβλεπα σε ολους οτι δουλευε , και τωρα πριν λιγο που μπηκα και διαβασα εναν-δυο που εγραψαν οτι τα καταφεραν για πρψτη φορα με χρεωστικη πειραιως , λεω βρε λες? Και για πρωτη φορα εγινε κανονικα η συνναλαγη!

 

Οποτε ολα οκ και εδω με καρτα χρεωστικη της πειραιως....

Μενει να δουμε αν θα συνεχισει να λειτουργει

 

ΕΔΙΤ:

Και να προσθεσω οτι η καρτα αυτη ειναι η ιδια που εχω ως primary και στον λογαριασμο μου στο paypal που εστειλα τα χρηματα

Έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό.

 

βασικα λαθος το εγραψα γιατι  ειχα ιδη απο παλια εναν , και απλα θα ζητουσα την χρεωστικη καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμία λογική όμως σε οτιδήποτε.

Οι μισοί καταφέρνουν να περνάνε λεφτά οι άλλοι μισοί όχι.

Το ίδιο και με την χρέωση των τραπεζών,σε άλλους χρεώνουν επιτύχουν η αποτύχουν σε άλλους όχι!!

 

Εγώ πχ και το Σάββατο και σήμερα ούτε μου πέρασε λεφτά με 2 eurobank prepaid η μια σε φυσική μορφή η δεύτερη virtual αλλα ούτε και με χρέωσε για την αποτυχία!!!

 

Δεν γίνονται αυτά.

 

Εγώ τα παρατάω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα λεω και σε εμενα και χθες αλλα και σημερα μεχρι το μεσημερι πριν απο 3-4 ωρες , οσες φορες προσπαθουσα με καρτα χρεωστικη της πειραιως ετρωγα ακυρο, αλλα πριν 10 λεπτα που προσπαθησα  ξανα , εγινε κανονικα η συναλλαγη  και περασα 72 ευρω στο balance μου στο paypal.

Oσοι ειστε με χρεωστικη πειραιως και μεχρι τωρα δεν μπορουσατε ξανα προσπαθηστε τωρα , ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλαξαν, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινοντας να ολοκληρωσω αγορα σε ebay.co.uk παιρνω αυτο το μηνυμα: 

This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information.

Το balance μου ειναι μεγαλυτερο απο την αγορα και τα μεταφορικα αλλα ειναι σε euro ενω αυτο που θελω να αγορασω ειναι σε british pounds £

Κάνε μετατροπή το υπόλοιπό σου σε λίρες (το PayPal θα κρατήσει κάποια χρήματα για τη μετατροπή) και ξαναδοκίμασε. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ από κατάστημα της Αγγλίας.

 

1) Log in to your PayPal account.

2) Click Profile at the top of the page.

3) Click My money, and then click Currencies.

4) Enter the amount you want to convert under the Currency Exchange column.

5) Choose the new currency.

6) Click Calculate to preview the conversion.

7) Click Review Exchange to see the conversion details.

8) Click Exchange Currency to confirm the transfer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα (5 φορες) και τιποτα.

Δοκιμασα (1 φορα) απο ebay (uk), απετυχε και αυτο.

Συνολο 6*0,9 = €5.4 χαμενα απο την καρτα!

(χρεωστικη - Eurobank Debit Mastercard)

 

Τα €5.4 μαλλον δεν επιστρεφονται ε; Ειναι κατι σαν fee..? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα (5 φορες) και τιποτα.

Δοκιμασα (1 φορα) απο ebay (uk), απετυχε και αυτο.

Συνολο 6*0,9 = €5.4 χαμενα απο την καρτα!

(χρεωστικη - Eurobank Debit Mastercard)

 

Τα €5.4 μαλλον δεν επιστρεφονται ε; Ειναι κατι σαν fee..? :/

 

 

οχι τα χρηματα επιστρεφονται...

Αλλα μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο  που λες, γιατι εδω και 3 μερες με το κολπακι του Re4male  οι περισσοτεροι που τα καταφερναν ηταν οσοι ειχαν eurobank χρεωστικη , και απο σημερα για πρωτη φορα τα καταφεραμε και με πειραιως χρεωστικη. Τωρα σε εσενα γιατι δεν εγινε δεν μπορω να εξηγησω, εκτος και αν τελειωσε το οριο της eurobank με το εξωτερικο για σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι τα χρηματα επιστρεφονται...

 

Ειναι σιγουρο αυτο;

Προ CC δηλαδη, ειχε την ιδια τακτικη η Eurobank? Χρεωνε €0,90/ανα συναλλαγη ειτε επιτυχη ειτε ανεπιτυχη και μετα τα επεστρεφε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα πέρασα με Eurobank χρεωστική , με virtual Web buy της Πειραίως τρώω μόνιμα άκυρο

ήθελα να κάνω μια ερωτηση για όσους έκαναν αγορές αυτες τις 2 μέρες.

Σας φάνηκε αμέσως η χρέωση στην τράπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

prepaid απο eurobank κ τρωω διαρκως αυτο το ακυρο μολις παω να μπω στο paypal να ολοκληρωσω συναλλαγη με το ebay!να κανω απαραιτητα confirm?ως τωρα δν ειχα τετοιο θεμα παντως μια χαρα τη χρησιμοποιουσα!

να δοκιμασω να συνδεσω κ τη debit μηπως εχω καμια τυχη απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μετατροπή το υπόλοιπό σου σε λίρες (το PayPal θα κρατήσει κάποια χρήματα για τη μετατροπή) και ξαναδοκίμασε. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ από κατάστημα της Αγγλίας.

 

1) Log in to your PayPal account.

2) Click Profile at the top of the page.

3) Click My money, and then click Currencies.

4) Enter the amount you want to convert under the Currency Exchange column.

5) Choose the new currency.

6) Click Calculate to preview the conversion.

7) Click Review Exchange to see the conversion details.

8) Click Exchange Currency to confirm the transfer.

Το δοκιμασα το πρωι και παλι δεν εγινε τιποτα.Το μονο που εγινε ηταν να χρεωθω 4€ για την μετατροπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είχατε ανεπιτυχείς προσπάθειες τα 0.90€ επιστράφηκαν στις κάρτες σας? 

εμένα σε 3 διαφορετικές κάρτες δεν έχει επιστραφεί τίποτα.(εννοείται έχω κάνει cancel request)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα λεω και σε εμενα και χθες αλλα και σημερα μεχρι το μεσημερι πριν απο 3-4 ωρες , οσες φορες προσπαθουσα με καρτα χρεωστικη της πειραιως ετρωγα ακυρο, αλλα πριν 10 λεπτα που προσπαθησα  ξανα , εγινε κανονικα η συναλλαγη  και περασα 72 ευρω στο balance μου στο paypal.

Oσοι ειστε με χρεωστικη πειραιως και μεχρι τωρα δεν μπορουσατε ξανα προσπαθηστε τωρα , ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλαξαν,

μηπως μπορεις να μου πεις βημα βημα πως να εχω balance και να μην πηγαινουν τα χρηματα στη χρεωστικη?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...